Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SoS! Macska izomrángással ki...

Yakumo18 kérdése:

SoS! Macska izomrángással ki találkozott már?

Figyelt kérdés

Sziasztok !


Elejéről kezdem...

Kb. másfél héttel ezelőtt elkezdettem a macskám köhögni,napról napra jobban. Még végül már már rohamszerűen jött rá, alig 30 percenként. Elvittük egy dokihoz hogy nézze meg, mert ez már nem egy egyszerű megfázás.

Kapott oltást, azt mondta vírus.

Rá 2 napra ismét elkezdett köhögni. Annyira hogy szinte már a tudatánál sem volt, zihált. Azonnal kocsiba ültünk, és elvittük egy nevesebb dokihoz.

Ott egyből röntgen felvételt készítettek róla. Megállapították hogy tüdőgyulladása,és szívburokgyulladása van neki. Kapott 3 oltást,paxirazolt írtak fel neki. Azt szépen naponta adagolom neki.

Ma visszavittem ellenőrzésre, mondta a doki hogy még ad neki 2db oltást, ha nem lesz rosszabbul akkor már ne vigyem vissza,és egy két kis köhögés belefér. De a gyógyszert még szedjük.

Hazajöttünk a dokitól. A macska azóta nem találja a helyét, izomrángása van. Legalább is így látszik. Nyalja magát mint az őrült. A farka is nagyon jár...de a legfélelmetesebb az izomrángása a legrosszabb. Hozzám sem lehet nagyon érni, mert fúj.

Most bebújt a takaró alá, de látom hogy néha meg meg rándul megint.

Esetleg valaki találkozott már ilyennel ?

Vagy ez csak az oltás mellékhatásával köthető össze ?

Ilyennel még nem találkoztam.

A macska egyébként 2,5 éves ivartalanított lány cicus.

Lakásban tartott, a 3. emeletről még esélye sincs kimenni az utcára.


Bízom benne hogy valaki tudna majd segíteni ebben a kérdésben!


Vicces kedvűek kíméljenek...


Köszönöm szépen előre is a segítséget !



2014. febr. 24. 19:45
1 2
 1/15 Vicuska87 ***** válasza:
Uristen... eszem sincs hozza mi lehet ez... nagyon remelem, hogy minden rendben lesz, bar en felhivnam a dokit.
2014. febr. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szia! Hát nem tudom érdemben mennyit tudok segíteni! Saját tapasztalat: 16éves ivartalanított kandúrom van, ha rosszul mozdul( nyújtózkodás) elkezd remegni a válla, vsn hogy nyávog úgy fáj neki pár pillanatig, olyankor gyorsan vakarózni akar, ezért én ilyenkor megmasszírozom neki és elmúlik, valószínüleg ízületes már szegény. A másik hogy van valami ilyen betegség ami azzal jár hogy a macska hátsó lábai rángatóznak (erre keress rá, nem tudom mi a neve a betegsének) Lehet hogy pont most jött ki neki. A harmadik legvalószínübb hogy az injekció miatt van, lehet rossz helyre szúrt a doki, sima oltásnál is előfordulhat, vagy nem viseli jól a szervezete a gyógyszereket! A legjobb ha felhívod a dokit, lehet hogy allergiás a gyógyszerre vagy mellékhatás! Bocs hosszú lett, de remélem tudtam segíteni!
2014. febr. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat !


Most ott tartunk hogy aránylag nyugodtabb, bebújt a takaró alá...hozzáérni nem lehet mert fúj.

Remélem hogy holnapra már ez is megszűnik. Illetve abban is bízom, hogy ébredése után ( gondolom most pihen,szundizik) akkor nem rángatózik már.


A "Legjobb" még az lenne, ha csak az oltás miatt csinálná ezt.

Annyira sajnálom szegényt, hogy ezeken keresztül kell mennie :(

2014. febr. 24. 20:17
 4/15 anonim ***** válasza:
Ez az ő érdeke, hogy meggyógyuljon! De ha reggel is rángatózik hívd fel a dokit! Egyébként egész testében rángatózik vagy csak bizonyos testrészeken? Mert ha az egész teste ráng és fúj lehet hogy csak fél, sok volt neki a történés!? :)
2014. febr. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Csak a hátsó lába rángatóztak. Bement a takaró alá aludt 2 órát. Most nem régen felkelt, egyből elkezdtem figyelni a mozdulatait, cselekvéseit...kiment enni. Nem rángott evés közben a lába. Bejött hozzám a szobába, farkát felfelé tartva oda dörgölte magát majd távozott a szoba közepére :)

Ébredése óta szerencsére nem csinált semmi szokatlant.

Remélem elmúlt az izom görcse,rángása.

De mindenképp figyelni szeretném szinte egész este. Ha újra kezdődik nála, akkor holnap megyünk vissza a dokihoz. :(

2014. febr. 24. 23:55
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a gyógyszerek mellékhatása. Remélem jobban lesz a cicus. Ha tudsz, próbálj meg neki venni gyógytápot. :) Ha nem eszik, vagy csak keveset akkor adhatsz neki Calopet pasztát. Ez pótolja. Ha nem javul akkor a dokival csináltass vérvéltelt. Fip és leukózis ellen be van oltva?
2014. febr. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a gyógyszer és az szuri mellékhatása! Ha nem lesz jobban ma, akkor hívd fel a dokit! Aztán majd írj, remélem helyrejön, jobbulást neki!!!
2014. febr. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Fip és leukózis ellen szerintem nincs oltva.


Éjszaka elkiabáltam... :( Ma is ugyan ezt csinálja, fut fel alá, rángatnak a hátsó lábai, nyalja magát eszeveszettül,farka is nagyon jár...arra oda oda kap :/

Egyszerűen eszem nincs hozzá mi jöhet még ! :(

Késő délután rendel az orvos,mindenképp felszeretném hívni abban az időben, mert ez nem állapot.

Jelen pillanatban nyugodt, pihen. De amint felkel kezdődik a "műsor" :/

Én még mindig abban bízok hogy a gyógyszer miatt van,és nem komolyabb baj került elő.

De gyógyszer végett már enyhült volna a tünet ? Vagy napokig is eltarthat ?

2014. febr. 25. 13:34
 9/15 A kérdező kommentje:

Még ezt ide írom.

Nincs láza, se súlyveszteség, széklete is normális, enni eszik rendesen..sőt igen jó az étvágya.

2014. febr. 25. 13:43
 10/15 anonim ***** válasza:
Jó lenne be oltatni Fip és leukózis ellen. Csináltathatsz tesztet is. Az kitmutatja hogy azt elkapta.
2014. febr. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!