Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hozzányúlhatok a pici cicákhoz...

Ecsemecse kérdése:

Hozzányúlhatok a pici cicákhoz az anyjuk jelenlétében?

Figyelt kérdés

Tegnap születtek nálunk kiscicák. A mama azonban a műhelybe szülte meg őket. Nem is lenne olyan nagy gond, csak felénk nagyon sok a róka meg a kóbor cica. Nem akarom, hogy bármi bajuk legyen, ezért behoznám őket a lakásba. Viszomt azt sem akarom, hogy az anyjuk otthagyja őket csak azért, mert megfogtam, ezért gondoltam, hogy úgy kéne, hogy a mamával együtt, lássa, hogy jó helyre viszem őket, biztonságba. Ez így járható út? Sohasem volt még dolgom ilyen pici cicával, nem tudom, mit tehetek és mit nem.


Az ivartalanítós és ócsároló válaszoktól kíméljetek! A cica kóbor cica, a mai napig ne, is tudtuk, hogy ide jött, nem tudtam mit tenni a kiscicák ellen. Van egy másik cicám, ő kandúr, kifutóban van, 4 hónaposan lett ivartalaníttatva. Miután a cicák nem szopnak, ezt a kóbor cicat is elvinném dokihoz, utána pedig itt lenne helye neki is. A piciket elpusztítani nem fogom, ha már megszülettek, keresek nekik gazdit. Úgyhogy igen, felelős gazda vagyok, ne szidjatok, mindent meg fogok tenni ezért a kis szegényért is. A kérdésemre várok választ, nem egyébre!

Az értékelhető, normális válaszokat előre is köszönöm.



2014. ápr. 8. 10:23
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget. Hát nálunk 6 cica lett, ha a négy sok, akkor ez mégtöbb. De valóban csodaszépek, bár a "vad" mama miatt még azért nem nagyon nézegettem őket. Azt nem tudom, hogy a mama milyen hgondos anyuka lesz, nem tudom, hányadik alom lehet neki. Majd a doki megmondja, hogy kb mennyi idős, utólag majd okosabbak leszünk. :) Egyébként gondozza őket, sokat van velük, az összes pici mocorog, úgyhogy szerintem ebben az esetben még jól vagyunk. Remélem így is marad. A szomszédba nemrég voltak kiskutyák, de annyi született, hogy nem bírta mindet a mamaa, ezért tápszerezni kellett. Maradt nekik még por, azt most odaadták. A leírás alapján cicának is jó, a szavatossága sem járt még le, meg megmutatom azért a dokinak is, de ha nagyon nagy gáz lesz, akkpr erre is felkeszültünk.

Szülés után az anyát nem kell egyébként dokihoz vinni? Őszintén nem szívesen terrorizállnám ezzel, amíg nem elég bizalmi a kapcsolatunk, de ha kell, akkor szállító és doki. Bár úgy olvastam, hogy a cicáknál nem igen szokott komplikáció lenni.

Természetesen az etetéste figyelek, mindig van előtte víz is, ma megyünk este boltba és veszek neki kecsketejet is, abba sok a kalcium, embernek az kell szülés után, de szerintem ezzel azért az emlősök nagy része így van.

Természetesen orvoshoz mennek a picik is. A gazdikkal kapcsolatban csak abban reménykedem, hogy én valóban igényes vagyok, a kezemből csak olyat adok ki, amit én is várnék, ezt talán majd a leendő gazdik is díjazzák, még ha egyszerű házimacskáról is van szó.

Az ivartalanítást pedig az anyára értettem. Gondolom most nem kéne még nehogy a teje elmenjen vagy valami baj legyen. Meg azt se akarom, hogy a friss varratoknál szopjanak a picik. Viszont azt hallottam, hogy már a szoptatás közben is újra termékenyek lehetnek. Viszont több cicát nem akarok, az időm és a pénztárcám is véges. Hogyan oldható ez meg? Választás után gondolom egyből mehetne, de nem fogja addig fölvenni újra a kandúrt?

2014. ápr. 8. 14:53
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha már maguktól esznek a picik, nyugodtan elviheted ivartalanítani, az sem baj, ha akkor már ismét vemhes. Szülés előtt szinte az utolsó pillanatig lehet ivartalaníttatni.
2014. ápr. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha már nem szopiznak a picik, viheted ivartalanítani! :)
2014. ápr. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ! Voltam dokiná, egyelőre minden rendben, még a tejpótló tápszerre is azt mondta, hogy tökéletes. 8 hét múlva hétfőn vihetem ivartalaníttatni, azt mondta, addigra át kell térniük szilárd kajára. A legközelebbi látogatásunk 4 hét múlva lesz, akkor ellenőrzi az összes picit, kapnak valamit férgesség és külső élősködők ellen is. A maminak most hoztam féreghajtót meg csöpögtetőt is, de azt javasolta, hogy majd a picikkel együtt újra kéne játszani az egészet. Kaptam külön a szoptatós maminak való tápot, úgyhogy most azt hiszem, minden rendbe. :) Remélem nem is lesz rosszabb, akkor ez egy szép történet lesz :)

Köszönök mégegyszer mindent!

2014. ápr. 8. 22:38
 15/20 anonim ***** válasza:
De szuper! Látszik mennyire sorsukat viseled, remélem hamar találsz gazdit, vagy te magad tartod meg! :)
2014. ápr. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
"Ha már nem szopiznak a picik, viheted ivartalanítani!" Az enyém még egy évesen is szopizott, úgy, hogy az anyamacska nem is az anyja volt :) Ahogy a doki mondta, 8 hét múlva már lehet. Viszont ha az anya ki tud járni, akkor a kóbor kandúrok is be tudnak menni. Én a nyáron hoztam haza egy kóborkát újszülött kiscicákkal, mert veszélyben voltak. Szépen macska szállítóba tettem őket, otthon pedig addig nem nyitottam ki az ajtaját, még nem láttam, hogy szoptatja a kicsiket. Így láttam, hogy nem zavarodott össze, felismeri a kölykeit. Utána már minden rendben ment.
2014. ápr. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Egyelőre minden rendbe, most az idő miatt eltűntek a cicák. De amint úgy érzem, hogy gáz van, egyből behozom őket. Már most beléjük szerettem, pedig még csak nyöszörögnek. Legszívesebben az összeset megtartanám, de sajnos nekem sincs végtelen időm és anyagi keretem rájuk. Természetesen kidobni egyet sem fogok, de aminek találok gazdit, azt azért elajándékozom. 4 hetes korukba megyünk egy vérvételre, a doki megnézi, hogy nincs-e nekok valami olyan betegségük, ami az élettel összeegyeztethetetlen, de nagyon remélem, minden rendben lesz. Most boldog "kismama" vagyok én is újra :)
2014. ápr. 9. 15:21
 18/20 anonim ***** válasza:
De jó! :) Hát gratulálok és mégegyszer sok sikert! :)
2014. ápr. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Az aprod.hu-n hirdesd, kertes házba adjad őket, ahol van gyerek. Fontos, hogy fényképpel hirdesd őket!
2014. ápr. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondoltam a hirdetést, de most úgy fest, hogy a 6 cicából 5-nek van gazdija. A kis 6. meg lehet, hogy itt marad velem, ha nem szeretné senki elvinni. :)
2014. ápr. 12. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!