Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szoba cica lehetett veszett?...

Szoba cica lehetett veszett? Tudom hülyeség de belém ültették a bogarat. Részlet lent.

Figyelt kérdés
hosszu történet beteg lett november végén az orvos szerint tüdö gyulladás volt egy kis mütéte azaz csak lecsippentettek egy kilogo valamit a fenekéröl de semmi seb varrás nem látszott állitolag akkor a dokinál megfázott.1 hét mulva visszaesett a tüdögyulladásba.ujra doki.ezután nem tudott kakilni elvittem másik dokihoz aki talált egy csomot a hasában.nem tudta széklet e vagy daganat.infuziot kapott mert nem evett nem ivott ez pénteken volt.hétfön visszavittem jobban volt etettem itattam stb.doki bizakodo volt.szerdán este rosszabbul lett pattogott valami ahogy a levegöt vette és picit meg harapott de csak felületi karcolás volt. dokit felhivtan csak csütörtökön rendelt délután.mire odaértem vele csütin egy másik dokihoz délelött már haldoklott.el kellett alatni. az egyik ismim azt mondta biztos veszett lett nem evett nem ivott.most ezen aggodom miota meghalt már 70 napja..5 éve volt beoltva de sosem volt kint..
2014. febr. 27. 18:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Bocs, de az ismerősöd egy hülye. Röviden.


A veszett állatt azért nem eszik és iszik mert már megbénulnak az álkapocs rágóizmai. Mikor elkezdődik a bénulás, próbálgatja becsukni, kinyitni, ezért habzik fel a nyála, amit az egyik tipikus tünetnek tartanak.

A másik, hogy a szemmozgató izmok is bénülnak ezért a veszett állatt erősen kancsalít.

2014. febr. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ekkora brutális hülyeséget...

1.: a lakásban tartott macskákat is ajánlott évente oltani, ennek oka, hogy akár a cipődön behurcolt bacikkal/ vírusokkal megfertőzheted. Igen, akár veszettséggel is.

2.: Ha veszett lett volna viszont, akkor azt a doki valószínűleg észleli (bár a leírtak alapján csodálkozom, hogy felismerte, hogy macska)

3.: Az oltások hiánya alapján, meg nagyjából amúgyis kevés esélye van, hogy egy doktorbácsis látogatásnál megfázzon, ha csak nem pucér cica. Inkább gondolnék bármilyen vírusos/ fertőző betegségre (nézz utána, cicáknál van néhány).

Mellesleg mindkét doki elég böte volt...

Részvétem a cicus miatt!

2014. febr. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az első állatorvosnál nagyon hideg van mindig és ott kellett hagynom a mütét miatt..utánna lett beteg 2 x is visszaesett.mire abbol kilábalt nem birt wc-ni elvittem akkor máshová.és utánna kontrollra 3 nap mulva aztán 2 nap mulva rosszul lett.:( 10 éves volt.köszönöm a válaszokat az elsönek különösen.
2014. febr. 27. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!