Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy kandúr cicám, aki...

Kordina kérdése:

Van egy kandúr cicám, aki karácsony környékén lesz 1 éves. Nincs ivartalanítva, szoba cica. Származása ismeretlen, minden bizonnyal kóbor anyuka szerencsés gyermeke. Két kérdésem is lenne. Találkozott már valaki az alábbi dolgokkal?

Figyelt kérdés
1. : Előző gazdájánál is, és mióta velünk van, azóta is csak és kizárólag a zuhanytálcába hajlandó elvégezni a nagydolgát. A pisiléssel minden rendben van, bárhová teszem az almot, bele pisil. Már mindenféle almot próbáltam. A zuhanytálcát bármilyen erős vegyszerrel takarítom, akkor is oda kakil. Olyan, mintha csak tökéletesen sima felületre lenne hajlandó elvégezni a dolgát. Ez lehetséges? Esetleg valami tanács, amivel rá vehetném a rendes alomhasználatra? 2. : Az alsó állán van "valami". Kicsi korában bolhás volt, akkor nem figyeltem fel rá, mert azt hittem bolha piszok. De már nincs benne bolha, és a minap jobban meg néztem. Az alsó állán, kb.1cm-re a szájától van egy picike lyuk. Finoman megnyomtam, és olyan valami jött belőle, mint egy miteszerből. Nem fájlalja és nem is viszket neki, de nem tudom mi az. Valaki esetleg tudja?
2013. nov. 8. 11:44
 1/4 Lienah ***** válasza:

Kedves kérdező!


Az első kérdésedre lövésem sincs mi lehet a válasz....

A másodikra csak a saját példánkat tudom elmondani, szintén kandúr (ex-kandúr) cicám van, szintén ilyen kóbor anyuka szerencsés gyereke... Nálunk volt olyan hogy a szája szélén (tehát nemis igazából a szőrben) voltak ilyen fekete, miteszerhez hasonló valamik... bevallom kinyomtam neki... miteszer volt, nem fájt neki, azóta sincs... nemtudom igazán hogy lehetséges, én arra tippeltem hogy a kajcsi eltömített egy-két pórust... Szóval szerintem simán lehet hogy miteszer volt az is amit te "kinyomtál". Remélem hasznos infóval tudtam szolgálni, a többiek meg remélhetőleg az elsőre válaszolnak...

2013. nov. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Zuhanytálcát nem lehet zárni? Vagy még azt tudod mikor látod hogy megy óvatosan utána mész és valami erős zajt csapsz mikor készülne belemenni,vagy megnyitod a zuhanyt hidegvízzel utána szerintem nem fogja jó ötletnek tartani. Kakiját mindig rakd bele az alomba, ha beválik akkor dícsérd,jutalmazd őt.

Ha nem vagy otthon és nem zárható a kabin akkor fürdőt mindig zárjátok be.

Lehet ivartalanítás is segítene, igaz nem pisivel jelöl,de lehet hogy a zuhanyt az ő tulajdonának tekinti.

A másodikra meg én nem tudom a választ,ezt mutasd meg mindenképp orvosnak.

2013. nov. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A zuhany nem zárható sajnos. Az egész lakás 20 négyzetméter, ezért az alomtálcát nem tudom ki hozni a fürdőszobából, ezért ugye nem zárhatom be a fürdőszobát. Továbbá maga a fürdőszoba is nagyon kicsi, és az alomtálca benne van a zuhanytálcában. Próbáltam már azt is, hogy rászóltam, illetve zörögtem, mikor láttam, hogy kakilni akar, de csak annyi történt, hogy akkor nem kakilt, hanem várt vele, és akkor ment, amikor nem figyeltem. Sőt, csináltam már olyat is, hogy ki vettem az alomtálcát és a zuhany mellé tettem (máshol sajnos nem fér el) és a zuhanyt be fújtam hypóval. Ennek az lett a végeredménye, hogy az alom mellé kakilt. :(
2013. nov. 8. 12:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Esetleg meg lehetne próbálni plusz egy alomtálat, hátha az egyikbe csak pisilni, a másikba kakilni hajlandó.
2013. nov. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!