Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska ivartalanítás VS. Nem...

Macska ivartalanítás VS. Nem ivartalanítás? Többi lent.

Figyelt kérdés

Mostanában elég gyakran járok ide fel cica fialás és ivartalanítás ügyben, olvasgatok, információt gyűjtök, gondolom ezekből egyértelmű következtetés, hogy van egy édes aranyos macskám, aki FIÚ! Felmerült bennem egynéhány gondolat ivartalanítással kapcsolatban, és próbálom megérteni, illetve nehezen tudom elfogadni, hogy mi ez a mozgalom a cicák ivartalanítása végett?! Persze gyorsan heréltetve lett a cicánk, még anno', amikor hozzánk került, mert hogy szoba cica panel lakásban, de nem igazán tudok egyet érteni azzal a mozgalommal, hogy mindegyiket ivartalanítani... hát nézzétek! Ahol én lakom (vidéki város), voltunk a menhelyen, hogy nézzünk cicát magunknak (először ott kerestük), de olyan irdatlan, gusztustalan, átkozottul elhanyagolt állatok vannak ott, hogy kijelentettem, hogy ide a lakásba szó sem lehet róla, hogy bármelyiket behozzuk!!! Úgy hogy... mielőtt elkezdenétek oltani a vidékieket cica fialással, és ivartalanítással kapcsolatban, és az örökbefogadást erőltetni, akkor mozgalmatok lévén tök jó lenne, ha nem csak Bp.-re korlátozódna a látókör! Szerény véleményem az, hogy nincs 15ezer HUF-om felutazni Budapestre egy kismacskáért, csak azért, hogy örökbefogadhassam, amikor 3 utcával arrébb ugyanolyan tiszta, higiénikus körülmények között lehet elhozni ingyen kis cicát, és max egy 5-ös a herélés, vagy 10-es az ivartalanítás lány cica esetében (itt nálunk ennyi a tarifa, nem tudom, hogy máshol mennyibe kerül.. :( ). Nem egy család, háztartás van, ahol ez az összeg is sok, ám ha a gyerek állatot szeretne, akkor persze a szülő megteszi, de nem fog zsíroskenyeret enni ez miatt 1-2 hétig, hogy ivartalanítva legyen... inkább vállalják azt, hogy fial a macska, jobb esetben örökbe adják, másik esetben meg egyszerűen születés után közvetlen meggyérítik a kicsik számát. Na már most: ha elviszi a macskát abortuszra, akkor ott is ugyanúgy likvidálják a kicsiket... mielőtt bárki betámadna.. ez van, ez a reális valóság.


TEHÁT: vagy a tarifát csökkentik egyszerű, emberi, elérhető árra (ivartalanítás), vagy megteremtik azokat a körülményeket, ahonnan az ember szívesen hoz el kis cicát menhelyről. Az, hogy bolhásak, csapzottak, büdösek és betegek... hát: normális embernek nem kell!


Várom az építő jellegű véleményeket. Aki engem, és nem az írásom bírálja, azzal nem foglalkozok...!


2014. ápr. 15. 07:47
1 2
 11/13 anonim válasza:
0%

Én pl. falusi vagyok.. van a faluban elég sok cica... szerintem csak 1-2 olyan cica van itt amelyik ivartalanítva van.. de nem látok sehol egyetlen kóbor cicát se. + mi értelme menhelyről hozni ? sokkal több gond van vele mint egy szomszédból hozott cicával.. mert az egészséges... és miért lenne kötelező ivartalanítani ?! Én állatom , ha szeretnék kiscicát lesz kiscica... nem mondhatják meg :) és nem vagyok szaporító... mindegyik kiscicát megszoktam tartani.. mivel imádom őket... természetesen ha túl sokan születnek elajándékozzuk.. egy barátnak,rokonnak nem értem minek kell leharapni annak a fejét aki nem ivartalanítja/NEM teheti meg anyagilag mert az "felelőtlen szaporító"...

Ja, és ha egy kisgyerek szeretne cicát.. akkor a szülei megveszik neki.. és valószínű hogy a legtöbb szülő nem szívesen hoz menhelyi,beteg cicát a gyereke mellé.. ja és vannak olyan szülők.. akik nem akarják ilyenekre költeni a pénzt(pl.ivartalanítás). A gyerek hiába mondaná nekik h jaaj ivartalanítsuk.. ha egyszer ők sajnálják rá a pénzt..

(most nem városiakról beszélek) de faluban ez általában így van :)

2014. ápr. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
anyagilag megterhelő az ivartalanítás,de az belefér,hogy 65 napig plusz kaját kap az anyamacska és a kicsiket is etetem? :D Akinek sok az ivartalanítás ára az mit csinál ha elakad egy kölyök és császározni kell?agyoncsapod a macskát mert nincs pénz?
2014. ápr. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 ecsemecse ***** válasza:

Csak abba nem gondol bele senki, hogy egy cica évente 15-20 kölyköt is világra hozhat. Nem igazán értem, hogy ha ennyi cicát van pénzed eltartani, akkor mért nincs ivartalanításra, de mindegy, te tudod, gondolom akkor nálatok is a fogyóeszköz kategória a macska. És ha több ivartalanított cica/kutya lenne, akkor nem kerülne ennyi ilyen hosszú időre menhelyre (tudok olyan kutyáról, aki 9 éve menhelylakó!) Ha ki is dobják a kicsiket, hamarabb kerülnének gazdihoz, a menhelynek több pénze jutna egy állatra, többet kapnának az állatok, ki tudnák őket már ott kezelni. Csak kicsit gondolkodni kéne, összerakni a képet, akkor leesne, hogy a menhelyi beteg állatok azok pont az ilyenek miatt vannak benn. Arról nem is beszélve, hogy ha megnézed a pl. A noé macskamentőit, összeszednek elütött, meglőtt, kidobott, beteg cicákat, akiket úgy adnak gazdihoz, hogy azok már makk egészségesek. És jön a kifogás, hogy mert az pest. Nem! Megyénként legalább egy macskamentő van, csak utána kéne járni. Nulla pénzért, egészséges, de hányatott sorsú cicákat lehet kapni.


A gyerekekről meg csak annyit: nem kell mindent megkapnia, amiért visít. Igenis várja ki a boltba azt, hogy a csokit kifizetjük, nem csak a papírjár, tanulja meg azt, hogy anyunak, apunak egy állat pénzbe kerül, vagy legalább azt, hogy a cica nem csak addig jó, amíg kölyök és játszik. Igenis neveljünk felelős állattartókat, akik tisztában vannak azzal, hogy igenis kötelességekkel jár az, ha valakit magadhoz fogadsz, és azt egész életében gondozni kell. 2 éves gyereknek nem kell húsvétra azért nyuszit venni, hogy 3 hét múlva, ha túl nagy lesz, beadjam egy állatkerbe vagy egy gyűjtőbe. A gyerek ezt látja, ezt tanulja, utána meg csodálkozunk, hogy sok az állatkínzó. Monom ezt anyaként, tanárként és több kidobott cica gazdájaként.

2014. ápr. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!