Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Prémium táppal etetők! Mennyi...

Prémium táppal etetők! Mennyi macskakaját vesztek egyszerre?

Figyelt kérdés
Ahogy néztem egy 10kilós zsákkal sokkal jobban jönnék ki, ha megvenném egyszerre. Na jó, de a kérdés az, hogy a macska nem kap undort, mire megeszik tíz kilót ugyanabból? Jártatok már így? Van értelme macskára akkora zsákot venni? Anyáméknál a macska már addigra egyre nyögvenyelősebben eszik, mire a két kilós a végéhez közeledik...
2009. dec. 15. 12:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicám mindíg ugyanazt eszi, ugyanis betegség miatt egyetlen fajta tápot ehet csak (prémium táp), de szerencsére nem únja. Igaz, hogy mellette némi házikosztot is adok neki.
2009. dec. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amíg elfogy, addig elillan az aromája. Azért érdemes kisebb kiszerelést venni. A cicák ínyencek is.(fene a jó dolgukat)
2009. dec. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Na ez meg a másik, amin filóztam, hogy mit kezdenék vele, ha nem enné szívesen mindig ugyanazt, de gyógytápra kellene fogni...


Vannak ilyen dobozok, amikben lehet tárolni, meg gondolom visszazárható a zacskó, de akkor sem vennék meg szívesen tizenezrekért egy zsák kaját, ha megunja/elillan az aromája és nem kell neki stb... az kicsit nagyon drága akkor.

2009. dec. 15. 13:15
 4/14 anonim ***** válasza:
98%
Aromája... Hehe.. A prémium tápoknak nincs aromája, nincsen bennük mesterséges ízfokozó az alap ízük pedig.. Arra mindent lehet mondani csak azt nem,hogy aromás. Lényeg a lényeg a macskák nem ínyencek csak ha el vannak kényeztetve ami ugye rájuk nézve nem mindig jó. Nyugodtan meg lehet venni a 10 kilós zsákot. Ha szereti az adott tápot nem fogja elunni, nem ember, nem az ízek miatt táplálkozik. Ha nem szereti akkor is meg lehet venni, ha nincs más megszokja, megeszi.
2009. dec. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Azért nem szagtalan...
2009. dec. 15. 13:29
 6/14 A kérdező kommentje:

És milyet vegyek neki először? Van bentinek, fiatalnak, ilyen-olyan fajtának, válogatósnak, érzékenynek meg mit tudom én. Teljesen megzavarodtam a választéktól. A macska még nincs meg, de kajával szeretném várni... Vagy először próbálkozzak a kis kiszerelésekkel és utána vegyek nagyot?


Ha mondjuk van egy fiatal, bent lakó válogatós brit macskám akkor milyen kell neki? A RC-ból például van külön, birtnek való, fiatalnak való, válogatósnak való, és bentlakónak való... és ha ez mind egyszemélyben, akkor melyik kellene választani?

2009. dec. 15. 13:33
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
En olyat szoktam venni ami visszazarhato, hogy ne menjen ki a szaga, mert utana nem eszi meg. Amugy eddig max 5 kilosat vettem neki mindig, az kitart majdnem 2 honapig es utana fajtat valtok. (Pl. Adult, steril, indoor, sensitive... de ugyanabbol a markabol) Igy talan nem unja meg.
2009. dec. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Először próbálkozz kis kiszereléssel, amelyik beválik, abból utána vehetsz nagyobbat.
2009. dec. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hmm. Hát a britnek mindenképp a fajtatápot venném. Új cicának pedig a kölyöktáp dukál. Ha pedig felnőttcicáról van szó akkor szerintem a sima felnőtt táp a megfelelő. A többit kicsit túlzásnak tartom. Remélem segítettem. Egyébként természetes hogy a bőség zavarában nem tudsz választani, nyugtasson a tudat hogy nagy különbség nincs a tápok között, a Ca és foszfor tartalmat szokták variálni az eltérőkorú állatoknak készült tápoknál, a kinti-benti dolog nyitja a zsír és energia (kalória) mennyiség változtatása, a válogatósaknak való tápot pedig gondolom ízesítik valami speciális cuccal. Ezek mind apró eltérések, szóval választhatod amelyiket akarod. Fajtatápoknál van "számottevő" különbség, tekintettel vannak az emésztőrendszer és a fogak, az állkapocs sajátosságaira, ehhez alakítják a falatok állagát és formáját.
2009. dec. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem is brit cicám van!

Én általában veszek neki 2 kg tápot és írja kb egy hétig!

Utána mindig más féle tápot veszek neki ugyanabból a márkából!

A brit cicáknak való kaját imádják!

Az enyém nagy falja!!!

2009. dec. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!