Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg a macska érdeke az...

Tényleg a macska érdeke az azonnali és feltétel nélküli ivartalanítás?

Figyelt kérdés

Én hagytam egyszer szaporodni a macskáimat, és nem "urban legend" alapján, hanem mert minden élőlény természetes és alapvető ösztöne a szaporodás, a SAJÁT genetikai állományának továbbörökítése.

Tisztában vagyok vele, hogy a macska igen szapora állat, de ez már több százezer éve így van...

Miért nem a kóbor állatok ivartalanítását szorgalmazzák az állatvédők, miért azokra vannak rászállva, akik felelősen tartják, gondozzák az állataikat, és egyszer-kétszer hagyják szaporodni, ellenőrzött körülmények között?


2014. febr. 9. 19:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

a menhelyek tele vannak, az utcák tele vannak, ha szaporodni hagyod az állatod, mit gondolsz, mi lesz a kölykökkel?


számold ki, ha egy macska évente 2 almot lehoz, az hány utód, ha átlagosan 4-5 macska van egy alomban?

1

első generáció 5

második generáció 25

harmadik generáció 125

negyedik generáció 625

ötödik generáció 3215

hatodik generáció 15625 macska 3 év alatt ---ahelyett, hogy ivartalanították volna az állatot és örökbe fogadtak volna egyet a menhelyről


1,5 millió állat él az utcán, számold ki, ha évente egyszer minden macska lehoz egy almot az hány macska összesen 2-3 év alatt?

2014. febr. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Tudod te, hány papucsállatka pusztul el PERCENKÉNT? Az nem zavar? A természet az ilyen, a macskák több százezer éve, amióta léteznek, ilyen ütemben szaporodnak. És akkor jön az ember, Istent játszik, és közli hogy ennyi volt, majd Ő megmondja, hogy melyik állat szaporodhat és melyik nem!

Akkor miért nem hozunk létre genetikailag módosított macskákak, amelyek egyáltalán nem szaporodnak, nem vadásznak, csak dorombolnak szépen a lakásban, és klónozással szaporodnak...

Ez nem állatvédelem, ami itt folyik, hanem az emberi ego védelme, hogy majd mi jobban tudjuk, mi kell az állatoknak, mint a természet (vagy Isten, kinek-kinek tetszése szerint).

A macskát rohadtul nem érdekli, hogy azért nem szaporodhat, mert tele vannak a menhelyek, az ő ösztöne azt diktálja, hogy a saját genetikai állományát örökítse. (Minden egyes élőlénynek természetes ösztöne a szaporodás - ld. ált. isk. első osztályos természetismeret könyv).

Ha a mohák, zuzmók, páfrányok, egysejtűek, giliszták, tengeri sünök kedvükre szaporodhatnak, akkor a macskák miért is nem? Ja, mert az embert zavarja, hogy nem tud mit kezdeni a szaporulattal?

Miért nem tiltakoztok ilyen vehemensen a papucsállatkák szaporodása ellen? Egyetlen csepp vízben percenként osztódnak és pusztulnak el! Az nem zavar senkit?

2014. febr. 9. 19:22
 3/13 anonim ***** válasza:
38%

Nem baj, szerintem, ha ellenőrzött körülmények között egyszer-kétszer fedezteti az ember a kedvencét, ha vállalja a felelősséget, hogy rendes gazdit találjon a szaporulatnak. Csak sajnos vannak olyan degenerált emberek, akik csak azért hagyják szaporodni az állataikat, mert olyan retardált gondolkodásuk van, hogy "rossz lesz a makkánaaaak ha nem szexeeeel! Legalább eccer szexejjen má' a makkaaaa!" Aztán a szaporulat a menhelyen, az utcán, vagy rosszabb esetben a kertben élve elásva végzi. :( Na, az ilyeneknek nem engedélyezném az állattartást.

Még olyan véleményeket is hallottam, hogy azokat a gazdikat, akik ivartalanítják az állataikat, szintén ivartalanítani kéne.

Most ennyire hogy lehetnek idióták az emberek?

2014. febr. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

tudod mit, menj el egy menhelyre egyszer, vagy nézz végig az út mentén az elütött és halott, vagy csak csontsovány állatokat és megérted miért nem lehet orrba szájba szaporítani...


ja, hogy te ellenőrzött körülmények között szaporítasz és becsukod a szemed, amikor kóbor állatot látsz? hányok az ilyen emberektől, akik erkölcsi nagyságokat hangoztatják, de a valós problémát leszarják

2014. febr. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

Nézd, ha nem akarod, hogy az ember beleavatkozzon a természet dolgába, ha egyszer ne adj'isten elesel, eltörik a lábad, nehogy véletlenül mentőt, vagy orvost hívj, majd a természet elvégzi a dolgát.

