Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Eltünt a macskàm,...

Eltünt a macskàm, elöjöhet még?

Figyelt kérdés

Szoval ma 3. napja hogy nem talàlom.Volt egyszer hogy 2 napra elment,,de màsodik nap délutànra visszaért.Most 3. nap semi jel.Tettem neki ki enni,de abbol se fogyott,nem jàrt it.Elötte minden nap hazajött,akàr 3-szor is,enni,aludni.Tàrsashàzban élünk,földszinten,bàrmikor betudna jönni,az ablak mellett van a gépem,és mindig itt vagyok szinte,illetve a föbejàrati ajto is nyitva van egésznap.

Làny macska,nincs ivartalanitva.Most 2 éves.A környék nyugoddt környék,tele fàkkal,bokrokkal,szoval nem Pesti hangulatot kell elképzelnimégsem jöln elö.

Van remény,vagy màr ne is vàrjam?


2009. dec. 11. 09:13
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
92%
A nagyapám mesélte, hogy az ő macskájuk minden búcsúkor jelent csak meg. Úgyhogy még van remény. :-)
2009. dec. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
88%

Hááááááááát...

Ugye a környékünkön 2 hónapja volt kb bagzás.Lehet hogy vemhes és keresett magának egy nyugis helyet, ahol világra hozhatja a kölykeit.Bár sajnos nekünk kandúrok tüntek el úgy, hogy 3-4 nap után sem jöttek haza:-((


Most 2 macskánk van, 1 dúr,(mert már nem kan)és 1 nőstény. Ő is ivartalanítva van. Javaslom, ha megkerül inkább ivartalaníttasd. A mi macskáink 50méteres körzetben nem hagyják el a házat.


Azért persze, hogy van remény, sőt, majd hozza a kölyköket.

2009. dec. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
73%

Ha ivaros, akkor megy az ösztönei után.

Nem ártana minél előbb ivartalanítani ha visszajön. teljesen felesleges a cicák számát gyarapítani.

2009. dec. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Légyszive ne azt javasoljàtok hogy iuvartalanitsam,meg feleslges...Elöször is a nyàron fialt 4 kölyökcicàt,mindnek szeretö gazdit kerestünk.Mai napig jo helyen vannak.Màsrészt direkt nem lett ivartalanitva,én nem akarom megfosztani töle,és ha megint vemhes lenne,azt észrevenném.Hisz naponta jàrt haza,észrelehet venni a hasàn,a viselkedésé,stb.De ha ugy is lett volna,talàltunk volna azoknak is gazdit,de tudom hogy nem volt vemhes.

Mindenesetre köszönöm az eddigi vàlaszokat.Talàn nem talàl haza...

2009. dec. 11. 09:49
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha a bajusza még megvan, akkor hazatalál...
2009. dec. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
:)Még megvolt neki:)Remélem csak csavarog,mert nagyon esik az esö,fuj a szél,nehogy baja essék.
2009. dec. 11. 09:53
 7/34 anonim ***** válasza:
73%
felesleges ivartalanitani? huh..te aztán felelösségteljes vagy...az hogy egyszer 4 kismacskát el sikerült ajándékozni, nem azt jelenti, hogy 100 macskának is helyet tudnál biztositani... mert, kb. ennyi utoda is lehet...vagy ennél több... ha ivartalanitva lenne, nem csavarogna el...
2009. dec. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Ne vilàgosits fel arrol hogy hogyan jàrok el helyesen a macskàmmal szemben.

Nem otthon élek,tudom hogy a környezetemben igény van rendszeresen macskàkra,és nincs a klrnyezetünkben sem kobor macska,sem kobor kutya.

Ha neked jo ha a macskàd ivartalanitva van,akkor legyen ugy,én igy làtom helyesnek,ne térj el a témàtol.És ha azt irtam volna ivartalnitva volt?Akkor mit gondolnàl,miért ment el?

Eddig sem volt ivartalanitva a 2 év alatt,és mindig visszajött,akkor is amikor vemhes volt...

2009. dec. 11. 10:03
 9/34 anonim ***** válasza:
74%

Azért azt is végiggondolhatnád, hogy az a 4 cica 4 menhelyen lévőtől vette el a helyet.

Azt is végiggondolhatnád, hogyha minden tüzelésnél ellik, akkor élni fog talán 5-8 évet. És azt is végigondolhatnád, hogy mennyi betegséget kaphat el, tüzelési időszakban. Mer gondolom oltva sincsa fertőző betegségek ellen.

2009. dec. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

nálunk is most tűnt el a ház cicája, amolyan közös. még fiatal, tavaszi, de akkor reménykedem, hátha ő is "csak" szülni ment.

Amúgy szegény nincs igazi gazdája, mert az állatbarátok tele vannak. :(( Néhány ember, meg egyenesen ki van akadva, miért adunk neki enni. miért kap egy rongyot, hogy ne a sárban feküdjön. ki érti ezt? mindig rendben tartjuk a helyét, takarítunk utána, ezt azért hozzáteszem.!

nem értem, miért vagy ellene az ivartalanításnak, azt gondolom, az a kevésbé rossz megoldás.

Pláne nem értem az éles, visszavágó hangot.

H nem itthon élsz(jól értem) akkor ezek szerint nincs tudomásod az itthoni állattartási morálról. Annyit elárulok, siralmas.

2009. dec. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!