Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bántották? Mit tegyek, hogy...

Bántották? Mit tegyek, hogy ne féljen ennyire? Sose szokik hozzá?

Figyelt kérdés

Még novemberben találtunk egy akkor kb 7 hetes kiscicát. Megtartottuk, de a mai napig nagyon félős.

A 2 cicánkhoz hozzászokott pár órán belül, együtt alszanak, játszanak. A minimalacunkat se bántja, nem fél tőle.

De van 3 kutyánk is (egy törpeuszkár, egy dalmata és mopsz), akiktől nagyon fél. Annyira, hogyha csak meghallja őket, már rohan az emeletre. Ha a kezemben van és úgy próbálom megmutatni nekik, elkezd karmolva felmászni a hátamra. Pedig nem bántaná egyikük sem, barátságosak már az elejétől fogva, egy macskát se bántanak.


Az emberekkel is így van, anyán és rajtam kívül senki nem tudja megfogni. Apától is fél, pedig sose bántotta. De már ha csak ránéz, rohan.

Az udvarra csak úgy tudjuk kivinni, hogy be van tekerve egy plédbe, mert amúgy remeg és ugrik ki a kezünkből, hiába van rajta póráz.


Nagyon félős. Nem tudjuk, hogy mit csináljunk, hogy ez egy picit változzon. Mert nyáron megyünk nyaralni és oda nem vihetjük (síelésre elvittük, mert még nagyon pici volt és nem akartuk itt hagyni), de ha itthon marad, 2 hétig tuti nem mászik ki az ágy alól.

A kutyákkal hogy barátkoztathatnánk meg?


2014. ápr. 22. 13:51
 1/2 zala122 válasza:
nos amennyit tudok a macskákról az egyenlő 50-el (nem túl sok) de azt tudom hogyha ilyen van akkor adjatok neki teret pl:egy polc amire fel tud ugrani és belátja a területét és így több lesz az önbizalmma vagy egy ilyen cica ház én legalább is így hívom ilyen kis vár ahova fel tud mászni próbáld meg mindkettőt javaslom először a polcokat próbáld.Majd írj ha megvannak az eredmények
2014. ápr. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Még fog "fejlődni" ne aggódj! A kutyával pedig csak a kezedből tudnád először! Vegyél fel gumikesztyűt és próbáld erősebben fogni! Első találkozásnál nálunk, azt hittem be kell mennem a kórházba, olyan mélyen szétkarmolt pedig csak 4 hetes volt! Azóta sincs teljesen rendben a kutyával, de a lényeg hogy ne bántsák egymást! Szerintem hagyd őket kibontakozni, majd ő maga rá fog jönni hogy nem bántják a kutyák, ha tényleg nem bántják!??

Igen, hagyni kell neki teret! A macska nem olyan mint a kutya, a macskák kegyét el kell nyerni és ez csak akkor és akkor fog megvalósulni, ha ő is akarja! Hagyjátok, ne próbáljátok felvenni, ne közelítsetek felé, észre se vegyétek. Egy pár nap múlva rá fog jönni, hogy nem csak te és anyukád nem bántjátok, de senki más sem, és esetleg magától fog odamenni pl apukádhoz! Az idegeneket nem fogja szeretni szerintem sosem! Lehet hogy örökre ilyen marad, de lehet hogy szépen lassan változni fog! Semmit nem szabad erőltetni, ez fontos! :) Sok sikert! :)

2014. ápr. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!