Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tegnap ivartalanították a...

Tegnap ivartalanították a cicámat. A sebre egy gézlap van ragasztva mivel folyton nyalogatja valószínűleg le fogja szedni. Ha leszedi akkor szólni kell az orvosnak?

Figyelt kérdés
2014. febr. 21. 14:56
 1/7 anonim válasza:
22%
Nem. Ha nem javasolt a doki nyakörvet/ "vödröt" a fejére, hogy ne érjen a sebhez. Ha nem váladékozik a seb, akkor hadd nyalogassa. A nyálának, és a mozdulatsornak is gyógyító hatása van.Üdve vala Természet anya!-Majd esetleg varratszedéshez kell a doki, de ezt én otthon is megoldottam egy éles kisollóval.(mínusz 2000Ft) :P
2014. febr. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Ha leszedi a gézlapot, az nem probléma, az a probléma, ha a sebet elkezdi nyalni, ekkor gallért kell kérni az orvostól.


A nyálnak meg nem gyógyító, hanem fertőző hatása van, tele van baktériummal.

A varratszedés meg a legtöbb rendelőben benne van a műtét árában, úgyhogy inkább az orvos szedje ki, legalább látja azt is,hogy szépen, fertőzésmentesen gyógyult-e a seb.

2014. febr. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
11%
Te ki herélted a macskádat?????!! :O Képzeld el ha veled tennék ugyanezt! (már ha fiú vagy)
2014. febr. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! Akkor odafigyelek hogy a sebet ne nyalogassa mert a gézlapot mostanra sikerült leszednie! :)

Egyébként nem nem herélték ki a cicát mert kislány :)

2014. febr. 21. 15:33
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

#3

Remélem akkor te befogadod az összes kiscicát, aki azért született, mert így gondolkodnak,mint te. Bár gondolom az már nem érdekel mi lesz a sorsa a sok feleslegesen született kiscicának.

Egy macska nem élvezetből közösül, hanem a fajfenntartás miatt. Csak az emberek ruházzák fel ilyen emberi tulajdonságokkal, hogy egy kandúr cica is biztos elveszti a férfiasságát, ha kiherélik, holott pont így fog ő is hosszabb és boldogabb életet élni. De nem hiszem el, hogy ezt még mindig nem tudják felfogni az emberek.

2014. febr. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

én más véleményen vagyok a macskanyálról!

Nekem van herélt kandurom aki köszöni szépen jól van! Visszatérve a nyálra! A nyáron az egyik cicám elkapta a szomszéd kutya! A bal hátsó lába eltörött és felcsúszott,teljesen! Ott libegett neki! Csak lefényképezni tudtuk(szeret minket de elfutott-tudta mit akarunk) a doki azt mondta,le kell vágni.. Gennyes volt! Amikor nem vérzett gennyedzett,ő rágta ki,és nyalta,napoztatta..

Egy hónap múlva azt vettük észre hogy egyre lejebb ér a lába,majd elérte a földet:)

teljesen egészséges!

A macskák 9 élete a nyáluk!! Amit elérnek a nyelvükkel azt meggyógyítják maguknak!

Ez az én véleményem! Géz nem kell macskára..

2014. febr. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na, hagyd, hogy nyalja! Nem a nyál miatt veszélyes, hanem hogy folyamatosan irritálja a sebet, kiszedi a varratokat. Nem egy kutyát, macskát hallottam, hogy kibelezte saját magát. Szerencsére túlélték, de tényleg csak a szerencsén múlott.
2014. febr. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!