Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire higénikus és egészséges?

Mennyire higénikus és egészséges?

Figyelt kérdés
két családunk van egy 5 éves és egy 7 éves és egy kinti-benti cicánk.aki mint egy cica mindenhova feljut és az ágyra is felmegy.érdekelne hogy ez mekkora veszélyt jelent a családra?!és mi a megoldás?!nagyon féltem a gyerekeket.
2014. ápr. 13. 21:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én együtt szoktam aludni a macskámmal.
2014. ápr. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha megfelelően oltva, féregtelenítve, élősködőmentesítve van, akkor semmi gondot nem okozhat.
2014. ápr. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Legfeljebb allergiásak lesznek a szőrre, esetleg elkapnak valami bélférget stb.
2014. ápr. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%

A gyerekeknek azért gyengébb még az immunrendszerük egy felnőtthöz képest.

Ráadásul nem csak benti, de kinti cicát is írt.


Te sem utcai cipőben bújsz az ágyadba, és gondolj bele, te még viszonylag egy tisztább aszfalton, járdán mész. Macska kerteken át poros füves résztől mindenhova elkóborolhat.


Meg kell tiltani a macskának, hogy bizonyos helyekre menjen a lakásban, főleg fürdőhelység és a gyerekek éjszakai fekhelye.

2014. ápr. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha oltva és féregtelenitve van akkor semmi baj nem lehet. Mosakszik ő.
2014. ápr. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A macska ürülékével (közvetetten a macskával annak bundájával érintkezve) terjedő egyik leggyakoribb "betegség" de inkább nevezzük parazita fertőzésnek a Toxoplasmosis. Ez talán a legnagyobb nyavalya amit macskától elkaphatsz. A megfertőzött emberek kis százalékánál egyszeri lefolyású enyhe a náthához hasonlatos megbetegedést okoz, a nagy többségnél semmit, inkább a magzatok számára lehet veszélyes, de ez is inkább napjaink egyik túllihegett "divatos" paranoiája mint az akármilyen állatokról elnevezett influenzák. Ha hipochonder vagy, egy újabb ok a rettegésre, ha épelméjű nem foglalkozol vele feleslegesen. Gyermek korom óta él macska a közelemben, sem én sem azóta született gyermekeim nem estek áldozatul semmilyen ilyesféle veszedelemnek. Párom még egyetemi évei alatt készített baktériumtenyészetet, különféle háziállatok fekhelyeiről és egy távolsági busz műbőr üléséről vételezve a mintát. No rád bízom kitalálod-e, hol találta a legveszélyesebb kórokozókat.
2014. ápr. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%

Ne aggódj, a macska tiszta állat, gyerekek milliói nőttek már fel kinti macskákkal együtt és senki nem rettegett semmiféle betegségtől, mert alaptalan.


A macskát háromhavonta féregteleníteni kell, ez pár száz forintos tétel, két hét múlva meg kell ismételni.

A bolhák ellen a spot-on-t kell használni, havonta ismételni, így se bolha, se féreg nem fogja veszélyesztetni a gyerekeket.

Ha van alom, a gyerekek értelemszerűen ne nyúlkáljanak bele, illetve cicázás után ne nyúljanak a szájukba, evés előtt mossanak kezet, de gondolom ez alap. Így nem fognak elkapni semmit.

A cicát oltatni is érdemes, viszont a betegségek, amire az oltások szólnak, nem fertőzőek az emberre.

2014. ápr. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
23%
Hát azért három havonta féregteleníteni, meg havonta bolhátlanítani, még a legelanyátlanodottabb kóbor macskát is túlzás, fél évente is több mint elég, esetleg bolha nyakörv ha kint mászkál, de pl egy szobamacskánál szinte teljesen felesleges mindez. Öt év után kapott féreghajtót a macska mert soványodni kezdet, de az ég egy adta világon nem volt benne semmi, amit kihozhatott volna. Ha nem teszkós gagyi tápot vagy egyéb borzalmat etetsz vele nem igazán lesznek ilyen problémák.
2014. ápr. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem túlzás, a három hónap a férgek fejlődési periódusaihoz van igazítva, ilyen rendszerességgel történő féreghajtás biztosítja a féregmentességet. Lehet, hogy a cicának nem lesz komoly problémája a féregtől, de pár szerencsétlen kisgyerek ezért vakult már meg, mert a homokozókban fertőzött ürülékhez nyúlt. Nem hasraütésből találták ki, hogy melyik szer meddig ad hatásos védelmet.
2014. ápr. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Annak semmi értelme, ha ritkábban féregteleníted, mert újrafertőződik. Akkor meg egyáltalán minek?

A spot-on-ok hatóideje is egy hónap általában. Azt is rá lehet tenni félévente, de csak egy hónapig lesz bolhátlan a macska, szintúgy nem sok értelme van. Vagy csinálja rendesen, vagy ne csinálja egyáltalán, ha neki nem fontos, de a kérdésből nem ez derül ki.


A féreghajtást egyébként én sem tartottam be, de nincs is kisgyerek a családban és elég nagy vagyok ahhoz, hogy ne nyúljak a macskaszarhoz. Azzal a "programmal", amit írtam, abszolút élősködőmentesen tudják tartani a cicát és az anyuka is megnyugodhat.

2014. ápr. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!