Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A Macskámat sérülés érte,...

Napkiraly kérdése:

A Macskámat sérülés érte, ötletek?

Figyelt kérdés
Tegnap este úgy jött haza, hogy a hátsó lábának a felső felén se bőr,se hús, csak csontig hatoló seb. Gyors fertőtlenítés,beszéltem az állatorvossal, betadine-t javasolt,és mivel varrni lehetne,de azt ugye nem lehet, így a seb tisztán tartását javasolta. Van értelme lefedni a sebet? Most egy nagy dobozban tartom az állatot, fekszik, nagyon kicsit eszik, nem nagyon akarna elmenni sehova

2014. ápr. 1. 10:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Betadnie, aztán lehetne rá tenni egy steril gézlapot, amit öntapadó vagy megkötő pólyával körbetekersz
2014. ápr. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ezen gondolkoztam, de pont ez a dilemmám (ezért is tettem fel a kérdést), mármint akkor a macska nem fér hozzá a sebhez, nem tudja nyalogatni, stb. (esetleg - saját tapasztalat - a nem lefedett seb gyorsabban is gyógyul, bár ebben az esetben nem tudom,elég horror kinézete van)
2014. ápr. 1. 11:00
 3/20 anonim ***** válasza:

Ha bármit ráteszel, azt a macska vagy lenyalogatja, vagy ha nem, akkor beleragad a sebbe és utána újra feltépödik, amikor cserélni akarod.


Esetleg elvinném mégis az orvoshoz (vagy egy másikhoz), mert létezik olyan "mübör" hártya amit a sebre tesznek és az úgy viselkedik, mint a böre, és nem kell sem leszedni, sem cserélni, alatta helyre tud állni a cica böre.

2014. ápr. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, azokról a hártyákról én is azt hallottam, hogy nagyon jók, bár próbálni még nem próbáltam hál'istennek.


Szomszédom cicáját kutya harapta meg, a leírás alapján hasonló volt a sebe. Az ő dokija a "kristálycukor terápiát" javasolta, náluk be is vállt.

[link]

[link]

Természetesen azért erről is egyeztess állatorvossal, de náluk bevált.


Amire nagyon figyelj: folyamatosan tiszta legyen a seb. Fertőtlenítsd naponta többször, de még véletlen se menjen a betadin a sebbe, csak köré. A sebet tiszta vízzel tudod kiöblíteni. A cicát zárjátok be, ne engedjétek ki, mert a nyílt sebbel bármi fertőzést összeszeghet. Ha keveset eszik, akkor is figyeljetek oda, hogy ki ne száradjon. A kaja annyira nem lényeg, úgy is fog enni, ha éhes lesz. A beteg cica nem biztos, hogy iszik vizet. Adhatsz neki kis tejet vízzel hígítva, kicsit meg is melegítheted. Vagy vehetsz kimondottan macskatejet, azt egyből adhatod is neki.

2014. ápr. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Még ennél súlyosabb:

[link]


Inkább nem fotóznám,nem akarok senkit sokkolni.

Igazából nem nagyon hagyja, hogy hozzányúljak ("szól" amikor fáj, nem karmol meg harap, szerencsére az anyjára ütött).

Ez a hártya jól hangzik,holnap utánajárok,szerencsére holnap szabadnapom van,ráérek

A kristálycukor érdekes (mézről is hasonlót olvastam). Alul a kommentek szerint működik.

Igazából most eszik rendesen, egy nagy kartondobozban van, sokat alszik,nyalogatja a sebet. Különösebben nem aggódnék érte a viselkedése alapján, de a seb kinézete horrorfilmbe illő.

Hogyan csinálják hogy kimossák/kötözgetik a sebet úgy,hogy az állat ezt hagyja is?

2014. ápr. 1. 22:00
 6/20 anonim ***** válasza:
Hát ne haragudj, én nem hiszem el, hogy beszéltél orvossal. Ezt nem szokták hagyni, hogy betadin és kész, így egy falusi orvos se hagyja... vidd el bäzd ki! Vidd el mutasd meg!
2014. ápr. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
A macskámon egy ujjpercnyi bőrelhalás volt és egy hétig minden áldott nap mennem kellett vele és az orvos kezelte le és nézte, hogy hogyan alakul... Nem egy ilyet! Minden nap megcsinálta, megmutatta és mikor látta, hogy javul, akkor megcsináltatta velem, úgy hogy nézte, aztán engedett el úgy, hogy egy hét múlva hozom megmutatni...
2014. ápr. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Esetleg valaki valami konkrétat tud erről a hártyáról? (név,stb.)
2014. ápr. 1. 22:07
 9/20 anonim ***** válasza:
Ezt csak orvos tudja beszerezni. Mindenképpen vidd orvoshoz a cicát, ha a akit hívtál, az nem akarja, akkor keress másikat!
2014. ápr. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Pedig ezt mondta az orvos (csodálkoztam is, a jómúltkor pártízezerért jól félrekezelte a kutyámat, szerencsére csak esztétikai dologgal, akkor rögtön ugrott). Lehet kell keresnem egy másik állatorvost.
2014. ápr. 1. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!