Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olvassátok el légyszi, volt...

Olvassátok el légyszi, volt valaki hasonló helyzetben? Nagyon beteg a kutyusom

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónapos bichon havanese kutyám. Fel tettem már egy vele kapcsolatos kérdést, lehet hogy olvastátok. Abban mandulagyulladással kapcsolatban érdeklődtem, de sajnos kiderült, hogy komolyabb a probléma. A történt a következő: Vasárnap délelőtt Pamacs erősen elkezdett köhögni. Azt hittem valami a torkán akadt, de észrevettem hogy egyensúly problémái is vannak. Rögtön kihívtam az állatorvost, aki mandulagyulladást diagnosztizált, antibiotikumot adott neki. Akkor még futkározott és jókedvűnek látszott. Estére már alig bírt felkelni, csak feküdt, viszont elég sokat evett. Másnapra romlott az állapota, és anyukám bevitte az állatkórházba. Ott szintén mandulagyulladásra gyanakodtak, és azt mondták a láz miatt gyenge. Injekciót kapott és köptetőt. Keddre ismét rosszabbul lett, akkor már a kórházban is mást mondtak. Azt mondták valószínűleg valamiféle mérgezés lehet. Hiába fésültük át a kertet egyszerűen semmi nem találtunk amit megehetett volna sem a házban sem az udvaron. Vértesztet csináltak, kizárták a fagyállót, a gombát, a patkánymérget és mindent ami a ház körül szóba jöhet. A vérteszt negatív lett. Vizsgálták a máj, a tüdő, a vese működését, és mindent rendben találtak. Megröntgenezték hátha a torkán akadt valami, de ez sem vitte őket előbbre. Most ott tartunk, hogy se előre se hátra nem haladunk. Az állapota teljesen stabil, a kórházban dicsérték hogy a kedve jó, állandóan a farkát csóválja, csak egyszerűen nem bír felkelni és a fejét sem tudja megtartani. Az orvos őszintén megmondta, hogy nem tudja mi a baja, és azért ez elég nagy gond, mert nem tudunk elindulni sehonnan. Kérlek benneteket ha esetleg veletek, vagy a környezetetekben megesett hasonló valaki kutyusával írjatok!! Ne haragudjatok, hogy ilyen hosszú lett, és köszönöm annak aki elolvasta. Rettenetesen kétségbe vagyunk esve!! A válaszokat előre is köszönöm.
2011. nov. 17. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:
:(( Megfog gyógyulni hidd el!! (tízmilliószoros nap van, ilyenkor csak jóra szabad gondolni!!) Nem volt a környezetemben még ilyen, de tiszta szívből szurkolok nektek, sok kitartást, erőt, meg fog gyógyulni hidd el!!
2011. nov. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy az agyával van valami gond? vérömleny vagy ciszta..?
2011. nov. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kedves első! Nagyon szépen köszönöm, próbálunk erősek maradni! Most próbálkozik felülni, nagyon küzd. Megvizsgálták, minden lehetséges módon. Kizártak minden olyan rendellenességet ami az élettel kapcsolatba hozható, így az agyi rendellenességeket is.
2011. nov. 17. 18:46
 4/8 anonim ***** válasza:
Én ugy tudom, hogy Kaposváron csinálnak ct-t kutyusoknak. Ennek érdemes lenne utána menni. Gerincproblémára nem gyanakodnak? Mert valami biztos van szegénykével. Kivánom, hogy minél előbb rendbejöjjön. Egyébként a torok, ill. mandulagyulladás rá tud húzódni az izületekre. Nekem egyszer volt olyan az egyik kutyusomnál, hogy kiment reggel a kertbe, és amikor mentem utána csak feküdt, és nem tudott felkelni. neki is torokgyulladást diagnosztizáltak, kapott injekciót, és rendbe is jött.
2011. nov. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet Lyme-kor? Az izületi gondokat okoz,attól lehet erőtlen.

Pesten is van CT,ha szükséged lenne rá.

2011. nov. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: bár a mandulára nem tudok mit mondani...lehet nem egy baj van csak.Még mindig köhög?
2011. nov. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajnos neki már lassan egy hete tart a gyengesége. Alig bír megmozdulni. A köhögése elmúlt az injekciótól. Úgy tudom a Lyme kórt is kizárták. Azt mondták teljesen egészséges, azon kívül hogy nem tud mozogni, csak a farkát csóválja állandóan. Fogalmuk sincs hogy mi ez.
2011. nov. 18. 09:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Már eléggé későn válaszolok, de az egyik ismerősömnek a macskájánál voltak ilyen tünetek. Nála a középfülében lévő rendellenes szövetet, úgynevezett polipot diagnosztizáltak. Remélem azóta meggyógyult a kutyusod!!!
2013. márc. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!