Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kicsit szerintem megfázott a...

Kicsit szerintem megfázott a macskánk, néha ilyen tüsszentős-köhögést csinál. Mit adjak neki, hogy jobban legyen?

Figyelt kérdés
2009. dec. 11. 10:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Be van oltva macskanátha ellen? Ha nincs akkor ez lehet kezdődő macskanátha. (Csak a neve nátha, ez egy fertőző betegség) Ha pár napon belül nem múlik akkor vidd dokihoz, a macskanátha halálos is lehet.
2009. dec. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sokféle betegségre utaló jel lehet...

Az én cicámnak tavaly volt ilyen gondja, alig keveredett ki belőle. Orrüreg gyulladása volt. Ez olyan, mint amikor a gyerekeknek fel kell szúrni az orrát. Csak ugye a cicáknak nem lehet, és ezért nagyon nehezen gyógyul.

Az én cicámnak kétszer hétnapos antibiotikumkúra segített. Fontos tünet ennél a betegségnél, hogy a tüsszentéskor távozó váladék szürkés-zöldes. Ha ilyen a cicádé is, akkor biztos gyulladás van.

Én azt tanácsolnám, hogy elsőkörben adj neki paxirasolt. Azt a kis bogyót nyolcadold, és reggel este egy nyolcadot adj a cicusnak. Ez segít fellazítani a váladékot, így könnyebben ürül. Ezen kívül kamillás gőzölés is roppant jó. Én ezt úgy csináltam, hogy a cicust bezártam a hordozójába. Forraltam kamillát, a hordozó mellé raktam, majd az egészet letakartam egy lebedővel. A doki azt mondta, amikor ezt javasolta, hogy a cica nem fogja szeretni az illatot. Hát az enyém teljesen nyugodtan viselte.

Szóval elsőkörben ezekkel probálkozz. Ha nem javul illetve romlik az állapota, akkor azonnal doki. Ha javul, de visszaesik, akkor is doki.

2009. dec. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Hát én úgy vagyok a macsekokkal, mint a gyerekemmel, ami azt jelenti, hogy nem kísérletezek rajtuk. Először lássa szakember (orvos), úgyis ő tudja legjobban, mi segít rajta. Arról nem is beszélve, hogy sok gyógyszer van, ami az embernek jó, de az állatoknak méreg, főleg ha nem megfelelően adagolják!
2009. dec. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én is mindenképpen az orvost javasolnám a cicának. Bármi baja van, nem szabad hagyni szenvedni szegény állatot, ilyen esetekben szinte 100% hogy injekcióban kell antibiotikumot kapnia, amit házi körülmények között semmi mással nem tudsz kiváltani.
2009. dec. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Cuppanós puszit, mert a macskáknak is szeretet kell és algopirint. Esetleg viagrát, de utána engedd át a szomszédba a lányokhoz mert különben lebontja a házat a kis tigris!
2010. febr. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!