Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi az, amit egy cicának...

Mi az, amit egy cicának szabad, illetve nem szabad enni adni? Még egy kérdés: Mi a teendő, ha a cica félrenyel, és netán fuldoklik? Hogyan kell meghánytatni?

Figyelt kérdés
2009. dec. 12. 23:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Amit semmiképp nem ehet:

Minden, nem macskáknak készült táp, csirkecsont (mert szilánkosan törik), halszálka, csokoládé és különféle édességek, kakaó (a csokoládés és a kakaó is tartalmazza a teobromin nevű alkaloidot, amely mérgező hatással bír a macska szervezetére, savanyúság, földimogyoró, füstölt és fűszerezett kolbászfélék, szalonna, lekvár.


Májat csak mértékkel ehet, a tejre meg a legtöbb macsak érzékeny, ezért javaslom a laktózmentes tejet.

Nyers húst is csak mértékkel ehetnek, mert férgesek lehetnek tőle. nyesr disznóhúst egyátalán nem!


Azt hogy elsősegélyben hogy lehet részesíteni őket sajnos én sem tudom, de engem is nagyon érdekel.

2009. dec. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csirkecsont csak főzve törik szilánkosan, nyersen lehet adni nekik mértékkel. Pl a csirkenyak szerintem ideális ebből a szempontból (a csontot is megemészti). Az én cicám mindennél jobban szereti a csirkenyakat.
2009. dec. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amit nem szabad ennie:csokoládé,sertéshús nyersen,májat,és nem neki való tápot.Ha fuldoklik akkor úgy kell szerintem meghánytatni hogy az egyik ujjadat vízszintesre fordítod,és csiklandozod a nyakát.
2009. dec. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
kis gyerekeknél szokták még azt h fejjel lefelé fordítják őket. az én unokahugom ennek köszönheti h él:) szerintem cicáknál is beválik.
2010. jan. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!