Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Advocate tapasztalatok,...

Advocate tapasztalatok, érzékenység, mellékhatások?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Advantage használatáról szeretnék áttérni Advocate-re, de elég érzékeny a cicám, ráadásul pár hónapja volt egy Neostomosan-mérgezéses történetünk is vele. Abból azóta már felépült, de az immunrendszere valószínűleg még nem százas, mert fülgondok jöttek, aztán voltak stresszel összefüggő tünetei is, de ezek nagyrészt már a múlté.


Most még mindig vakarózgat, élősködőre utaló jeleket sem én, sem a doki nem látunk, de nem vagyok meggyőződve róla, hogy valóban nincsenek. Ezért lenne jó egy erősebb szert használnunk most, de aggódom az esetleges mellékhatások miatt.


Ha jártatok már úgy a cicátokkal, hogy érzékeny lett egy spot-on-ra, írjatok, kérlek! Jó tapasztalatokat olvastam már sokat, de Neostomosant is használtak más cicákra gond nélkül, mi meg majdnem megjártuk..


Köszönöm!



2014. márc. 16. 17:56
 1/2 A kérdező kommentje:

Akkor leírom, amit megtudtam, hátha valaki választ keres hasonló kérdésre.


Advocate-tel kapcsolatban nem igazán fordulnak elő mellékhatások, valóban a helyi pirosság és viszketés a leggyakoribb, ha mégis. Ezen kívül a klasszik mérgezéses tünetek lehetnek, de erre az esély egészen a nullához konvergál.


Ha mégis baj lenne, tehát furcsa viselkedés (folyamatos vakarózás, szaladgálás), remegés, gyengeség, pupilla tágultság, fénytől való menekülés, akkor szappanos (folyékony vagy mosogatószeres is jó) vízben megmosni az egész cicát és elvinni dokihoz. bátrabbak a tünetek erősségétől függően kivárhatják, hogy javul-e a dolog.


Ha hányás van, van esély, hogy a hányás után jobban lesz a cica. Ha mégsem, akkor szintén orvos.


Nyálfolyás a lenyalás, vagy vakarózás utáni láblenyalás következtében előfordulhat, gyorsan múlik, abszolút belefér.


Ami még az óvatosabbaknak tanács: reggel tedd rá, ha lehet, a hét első felében, és maradj mellette pár órát, vagy ha tudsz, egy napot. Így ha mégis gond lenne, könnyebb dokihoz menni és ha másnap jönne ki valami, még akkor is van idő rendes rendelési időben meglátogatni, nem a méregdrága ügyeletben.


Nálunk egyébként minden rendben volt, semmi mellékhatás :)


Ps.: Neostomosant ne használjatok cicára, mert van esély rá, hogy ti is pórul jártok. Tudom, hogy sokan gond nélkül fürdetik vele a cicákat, de alapvetően kutyáknak szánták, eltérő a metabolizmusa a két fajnak. Nem jó dolog állatkórházba szaladni az éjszaka közepén egy fürdetés miatti mérgezéssel..

2014. márc. 19. 08:41
 2/2 taurina ***** válasza:

szia!köszi a leírást!

Advocate... azt hiszem, a cicum mégjobban is bírja, mint az Advantage-t, pedig az összetettebb és tartalmazza annak hatóanyagát is... furcsa.

2015. márc. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!