Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Veszélyes a macska harapás?

Veszélyes a macska harapás?

Figyelt kérdés
Anyukámat ma megharapta az egyik cicánk, mert véletlenül a lábára lépett. És kicsit bedagadt a lábujja. Forduljon orvoshoz?
2014. márc. 3. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen forduljon orvoshoz.A cica fogain rengeteg baci él.Néha egy kis semmiség miatt több hetes kötözésre kell járni.Ezért jobb megelőzni a gondott.Kapni fog tetanusz ellen szurit meg egy csinos fertőtlenítős kötést.
2014. márc. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

2. valaszolo, azert fenevadnak hivni valakit, csak mert ralepett egy macska farkara, elegge udvariatlan dolog...

Masreszt, szerinted az nem normalis reakcio, hogy megharapod azt, aki ralep a farkadra?

Es ha nem, kiprobalhatom, hogy hogy reagalsz ra, ha ralepek a tiedre?

2014. márc. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ilyen sötét embert, mint a második, miért nem altatnak el?
2014. márc. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja. Engem már sokszor harapott meg macska. Két napig fájt egy kicsit és kész. Amúgy a macskák nyálában lizozim enzim található ami a bacikat elpusztítja és antibakteriális hatású. Az már másik probléma ha beteg macska volt. De akkor is kicsi az esély hogy baja lesz.
2014. márc. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Teljesen felesleges.Kiskorom óta macskákkal élek,mondhatni velük nőttem fel.Régen a kertesháznál voltam velük,volt amikor 15 macskánk volt,játszottam velük,haraptak,karmoltak stb.Soha nem lett semmi bajom.A dagadás a fájdalomtól van,majd lelohad.Egyébként a macskafélék a legtisztább,igényesebb állatok a Földön,elvileg.

Betadint öntsetek rá,esetleg.

2014. márc. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Annyit még hozzátennék,hogy a macskabetegségek fajta specifikusak,magyarul csak macskák kaphatják el.Így van ez a kutyákkal is.Kivéve ha veszett az adott egyed,de ugye azt lehet látni rajta.
2014. márc. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bal.Seb.Amb.dolgozom.Szóval minden( embert is bele értve )a legtöbb baci a szajban van.A fogakon.Mindegy hogy kutya macska vagy emberi harapás.A kis sebecskéből olyan mély gennyes elfertőzés lesz hogy műteni kell,de jobb esetben is 2xátkötik.Ha az anyud sebkörnyéke piros,duzzadt,lüktet akkor ne halogassa az orvost.
2014. márc. 4. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Még ha lüktet sincs baj. Nekem soha sem volt ettől bajom!
2014. márc. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ha beteg igen. Ha veszett, igen.

De ez segíthet:

www.youtube.com/user/zallatorvos veszettség videója.

2017. jún. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!