Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, hogy ne dobja ki...

Mit tegyek, hogy ne dobja ki folyton a macskámat?

Figyelt kérdés

Még a szüleimnél élek. Van egy 9 hónapos Sziámi cicám. Benti cicus. Az a baj ,hogy amig én dolgozok ,apám mindik kidobja szegény cicát az udvarra. És ez nem is lenne baj ha nem erőszakkal tenné és jó környéken laknánk.A múltkor például ugy jött haza a kis Mici ,hogy a hátsó lábán egy 6 centis nyilt seb volt. Az előtt meg a füle szakadt le.Feltételezem ,hogy kutya csonkitotta meg mivel a cicus ivartlanitva van. A kezelések nagyon sokba kerülnek ezért is kérem apámat ,hogy ne dobja ki állandóan a macsekot. Aztán ha megkérdezem ,hogy miért van kint megint akkor azt válaszolja ,hogy ki akart menni nagyon.(a szép időre hivatkozik)De akkor ,hogy hogy amikor én itt vagyok,mint ma is és szép idő van akkor nem akar kimenni egyáltalán. Meg anyám el is mondja nekem mindig ,hogy mi történik amig nem vagyok otthon.A másik meg ,hogy ez az idő alatt mindig mocskt ad neki enni amitől aztán össze fossa az egész lakást. És ő még engem hibáztat. Mit tegyek???Volt már valaki hasonló helyzetben??


Kép a cicáról: [link]



2014. márc. 22. 15:58
 1/7 A kérdező kommentje:
Most ott tartunk ,hogy amig nem vagyok otthon arra az időre bezárom a pincébe.
2014. márc. 22. 16:01
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

A macskák a nap nagy részét átalusszák.

A legjobb megoldás az lenne ha a szobád ajtaját zárni lehetne kulccsal, és amikor elmész a macskát bezárod a szobába. Ő aludni fog.

Az evésről meg annyit, hogy egy egészséges macskának naponta 2x kell adni enni. Reggel és este. Napközben nem. Nem árt ha ezt elmondod apádnak.


Komolyan, szegény cicát sajnálom, mert így olvasva apád mérhetetlenül utálhatja.

2014. márc. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%

De édes! :)

Figyelj, hát édesapádon sajnos(!) nem tudsz változtatni, ezért azt a helyzetet kell alapnak venni, hogy a macska reggeltől-délutánig kint lesz. A pincében biztonságban van, deeee..... Akkor már nem lenne jobb neki, ha vennétek egy kutyaházat, hámot, meg egy hosszú pórázt és akkor legalább az udvaron belül tudna mászkálni, de elcsavarogni nem? Mit gondolsz?

2014. márc. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az nem kutya kedves előző.
2014. márc. 22. 16:18
 5/7 anonim ***** válasza:
24%
Tudom, hogy nem kutya, de attól még... áh mindegy, csak segíteni akartam, de akkor tartsd a pincében, az biztos jobb neki -.-
2014. márc. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Zárd be a szobádba, a kulcsot pedig vidd magaddal.
2014. márc. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
nekem is az jutott egyből eszembe h bekéne csuknod az ajtód ha nem zárható hívj egy lakatost mikor nincs otthon és az kicseréli neked bár olyan nagy tudás nem kell egy zárcseréhez te is megtudod csinálni csak vegyél egy zárat azt úgy rakod össze ahogy szét szetted... a macska kikötése meg nagy baromság a macska nem olyan türelmes állat mint a kutya egyébként meg már a kutyákat sem lehet kikötni nemhogy egy macskát sztem jobb h a pincében van ha más megoldás nincs... ha meg kiakar menni akkor mond apádnak h nem kell kiengedni majd te kiviszed ha kiakarod amúgy én nem tudom az ilyen f_szfejeket megérteni most mit zavarja egy macska amit te szeretsz még ha érted rosszat csinálna összetépne vagy kirágna valamit vagy szétszaggatná a függönyt de ha nem csinál ilyet akkor mi a f_szbaja van? biztos nincs más dolga h csak ezzel tud foglalkozni mondjad neki h űzzön valami hobbit ha már otthon van pl menjen kapálni a kertbe
2014. ápr. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!