Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg a macska érdeke az...

Tényleg a macska érdeke az azonnali és feltétel nélküli ivartalanítás?

Figyelt kérdés

Én hagytam egyszer szaporodni a macskáimat, és nem "urban legend" alapján, hanem mert minden élőlény természetes és alapvető ösztöne a szaporodás, a SAJÁT genetikai állományának továbbörökítése.

Tisztában vagyok vele, hogy a macska igen szapora állat, de ez már több százezer éve így van...

Miért nem a kóbor állatok ivartalanítását szorgalmazzák az állatvédők, miért azokra vannak rászállva, akik felelősen tartják, gondozzák az állataikat, és egyszer-kétszer hagyják szaporodni, ellenőrzött körülmények között?


2014. febr. 9. 19:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
58%
Legyen szó állatvédőröl vagy menhelyről. Ha meglétesül és van is rá pénz, akkor az utcáról vagy segítségkérés alapján szedik össze őket. Még ha nincs helyb lakásban akkor is. Akiket már be fogtak azokat ivartalanítják, oltatják és keresnek neki jó gazdit vagy ideiglenes befogadót. Amint újra van helyük akkor megint mennek és teszik ezt megint. Eközben ha tele vannak állatokkal akkor is fogadnak be újakat és újakat. Ezeknek folyamatosan négy a gazdikeresés és az idimami keresése. És ha valamelyik megbetegszik viszik is dokihoz. Stb. Mindent a saját pénzükből finanszíroznak. Ilyenek az igazi állatvédők. Olyat nem tehetnek hogy ivartalanítás és oltás után rakják vissza őket az utcára. Ilyet én sem tennék. Én is keresnék nekik helyet. És az oltást sem egyszer kell beadni hogy hasson.. Ez hosszú folyamat. Nincs kedvem magyarázni. ELD ÁTT ÉS ÉREZD AZT AMIT ŐK. Akkor garantálom hogy megértel mindent...
2014. febr. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

# 11: Tudom, hogy nálunk az a szokás, amit írsz, azért írtam, hogy tőlünk nyugatabbra már felhagytak ezzel a menetrenddel, mert csak újratermeli a kóbor állatokat. Amiről én írtam, az viszont nem termeli újra.

Egyébként jelzem, hogy a hajléktalanok is, ha megkérdezik őket, a menhelyek helyett inkább a hajléktalan létet választják (beszéltem nem egy hajléktalannal, akik elmondták, hogy soha nem mennének tömegszállókra, bár szeretnének kikerülni a hajléktalan létből, de nem ezen az áron!).

Az a baj, hogy a kóbor macskákat senki nem kérdezi meg, hogy ők mit szeretnének... Mivel a macska egy vadászó ösztönlény, igen jól el tud élni évekig, vagy évtizedig kóbor üzemmódban is. Az általam említett gyakorlat erre alapoz, és működőképes, a macskák életét végigkísérik.

Az itteni rendszerben is ugyanannyi kóbor állat van, annak ellenére, hogy befogdossák őket. Meg a másik gyakorlatban is ugyanannyi van, csak ott nem mindig újak, hanem ugyanazok az állatok, akik megszokják azt az életmódot, sőt, megkockáztatom, még élvezik is. (Azért nem kell ám félteni a macskákat! Amelyik gazdit akar, az fogja magát és beköltözik valahova. Megszámolni sem tudnám, hány ilyen önkényes lakásfoglaló macskám volt már életemben.)

2014. febr. 10. 00:36
 13/13 Platypus ***** válasza:
91%
Kérdező, félinformációid vannak. A kóbor macskák ivartalanítása és visszaengedése nálunk is terjedő, jól bevált gyakorlat. Ez viszont nem azt jelenti, hogy a lakosság következmények nélkül szaporíthat. A gazdás és a kóbor macskák nagy részének ivartalanítása együtt szükséges, és az általad emlegetett nyugatabbra fekvő országokban is így van. A németeknél például furán néznek arra, aki nem ivartalanítja a macskáját. Annyiban igazad van, hogy a kóbor macskák begyűjtése nem megoldás. De ha az ivartalanításuk sikeresen elterjed mindenhol, akkor is újratermelődnek az ivarosak, amíg a lakosság nem ivartalanít.
2014. febr. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!