Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tapasztalatokra lennék kíváncs...

Tapasztalatokra lennék kíváncsi akik régóta tartanak macskát?

Figyelt kérdés

Az érdekelne hogy a csak kinti vagy a kinti és benti cicátoktól kaptatok-e már el valamilyen betegséget? Ha nem viszitek el kötelező oltásokra hogyan vigyáztok az egészségére?

Anyát szeretném meggyőzni hogy ha kellően ápolva van a cica akkor nem fertőz meg minket.Folyton olyanokat hall hogy megvakult a gyerek a macskától meg hogy valakit megkarmolt egy macska és elfertőződött a seb.Szerintem ez nem feltétlen a cica hibája.


2014. márc. 10. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha megkapja az oltásokat akkor semmi betegséget nem kaphatsz el tőle. Kisbabák elkaphatnak.


Ha viszont nem lesz oltva akkor nem is lesz veletek sokáig. és ha kint az még elvesz az életéből 10 évet. Szerintem ne legyen cicátok!!! És akkor elkaphatsz tőle csúnya betegségeket!!

2014. márc. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Benti cica, nem volt még oltva. (9. emeleten lakunk).

Soha nem volt még beteg. Viszont volt, hogy a körme alá jutott valami baci, megkarmolta a kutyát játék közben, és megfertőzte azt.

2014. márc. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A macska nem ad att betegséget. Max férgeket. De lehet nekik venni féregtelenítőt. A betegségeket kinti és benti macskák is el kapják. Ezek emberre NEM veszélyesek, de a macska ezektől a vírusoktól meghal. Mert gyógyíthatatlanok. DE VAN ellenük védőoltás. És az ivartalanítás is sokat segít. Mert így kevesebb az esély hogy elkapjon a macska valamit. Most országosan ivartalanítási akció van.
2014. márc. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia,mi nagy macskások vagyunk.

Évekig kertes házban lakva volt egy csak bent tartott cicánk,kb 3 év után kiengedtük,mert látszott rajta,hogy mennyire menne ki,mindig bent aludt,de gyakran kijárt,nem kellett neki alom.Alig egy év múlva elütötték,ennek ellenére sajnálom,hogy korábban nem engedtük ki,mert bezárva nem az igazi nekik.

Most egy másik cicával költöztünk a kertesből panelba,mindig bent van kivéve a nyári szabin,oda mindig visszük a telekre,ott kint lehet.Én nem vagyok egy tisztaságmániás,de borzasztó mi macskaszőr van mindenen.Egy héten 3-4xporszívózok,az ikeás ragacshenger jobban fogy nálunk,mint a wc papír.Néha így is ki vagyok mennyi szőr van mindenen.

Szilikonos almot használunk,nem olcsó,havi szinten kb 2-4000ft.Betegek még nem voltunk a cicától.

Ivartalanítás:

mindkét macskánknak volt(fiúk)

a második most 4 éves,egy éve kezdődtek a vizelési problémái,azóta volt egy katéterezése,hadd ne meséljem milyen szenvedés volt neki egy hétig egy bevarrt csővel

,meg gallérral a fején.Azóta csak royal canin urinary gyógyszeres tápot ehetne,majdnem lazac áron van kilója,szoktuk kombinálni purinával,de még így sem olcsó,volt közben egy más tápos próbálkozásunk ,kb 3 hét után dec.26-án állatkórház ügyelet lett belőle,mert megint nem tudott pisilni.

Ivartalanítás nélkül bent tartani macskát nem fogsz tudni(fiút),mert olyan büdöset pisil miután ivarérett lesz.Ha meg ivartalanítod előfordulhat,hogy úgy jársz ,mint mi.(persze ez nem törvényszerű)

Mindent összevetve,ha tehetném,kertes házban kint tartanék cicát,olyat,amelyik bejárhat a házba,de nincs ivartalanítva.Így is lesz mit takarítani:)

Lány cicát viszont ivartalaníttatnék,mert tényleg nem jó az a sok gazdátlan macsek.A macskáktól valóban kaphatsz el betegségeket,allergiát válthat ki,de ezt előre nem tudhatod.Ha úgy döntesz hazaviszel egyet,onnantól a te felelősséged.És igen,sokba kerül,ha valami probléma adódik,míg kint elvadászgat,sokkal kiegyensúlyozottabb,fittebb egy cica.

Szóval mindezt annak tükrében írtam,hogy tényleg macskabolondok vagyunk,de nem csak a saját érdekeinket vesszük figyelembe.

2014. márc. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!