Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Gyerek mellé macska, egyéb...

Gyerek mellé macska, egyéb kérdések?

Figyelt kérdés
2 éves múlt a lányom és arra gondoltunk (minekután bárhol meglát egy macskát örül, boldog, megsimogatná, mondogatja: enyém!)hogy vennénk neki egyet. Ez reális? Szóval én pl . nem tartottam még macskát, tehát vannak aggályaim pl a macskaszőrrel kapcsolatban (nagyon kedvelem én is a macskákat és örülnék egy cirmosnak ) viszont férjem egészen hosszú éveken át aktív macskatartó volt. Így ő kicsit elfogultabb ezen a témán ő nem "parázza" így túl ezeket mint én :). Milyen oltásokat kell megkapjon a cica? És ezek mennyibe kerülnek? Akinek van és esetleg gyereke is, megköszönném, ha leírná a tapasztalatait!

2014. ápr. 8. 08:41
1 2
 1/11 gömbicica ***** válasza:
100%

annyi házicica van, amit boldogan ajándékba adnának, mifenének vesztek pénzért?

nekem mióta eszem tudom volt cicánk, a gyerekeim mellett is végig. nem volt probléma.

állatorvost megkeresel, minden információval ellát majd, és be is oltja a cicust a szükséges oltásokkal :-)

sok örömet a kicsi állatba!!! :-)


olyan cicamamából hozzatok kiscicát, amelyik nyugodt vérmérsékletü, mert dilis cicának morcos gyereke van.

tapasztalat.

fogadtam be pocakos cicamamát elégszer( volt köztük nem aranyos is. simizés pl. szóba sem jöhetett. felvétel meg még ugy sem.

2014. ápr. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Mi vasárnap kimentünk a piacra, a bejáratnál hordozóban várt gazdira egy kiscica, a tesvérei már gazdára találtak mire odaértünk. Ezért mentünk. Kislányom 3 és fél éves, és nagyon szeretett volna saját cicát, azért nem ellenkeztem mert gyerekként mellettem is volt mindig cica, ezért a tartásával is tisztában voltam, sőt, szerettem volna ha a gyerekem is "belekóstol" ebbe, kérdeztem tőle hogy nem szeretne-e inkább húsvétra nyuszit de a cica mellett döntött. Az oltások árát most még nem tudom, a macskaszőr miatt én nem aggódtam mert a morzsát és mindent amúgy is gyakran takarítok a gyerek körül, nekem egy kikötésem volt: fiúcica legyen. Sok örömet kívánok az új családtagban, nekünk vasárnap óta megvan és nem bánom, 3 hónapos, mindent eszik és nagyon édes :)
2014. ápr. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi :) 2-es, igen férjem is mondta, h az ő macskája mindenevő volt... a legutolsó 12 évig élt.. takarítani én is gyakran szoktam. Minekután lányom kedvére mindent szeret szétszórni-széttrancsírozni, tehát akkor valóban nem lesz gond :) a vételt azt így értettem igen, h elhozni pl így ahogy te is tetted. :) Nagyon sokat segítettetek, köszönöm a válaszaitokat! Remélhetőleg akkor hamarosan érkezik a kis pajti :)
2014. ápr. 8. 09:49
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Mindenképp ivartlanitatjátok ,mert amugy agresszivé válhat.
2014. ápr. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Nyilván ti ismeritek a saját lányotokat, de lehet érdemes lenne picit várni még a cicaprojekttel. A cica törékeny jószág, meg baromi éles is, egy két éves gyerkőc véletlenül rosszul nyúl hozzá, jobban megszorítja a kelleténél, rosszul közeledik hozzá és megriad a cica, nem veszi észre vagy nem érti meg a cica "hagyj békén!" jelzéseit stb. (Saját gyerek nincs, kölcsön gyerek viszont rendszeresen szokott megfordulni nálunk, 3-5 éves korosztály, még felnőtt felügyelet mellett is fordultak elő ilyen jellegű balesetek, szerencsére ügyeletre nem kellett menni miattuk.)


Egyébként meg hozzátok el a lehető legnyugodtabb, legbátrabb cicát az alomból. Menhelyről is nyugodtan hozhattok, ilyenkor tavasszal tucatszámra érkeznek hozzájuk a kidobott macskák. Mind a gazdik, mind a menhelyi gondozók ismerik annyira a macskáik temperamentumát, hogy tudjanak nektek ajánlani macskát. Azt ugye nem kell mondani, hogy az állatvédelmi törvény szerint 8 hetesnél fiatalabb korban nem szabad elválasztani az anyjától.


Macskáknak nincs kötelező oltás, ami erősen ajánlott az a FelV, macskanátha és veszettség elleni. Meg persze ivartalaníttatni is kéne a macsekot. Az árakról érdemes az állatorvostól érdeklődni, mert helytől függően és orvosonként is változó. Számoljatok még a külső-belső parazitamentesítés költségeivel: tehát féreghatás 3 havonta + bolha, kullancs elleni védekezés, az meg attól függ meddig hat és mennyibe kerül, hogy milyen készítményt használtok. (Kismacskáról, hacsak az előző tulajdonosa nem állítja az ellenkezőjét, feltételezzétek azt, hogy férges! Szóval érdemes féreghajtani, amint beteszi a kis szőrpamacs a lábát hozzátok.) Szőr ellen meg érdemes beszerezni egy furminatort és néha átkefélni vele a cicát.

2014. ápr. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, szerintem nyugodtan próbáljátok, ki, a cica temperamentumán is múlik, hogy könnyen karmol-e nálunk nem volt ebből baleset, én azért annyira nem mondanám törékeny jószágnak, egyedül attól féltem nehogy kiderüljön a gyerekről hogy allergiás a cicaszőrre, szerintem erre eleinte érdemes figyelni.
2014. ápr. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha példát akartok mutatni akkr ivartalanitatjátok. És igen ,menhelyről hozzatok cicát mivel azok a legrosszab körülmények közül kerültek ki és neki is és a többi állatnak is jót teszel ,mert ha nincs hely akkor elaltatják őket.


Mindenképp javaslom az ivartlanitás ha kandúr ha nőstény. Egyszeri költség(sokkal kisseb összeg mint egy alom felnevelése) és TELJESEN megváltoztatja a cica életét.Nyugodtabb lesz ,nem fog kóborolni(lehet ,hogy fog de nem messzire) ,nem kap el halálos betegségeket és nem lesz méhgyulladása.

2014. ápr. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az oltásokról:Attól függ kinti-e vagy benti a cica.Bentinek elég a kombinált.


Az ivartlanitást ha kinti ha benti át kell esni rajta főleg ,hogy kisgyermek is van a háznál.

2014. ápr. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ivartlanitás NAGYON fontos:-


[link]

[link]

2014. ápr. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Előttem már elmondtak mindent, ismétlek én is: Sok sikert, ivartalanítás-NAGYON FONTOS, és lehetőleg menhelyről hozzatok-ezek szép példamutatások is! :)
2014. ápr. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!