Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejfehérje érzékenység! Mik a...

Tejfehérje érzékenység! Mik a tapasztalatok? Hasonló helyzetben lévő anyukák, meg kell tényleg várni az egy éves kort, vagy van aki hamarabb elkezdte a terhelést?

Figyelt kérdés
A kisfiamnál 3 hónapos korában megállapították, hogy tejfehérje érzékeny. Azóta tejmentes diétán van. A doki azt mondta, hogy egy éves korától lehet elkezdeni terhelni tejtermékekkel.
2011. máj. 18. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Tej tojásmentes 8 hònapos, asztmàra hajlamos 2* volt úgy hörgőgyulladàsa hogy befulladt. Okozhatja a tej is.

Én kivárom az egy évet, nem marad le semmiről.

2011. máj. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

off, elnézést, csak kérdezni szeretnék

hogyan állapították meg, milyen vizsgálattal? és mik voltak a tünetek? mert lehet nálunk is gond van :(

2011. máj. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha ilyen korán derült ki nálatok is (nálunk is pont ekkor), én megvárnám mindenképp az 1 éves kort a tejtermékekkel!
2011. máj. 19. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A mi fiunknál is 1 évet kell várni, pedig csak a gyanú áll fenn 13 hónapos korától, de a gasztroenterológus ezt javasolta.

Szerintem érdemes várni, és írjál fel minden apró részletet először, mert ez sokat segíthet a dokiknak.

2011. máj. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szia

4 honapos korátol a fiam kapott tejpépeket ,nem volt soha gond, kicsit pirosodott az arca meg a karja, de nem törödtem vele, 7 honaposan fogyott a tejem dokink irt fel tápszert amiben van tej mert hogy a tejpépben is van, egyszer ivott a tápszerbül, csupa cslánkiütés lett és ekcémás mindenhol, vakarozott véresre, többet nem adtam neki, kaptunk krémet meg calcimuscot, javult as helyzet, irattam fel humana sl tápszert ebben nincs tejtermék, azota jo minen. most 10 honapos, már voltunk kilégzéses vizsgálaton ami negativ lett, vettem vért tej, eojás és lisztre de nem voltak magasak az értéket, tojástol áés liszttöl nincs baja, azt mondta a föorvos asszony hogy szept-ig diéta (akkor lesz 14 honapos) akkor viszem terhelésre, ahova kell vinnem 4 petit danone pudingot, azt majd a korházban megetetik vele, és figyelik lesz e baja, egész nap ez megy majd, kiváncsi leszek, addig tejmenetes, de annyira kell vigyáznunk hogy még a boltban azt is meg kell kérdeznem vizes kifli vagy tejes? amit veszek neki, és a vegetában is van tej, mosakodo krémet kell használnunk mert szinte minden babatermékben van tej. stb.. nagyon vigsázunk, de kisfiam jol birja, most 12 kilo már:)

2011. máj. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az én kislányom 2 éves 2 hós koárig nem bírta a tehéntejet. addig próbáltuk időnként elkezdeniadni, de mindig hasmenése lett meg ekcémája tőle. most kapja 3 hónapja, és nincs már baja tőle.
2011. máj. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat. Mi is úgy döntöttünk, hogy inkább megvárjuk az egy éves kort. Bár én nem vagyok benne biztos, hogy tényleg tejfehérje érzékeny a fiam, de mindegy. Jobb óvatosnak lenni most mint később egyáltalán ne ehessen tejtermékeket. Most még nem marad le olyan sok mindenről, egy éves kora után is ehet majd még bőven túrórudit. :)

Nálunk úgy derült ki, hogy nagyon híg és zöld volt a baba széklete. Majdnem mindig kifolyt a pelusból. Kétszer láttunk benne pici vérszerű valamit. Akkor megnézte a gyerekorvos tesztel, hogy vér-e vagy sem. AZt mondta nem az. Utána megint láttunk egyszer, akkor bementünk este az I. számú gyermek klinika ügyeletére. Ott vettek mintát a székletből, meg vettek tőle vért. Ott is azt állapították meg, hogy nem vér, a vérképe meg szerencsére rendben volt. Közbe már volt időpontunk a gasztroentológiára, más okból kifolyólag, de az esti ügyeleti látogatás után hétfőn reggel ott kellet kezdenünk. Pár napig megfigyelés alatt tartották a kicsit, engem meg tejmentes diétára fogtak. Szerencsére nem kellet bent feküdnünk, mert nem volt hely, reggel mentünk és este mindig mentünk haza. Csináltak különböző vizsgálatokat, meg vettek megint vért, mivel mindenhol rendbe találtak mindent ezért azt mondták, hogy tejfehérje érzékeny. Meg mióta elkezdtem a tejmentes diétát azóta nem volt olyan piros valami a kakijába. Igazából arra választ nem kaptunk, hogy az akkor mi volt ha nem vér.egy hónap múlva kellet visszamennünk akkor is minden rendbe volt. Egy éves korába kell majd visszamennünk és addig tartanunk kell a diétát.

2011. máj. 21. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!