Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ezt miért csinálta? Félek...

Ezt miért csinálta? Félek tőle. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
1év 4 hónapos ,,kiscicám" 5kg-s vörös-fehér kandúr cica. Egyik nap beengedtem evett, ivott, aludt majd odajött hozzám hízelegni, egy ideig tűrtem (mert közbe gépeztem) majd letettem éspár perc múlva bement a sarokba és ilyen dülledt szemekkel nézett.... Utána elkezdett nyávogni én felvettem megnyugtatni erre megharapta a kezem (ott ahol a vért veszik vérvételen) és nem engedte el a bőröm, közbe meg nyávogott ilyen lassan és hangosan.... Utána kiszedtem óvatosan a szájából a bőröm (ha nem óvatosan szedem felsértetten volna a bőröm) és úgy fogtam h véletlenül se tudjon megharapni. Letettem és letámadta a lábam én megfogtam a legpuhább mamuszom és a fejére koppintottam egy picit, utána felvette a sértődős pofiját (igen addig vêgig dülledt szemekkel nézett) és elővettem az kajáját és egyből normális lett... Pedig pár órával előtte evett meg alig evett valamit az akkori etetéskor.... A harapásnyoma kidudorodott és ilyen volt már egyszer mikor nyaralni voltunk 1hétre és ő egyedül volt otthon..... Mi lehet a baja? Evés ivás után nyávog mostanában... Vigyem állatorvoshoz? Ha ivartalanítjuk akkor normálisabb lesz?

2014. febr. 1. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekünk ivartalanított kandúr van. Egyszer csinált ilyet, engem véresre harapott csak úgy spontán, kapott egy pofont, azóta tudja hogy ha bánt engem én is fogom őt. (félre ne értsd, amúgy imádom). Csak azért mert éhes nem fog megharapni, szóval csak rá jött az 5 perc, szerintem. Ha fegyelmezés után megsértődik ne törődj vele, ne simogasd, főleg ne adj neki kaját. Érezze kicsit rosszul magát hogy tudatosuljon benne hogy valamit elszúrt. Játékból szokott foggal gyengén ráfogni a kezemre, de ha erősen csinálja, nem engedi el és még morog is akkor ott komolyan gondolja. Pofozd meg, de ne annyira hogy lerepüljön a feje és ne is gyengén. Annyira hogy ne fájjon neki csak kellemetlen legyen, esetleg pöcköld meg az orrát. Én úgy vagyok vele hogy ilyenkor megérdemlik, én sem szoktam hobbiból belerúgni, ő se harapjon véresre hobbiból. De amúgy imádom. Ha ivartalaníttatod valamennyire normálisabb lesz.
2014. febr. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szafica ***** válasza:
Lehet valami emésztési gondja van és evés után fáj a hasa. Bár mivel írod,hogy nem véresre harapott, szerintem csak játszott...bár a morgás nem valami biztató.
2014. febr. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ha játékból harapta volna meg akkor előtte nem nézett volna fenyegetően, nem ment volna a sarokba depizni, ha rászóltál volna akkor elenged és főleg nem lassan és hangosan nem morgott volna. Vidd el orvoshoz az nem árthat, de ha nincs semmi baja akkord neveld meg, de ésszel. Mert különben hozzászokik és gyakrabban fogja csinálni. Vagy te is harapd meg néha :)
2014. febr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szafica ***** válasza:
Az én macskáim ha bevadulnak hiába szólok rájuk...az igaz,hogy nem morognak, de nem engednek el.(bár nem véresre harap)
2014. febr. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ivaros viselkedés, jön a tavasz, a macskák is érzik. Érdemes ivartalaníttatni, a hormonok kiürülése után sokkal nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb lesz. Ha nem teszitek, akkor el kell fogadni, hogy időnként rájön a "tízperc". A macska a háziasítás során egyébként is megőrizte az ősei legtöbb "vad" tulajdonságát, ezt is el kell fogadni. Az ölben dorombolós, hízelgős macskának van ám másik oldala is, igazi ragadozó. Persze, egyedenként is változó a természetük, ők sem egyformák. :-)
2014. febr. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mindenfelekeppen nezesd meg a dokival, es ha nincs is baja, akkor sem art az ivartalanitas.

Amugy igen, ez tipikus 5 perc. Ha ilyen van, a legcelravezetobb azonnak kizokkenteni, tapsolassal, vagy (finoman) rautessel. Ugyanis ez nem agreszio alapu dolog, hanem szexualis alapu dominancia. Egyszeruen kanos a draga, az a helyzet, es nem tudja, mit kezdjen magaval.

Ezert is fogta meg a borodet, (parosodaskor a nostenyek nyakat ugyanigy fogja) es a lassu es hangos morgas a belso vivodas jele.

Rengeteg tanacsot irhatnak, hogy hogyan lehet lenevelni errol, de az ivartalanitas sokkal hasznosabb ebben az esetben.

Amit viszont nem szabad figyelmen kivul hagyni, hogy az ivartalanitas utan legalabb 2 het (2-6 het) amig a hormonok kiurulnek. Tehat nem szabad azonnal csodat varni.

2014. febr. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is az ugrott be, hogy párosodást imitált, azért ragadta meg a bőrt. Viszont én azt tudom mondani, hogy az ilyesmit az ivartalanítás sem előzi meg feltétlenül, egy ivartalanított fiú cicám évekig rendszeresen és módszeresen erőszakolta meg a plüss elefántomat.
2014. febr. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!