Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szobacicánk folyton direkt...

A szobacicánk folyton direkt lepisili a bútorokat. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Kb. 4 évvel ezelőtt örökbe fogadunk egy lány cicát, aki most 7 éves. Kb. egy éve volt nálunk a lány cica, amikor az utcán találtunk egy csont és bőr 2 hónap körüli fiú kiscicát, akit hazahoztunk. Ő már 3 éves, ő az a bizonyos "pisis" cica. Kb. két évvel ezelőtt került hozzánk egy újabb cica, aki most szintén 7 éves és azért lakik velünk, mert a szüleim a kertes házból panelba költöztek és a cicát mi hoztuk el, míg a kutyust a szüleim vitték magukkal. Természetesen mindhárom cica ivartalanítva van. A domináns cica az utóbb érkezett macsek, ő az, aki a játékok során mindig győz a birkózásban. Egészen bizonyos, hogy a legfiatalabb cica, aki lepisili a bútorokat (egészen pontosan egy fotel és a cipős szekrény az, amit mindig levizel), ugyanis kamerát helyeztünk el a lakásban és tisztán kivehető, amint odaáll a cipős szekrény elé, felemeli a farkát és hosszú ideig áll előtte felemelt farokkal és látszik, hogy pisil. Már gondoltunk arra, hogy nem jól lett ivartalanítva, de mivel nem jelölősen büdös, hanem kifejezetten pisi szaga van, ezt elvetettük. Próbáltuk macskariasztó spray-vel lefújni a bútort, belenyomtam az orrát a pisibe és leszidtam, de minden hatástalan. Fogalmam sincs, mit lehetne csinálni. Így nem lehet vendégeket hívni és nekünk is szörnyen kellemetlen a pisiszagú lakás. Panelban lakunk, úgyhogy a kinti macskává tétel nem megoldás. Van valami ötletetek?
2014. febr. 28. 19:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Oszinten szolva, csak a altalanos tanacsokat tudom irni,

minden macskanak kulon almostalca, es sajat (alvo/piheno) hely, ami csak az ove.

Esetleg a problemas butorok mashova atrakasa, ami eredmenyt hozhat, a problemas feluletek ecetes vizzel valo lefujasa.

2014. márc. 1. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Énis csak általános tanácsot tudok adni! Almot váltottál-e? Hány tálca van? Ahány cica +1 tálca kell! Orvoshoz vitted-e a pisi mintát? Lehet bacija is, bár akkor nem jelölne szerintem! Még az ecet hatásos lehet! Nagyon büdös, de inkább mint a pisi szag! A narancs (friss narancs) leve is hatásos, bár ezt nem tudom mennyire jó bútorra kenni! Ha ezek sem használnak, orvos! Szerezz be mégegy alomtálcát ha nincs 3db legalább, de a legjobb lenne 4db mert 3 cica van! Mást sajnos nem tudok tanácsolni én sem! Remélem ez segít!
2014. márc. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!