Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem tud dorombolni?

Miért nem tud dorombolni?

Figyelt kérdés
Most nagyjából másfél éves ivartalanított kandúr. Fél éves korában volt egy balesete (eltört a lába), azóta nem tud dorombolni. Azelőtt hangosan dorombolt, a törés óta viszont csak ha a torkához teszem a kezem, akkor érzem, hogy ő dorombolna, de hangot nem ad ki. Mindemellett bújós, játékos, kedves cica, imádja ha simogatjuk, nyávogni pedig hibátlanul tud.
2014. ápr. 23. 12:48
 1/1 ecsemecse ***** válasza:
Ilyenről már nem hallottam. Több helyen is olvastam, hogy a dorombolás azonos frekvenciájú a csontképződés mechanizmusával, ezért sok cica, ha eltörik valamije, akkor dorombol, gyorsabban gyógyul. Lehet hogy esetleg ehhez van valami köze, hogy rossz élménye volt a dorombolással vagy ilyesmi. Lehet, hogy ez orbitális baromság, nem tudom, csak úgy eszembe jutott. De ha tényleg a baleset után maradt abba, akkor én nagyon esélyesnek látom, hogy köze van a töréshez vagy legalább a balesethez. Ha nagyon érdekel a dolog, akkor esetleg vedd fel a kapcsolatot valami macskamentő egyesülettel, kérdezz rá, hogy náluk volt-e valami ilyen, vagy beszélj állatorvossal, hogy tapasztalt-e már ilyent, hátha megkapod a választ :)
2014. ápr. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!