Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskámnak egy hete minden...

A macskámnak egy hete minden nap magas láza van és nem eszik. Volt már valakinek hasonló tünettel beteg a macskája? Mi volt a baja?

Figyelt kérdés
Sajnos az orvosok sem tudják, hogy mi baja lehet. Mindenféle vizsgálatot elvégeztek már rajta, de semmi konkrétat nem tudnak mondani. Vírusfertőzésre gyanakszanak, de szerintem egy hét alatt az infúzióknak már kellett volna hatnia.
2014. ápr. 9. 20:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Hogy van a cica? Sikerült valamit megbeszélni az állatorvossal?
2014. ápr. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Sajnos elég későn értünk oda, majdnem zárás előtt, ezért ma infúziót már nem volt idő adni neki. A láza ma is 40,9 C volt. Nem eszik változatlanul. Antibiotikumot kapott meg lázcsillapítót és étvágyjavítót. Most viszont ahogy öntöttem a nyakába a bolha és kullancsriasztót átnéztem jobban a szőrét és érdekes kis sebes foltokat találtam rajta. Lehet, hogy az kullancs lenne? 3-at találtam. Holnap majd megmutatom az orvosnak. Én nem ismerem fel macskában a kullancsot.
2014. ápr. 10. 23:54
 13/21 anonim ***** válasza:

Itt vannak képek a kullancsról. De szerintem azt észre vennéd, ha ezek kullancsok lennének benne. A nyakánál vannak a sebek?


[link]


[link]


[link]


[link]


Bolha-kullancs riasztó szereket eddig is kapott, mielőtt beteg lett?

Egyébként ne haragudj, hogy ezt mondom, de nagyon nem jó ötlet egy beteg állatra rátenni most ezeket a spot on-okat. Gondolom most nem jár ki a lakásból.

Ha holnap mentek, feltétlenül említsd meg neki a röntgent, ultrahangot, toxoplazma vizsgálatot. Nem akarok bele sem szólni a dologba, elvégre én nem láttam az állatot, de mivel nem javul az állapota, ahogy írtad, ezért jobb lenne minél hamarabb továbblépni a diagnosztikájával, hogy legalább ki lehessen zárni pár dolgot.

2014. ápr. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a kimerítő válaszod! Te vagy amúgy aki az elején alaposan kikérdezett mindenről? Csak kíváncsiságból kérdezem..

Szóval, valószínű nem kullancs van a cicában a képek alapján. Közel sem ekkorák és a hátsó lábánál kívülről a combja felé vannak ezek a sebszerűségek. Tavaly nyár óta van nálunk a cica, azóta egyszer kapott ilyen spot-on-t akkor is azért mert tele lett bolhával, de sikeresen megszabadult tőlük. Most hogy ilyen enyhe volt a tél és mondták, hogy ez kedvez a kullancsoknak vettünk neki egyet és most este ráöntöttük. Nem mondta a doktornő, hogy most nem lehet neki, mert ott vettük a rendelőben. Amúgy sajnos muszáj valamivel védeni mivel nem marad meg a lakásban. Nincs is bent alom, kopog az erkélyajtón ha ki akar menni és ha vissza akar jönni akkor is. Alacsonyan van az erkély, szóval fel tud ugrani. És mivel kóbor volt, hozzászokott ehhez az élethez. Most betegen is kint fekszik egy bokor előtt. Ha odamegyek, hogy behozzam morog rám. Persze egy idő után azért behozom. De amúgy szeret a lakásban is lenni. Csak sok itt a kóbor macska és féltem én is, hogy betegen nem fog tudni elszaladni. Az a toxoplazma vizsgálat mivel jár? Vérvétel? De a többi vizsgálatot is megemlítem. Sajnos tényleg nem javul az állapota napok óta 40,9 C a láza. Az orvosok sem igazán értik miért nem megy le neki. Valószínű, hogy emiatt nem is eszik. Pedig iszonyat jó étvágyú cica volt. Remélem meggyógyul, habár ahogy telik az idő egyre kevesebb esélyt látok rá...

2014. ápr. 11. 01:22
 15/21 anonim ***** válasza:
én úgy tudom a macskáknak (az én dokim szerint) 39 fokos a testhőjük, tehát a 40 az nem annyira sok szerintem! Jó pici állat, egy fok is sokat számít, nekünk sem mindegy hogy 37 vagy 38 fok, de remélem tudod, hogy az a 40fok nem úgy 40fok mint nálunk embereknél, mert nálunk az már nagyon csúnyán akár kórházi eset is lehet! Ettől még beteg nem azt mondom hogy nem, nehogy félreérts, csak nehogy meg legyél rémülve, hogy az milyen sok! Biztosan rájönnek mi baja, ne aggódj, rendbe fog jönni! Azt mondtad, evett ivott, és az már jó jel! :)
2014. ápr. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Szívesen.

Igen, én kérdeztem az elején is.

A toxoplasma vizsgálatot vérből, vagy bélsárból lehet elvégezni.

Nem szabad feladni. Sajnos nem mindent olyan egyszerű diagnosztizálni, ez nem az orvosok hibája, hanem ez egy nehéz eset.

Nem tudom, hogy tudsz-e esetleg angolul? Akkor keresnék egy cikket, amit be tudnál vinni az orvosodnak (ha ő is tud angolul), ami az ilyen jellegű esetekről szól. Hátha segít.

2014. ápr. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó előtti hozzászóló. A Wikipédián írják az állatok láztartományát. A 40,9 C fok az igen magas lázat jelent, a doktorok szerint is. ( Normál testhőmérsékletük: 38-39. Láz: 39,4-40,9-ig.)Sajnos újra nem eszik egy falatot sem csak iszik valamennyit. Nem tudom kibírja-e a cica mire rájönnek a bajára. Köszi amúgy a hozzászólást!
2014. ápr. 11. 15:16
 18/21 A kérdező kommentje:
Ma rákérdezek erre a toxoplasma vizsgálatra akkor. Meg persze az ultrahangra, röntgenre is. Sajnos a cica ugyanúgy nincs jól mint már egy hete. Megköszönöm, ha átküldöd a cikket. Majd kinyomtatom és elviszem az orvosoknak is. Szerintem ők is örülnének ha lenne valami "új" amibe lehetne kapaszkodni.
2014. ápr. 11. 15:19
 19/21 anonim válasza:
Na, mi lett a cicussal?
2014. ápr. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Elpusztult a cica sajnos holnap lesz 2 hete. Nem tudjuk az okát, hiába kapott infúziót, mindenféle gyógyszert egyszerűen nem javult. A mája volt megnagyobbodva, meg alig volt vére szegénynek. Valószínű ezek miatt pusztult el. Köszi az érdeklődést.
2014. ápr. 30. 12:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!