Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor hagy fel a csavargással?

Mikor hagy fel a csavargással?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves kinti-benti kandúrom. A napokban ivartalanítottuk mert rengeteget csavargott és verekedett, illetve a környékbeli cicáktól gyakran hozott haza fülatkát, és más betegséget.


Ivartalanítás óta ha lehet akkor még többet csavarog, és friss sérülések is vannak rajta a verekedésekből.

Leszokik erről szép lassan vagy ez már annyira "beleivódott", hogy így marad?



2014. jan. 21. 21:07
 1/5 Maxitabi ***** válasza:
Az is lehet, hogy a tanult viselkedés marad,de minimum 6 hét, míg a hormonok kiürülnek a szervezetéből!!
2014. jan. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Majd abba hagyja. Meg a hormonok nem ürültek ki belőle. Oltva van rendszeresen? Mert ha már többször verekedett stb. Akkor tuti hogy elkapott valamit. Csináltass Fip, Fiv és leukózis tesztet a dokitokkal, mert ezek gyógyíthatatlan betegségek. Ha negatív oltasd be ellenük!
2014. jan. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen rendszeresen oltva van :) minden ellen ami csak lehetséges. Sajnos még így is van pár betegség amire nincs megelőző oltás de sajnos képtelenség bent tartani (pedig nem kinti cicának szántuk)
2014. jan. 22. 11:02
 4/5 Kor-Nelly ***** válasza:
Nekem az ivartalanítás után sem szoktak le a csavargásról, verekedésről (lányok sem). Bár napokra csak egy herélt kandúrom tünögetett el. Igaz én 1 éves koruk előtt ivartalaníttattam őket egy kivételével(Marcika ugyanúgy szerenádozott a lányoknak, mint korábban. Nem tudom, hogy gondolta ezt?! :-) Ivartalanítás után egy évvel az egyik szemét ki kellett operálni, úgy megsérült egy verekedésben. De ő is több éves lehetett, mikor befogadtuk, fogai elég hiányosak voltak már). A vadászterületek miatt biztos fog verekedni. Az oltásokat tényleg érdemes beadatnod. Meg nem is minden macska egyforma, tehát bármi lehet. (Életem során volt 11 cicám, amiből 10 ivartalanítva volt. Az már elég nagy "minta", hogy leírjam saját tapasztalataimat :-) )
2014. jan. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hű neked tényleg van tapasztalatod!

Nekem eddig szinte minden cicám ivaros volt, így nálunk ez most újdonság.

Az oltásokra tényleg figyelünk. :) De így is rengeteg gondot okozott már a csavargása... Szerencsére nem tűnik el napokra de ez a napi 6-8 óra is elég arra, hogy a fülatkát rendszeresen összeszedje (még úgyis hogy rendszeresen tisztítjuk és állatorvos által kikevert fülcseppet használunk)és sajnos már műtétre is volt szüksége mert valahova beakadhatott és a combcsontja kiugrott a helyéről amit csak műtéttel tudtak rendbe hozni.

Nagyon remélem, hogy az ivartalanítás segít majd valamit a dolgon, még ha nem is oldja meg teljesen a problémát.

2014. jan. 22. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!