Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akiknek olyan fajtájú kutyájuk...

Akiknek olyan fajtájú kutyájuk van, amit nem tartanak nyilván a legokosabbak között, nem érzik azt, hogy buta a kutyájuk?

Figyelt kérdés
2014. febr. 6. 10:36
1 2
 1/15 anonim válasza:
27%
Páromnak olyan kutyája van, hogy a legokosabbak közt tartják számon, de iszonyatosan buta szegény:D
2014. febr. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Hiába van kikiáltva egy-egy fajta okosabbnak ha azt a gazdi nem hozza ki belőle, nem foglalkozik vele eleget, akkor szegény ugyanolyan "hülye" marad mint bármelyik másik kutyus, akivel szintén nem foglalkoznak. Ha jól neveled, akkor nincs buta kutya, max nehezebben kezelhető vagy több odafigyelést igénylő.
2014. febr. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Nincs buta kutya, csak nemtörődöm gazdi.
2014. febr. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%

Én találkoztam már végtelen buta kutyával. Egy bolognese-ről van szó, párom anyjáé. Falkasorrend problémák vannak, de igen erősen (hágja a játékait, morog ha valami nem tetszik neki). Ezek mellett nem ismeri az ül, fekszik parancsot.. csak éldegél, de tanítva sose volt. Bármit mondasz neki, csak néz rád a nagy gomb szemeivel. Szó szerint buta, mint a tök. Még azt se érti, gyere ide. De ez a kutya is lehetne okos, szófogadó, ha nem anyósom nevelte volna...


A magyar agárról azt hallottam (személyes tapasztalatom nincs) hogy csak rohanni tud, mint a szél, mást nem is várnak tőle és hogy nem a legokosabb fajta. Egy ismerősömnek van egy agara, blogot is vezet róla. 8 hónapos még csak, de a parancsokat érti, nem makacs, megcsinálja, behívható stb.


Szerintem ez csak gyakorlás kérdése. A bolognese-t próbálhatnád hívogatni, az életbe nem jönne, mert sose volt vele foglalkozva. Az agárról több helyről hallottam, hogy buta, mégis első szóra ugrik. Nevelésen múlik, úgy gondolom.

2014. febr. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
Én is azt gondolom, hogy nevelésen múlik. De nekem volt bulldogom, amiről azt mondják, nem a legokosabb kutya... Hát bátran állítom, "jobban vágott az esze" mint a vizslának.
2014. febr. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%
A gazdák többsėge nem használja ki a kutyãja szellemi képességeit,sőt,azzal sincs tisztában,milyen képességei vannak.Az alap dolgokra meg mindegyik kutya képes,ez csak nevelési hajlandóság és módszer kérdése és egyformán könnyen tanítható.Magasabb szinten,már kell a kutya plusz esze is,de ide kevés gazda akar eljutni vagytovább lėpni.Saját ebemre is azt mondják idegenek,milyen okos,csak mert lábnál jön és behīvható.Azt,hogy mennyi munka volt benne,már nem lãtják.
2014. febr. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

A kutyák nagy része nem buta, maximum lassú vagy nem kooperatív.

Amikor trükköket mutatok a kutyámmal, mindenki ámul, hogy jaj de okos, bezzeg az ő kutyájuk, azt semmit se ért. Az kimaradt nekik, hogy semelyik kutya nem tudja megfelelő tanítás nélkül a parancsot.

2014. febr. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

Kedves 4-es!


Már miért lenne buta az a kutya? Te magad mondtad, hogy nincs vele foglalkozva, tehát nem agyatlan csak tanítatlan, ami nem egyenlő a butával.


Talán kérdezősködnie kellene?:)

2014. febr. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Akiteki ***** válasza:
77%
Nem. Pont leszarom a statisztikákat, amiket kitalálnak. Az a bugyuta, aki ezeket az általánosításokat megírja, és a párja, aki beveszi.
2014. febr. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. A butát úgy értettem, hogy az égvilágon nem tud és nem ért semmit. A buta szóval fejeztem ki magam, a tanítattlan helyett. Mint írtam is anyósom miatt. Nem azért, mert a kutya ilyen volna "gyárilag", hanem ha anyósom a 3 gyerekéből egyet se tudott megnevelni, akkor miért pont a kutyát tudná? Nem a bolognese tehet arról, hogy szobadísznek alkalmas csak, semmi másnak.


(Egyébként gondolhatod, imádom a kutyákat, azért vagyok itt nap, mint nap. Elfogult azonban nem vagyok. Nem is a bolognese-vel van bajom, hanem azzal, aki nem nevelte meg semmire.)

2014. febr. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!