Vagy ha egy gyerek betegen születik nehogy kezeljék, majd a természet eldönti, élhet-e.

Nekem ez a gondolkodásmód nem tetszik.

2014. febr. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Egy szóval nem állítottam, hogy mindent kizárólag a természetre kell bízni. Én is viszem az állataimat IS orvoshoz, ha szükséges. De túlzottnak tartom azt a fajta VÉGLETES gondolkodást, hogy az ellenőrzött körülmények között tartott macskákat fosszuk meg a szaporodás lehetőségétől, míg a kóbor macskák szabadon szaporodhatnak. (Tőlünk nyugatabbra pl. a kóbor állatok befogásával és ivartalanításával foglalkoznak az állatvédők, ugyanis rájöttek, hogy a macskák menhelyekre begyűjtése NEM old meg semmit, ugyanúgy kerülnek a helyükre újak, ellenben ha a kóbor állatok szaporodását korlátozzák, akkor nem növekszik a populáció.)
2014. febr. 9. 19:42
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
ja, mert amiket te szaporítasz, azokból nem lesz kóbor állat...ne legyél már ilyen naiv
2014. febr. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem lett. Egy volt, amelyik megszökött onnan, ahova került, de utólag meglett, egy másik családhoz került.

Az új gazdik saját belátásuk szerint ivartalanítottak, egyet nem, neki lettek kölykei, abból kettőnek kerestek gazdát, kettőt megtartottak (ők ivartalanítva lettek). Lekövetem a tőlünk elkerült macskáink sorsát... Még azokét is, akik valamilyen okból véletlenül elkerülnek az eredeti gazditól, volt, hogy a szökött cicát én kerestettem, aztán mentem az új gazdihoz ellenőrizni, hogy biztosan őt találták-e meg.

2014. febr. 9. 21:31
 9/13 Platypus ***** válasza:
82%

Nincs az az ember, aki ne állítaná, hogy amikor a macskája szült, ne talált volna minden kiscicának jó gazdát. Valahonnan mégis termelődik minden évben néhány tízezer "felesleges" kismacska, amik a gyepin elaltatva vagy a vadászok által lelőve végzik. Minden egyes évben, újra és újra. És nem a kóbor macskák a fő felelősek, hanem a jóltápláltak. Minden évben több tízezer macska pusztul el, mert egyesek sajnálnák a Mircit ha nem szülhetne. A szívesen látott macskáknak véges számú a férőhely. Minden direkt szaporított elveszi a helyet valamelyik másiktól. Amelyiknek nem jut, jó esetben kóbor macskaként él pár évet, rossz esetben megölik, vagy a hatóságok, vagy a kóbor élet. A kérdés, hogy az adott macska tud-e bármit is, amiért az utódai megérdemlik, hogy más macskák pusztuljanak el miatta? Különb bármiben, mint bármelyik halálra ítélt? A kedves meg a szép az bármelyik jól szocializált, egészséges keverék macskára igaz.


A papucsállatka nem az ember felelőssége. A kismókusok sem, pedig azoknak is elpusztul a nagyja. A macskákat viszont mi etetjük, ezért képesek ennyire szaporodni, és ezért pusztítják ki az őshonos állatokat a kóbor macskák.

2014. febr. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"Minden direkt szaporított elveszi a helyet valamelyik másiktól."

Erről írtam, hogy nyugati országokban már bebizonyosodott, hogy nem így van. Az unióban az állatvédelem nem arról szól, hogy gyűjtsük be a kóbor állatokat, mert azt vették észre, hogy újra- és újratermelődnek, ha egy kóbor populációt befognak, kerül helyére egy másik. Ezzel szemben megpróbálkoztak egy másik úttal: a kóbor macskákat befogják, oltják, ivartalanítják az állatvédők, majd VISSZAENGEDIK a kóbor életükbe. És a macskák, köszönik szépen, jól elvannak így, nincs túlszaporodás, mert megvan a természetes önszabályozó rendszer, amit a kóbor állatok ivartalanítása korlátoz. (A kutyák, macskák jól elvannak a kóbor életmóddal is, az emberhez közel, de nem háznál.) És csodák csodája, működik a dolog, nincsenek tele a menhelyek, a kóbor állatok száma évtizedek óta stagnál. (Vannak, de egészségesebb körülmények között élnek.)

2014. febr. 9. 23:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!