Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hová tűnhetett a cicám?

Hová tűnhetett a cicám?

Figyelt kérdés

Tegnap este óta nincs meg. Habár kandúr macska (1 éves), de nem nagyon szokott így eltűnni... Egyszer volt egy ilyen alkalom amikor 1 napig nem találtuk. Kezdek nagyon aggódni miatta. :/

Fontos megemliteni még, hogy a testvérei elég rejtélyesen egyik napról a másikra eltűntek, és semmi nyomot nem találtunk hogy esetleg valami bajuk lett volna. Ráadásul ők lány macskák voltak. Félek hogy valaki lopkodja őket.. Mit lehet ez ellen tenni?? És már nem ez az első alkalom hogy így eltűntek a cicák..



2014. máj. 3. 21:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
bezárjátok őket a lakásba.. nem feltétlenül kell ellopni, elég ha a "kedves" szomszéd " véletlen" bezárja őket... volt itt már olyan kérdező akinek így került elő a macskája: még időben
2014. máj. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%
Ha nincsenek ivartalanítva, akkor lehet, hogy udvarolni/udvaroltatni mentek, és hamarosan előkerülnek.
2014. máj. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Estére mindig bent voltak, bent aludtak.

De tegnap este sem volt már itt.. :/ Köszi a gyors választ, holnap kérdezősködök!

2014. máj. 3. 22:00
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos valóban csak akkor tudhatod biztonságban, ha bent tartod és nem kijárós cica, mert sok a kutya az autó egyéb nagyobb állatok, esetleg nem ivartalanított macskák esetén végzetes verekedés, de a leggyakoribb valóban a "jóakaratú" szomszéd, akit esetleg már az is zavar, hogy az ő portáján pihen le a macska napozni és lelövi, ráuszítja a kutyáját, megmérgezi stb. Sajnos ezek mindennapos dolgok. Nem is értem amúgy, mert nálunk is mindig van legalább 10 idegen macska és felzabálják a mieink elől a kaját, de mégsem bántom őket, csak hangosan rászólok, tapsolok esetleg MELLÉJÜK dobok valamit. Bosszantó tud lenni, hogy folyton itt vannak, idehozzák a bolhákat, megbetegítik az én macskáimat aztán szenvedhetek velük, mire meggyógyulnak, mert nekem meg több cicám van és oda-vissza fertőzik egymást, szóval nem könnyű, vagy hiába sietnék, ott kell állnom, amíg esznek, különben odajönnek az idegen macskák zabálni (pedig kapnak máshol is, kétszer akkorák, mint az enyémek, ezek a kis buták meg hagyják, nem üldözik el őket). Szóval nem öröm, de mégsem akarom őket bántani, a macska ilyen, azt nem fogja vissza a kerítés, el kell fogadni.

Amúgy amit még tehetsz, hogy építetek nekik kennelt, ami gyakorlatilag egy nagy (tényleg nagy) ketrec az udvaron, amiben lehet. Ott van neki minden, fekhely is, van esőtől, széltől, naptól védett rész stb.

Sajnos ha kijárós, elég napi 1 óra is arra, hogy valami baj történjen. Függetlenül attól, hogy éjszaka vagy nappal engeded ki...


De szerintem még ne add fel, nálunk gyakori, hogy pár napra eltűnnek a macskák, én is mindig aggódom, de olykor csak nincs kedvük előjönni, mert már ettek korábban a szomszédban (ez is idegesítő, de nem tudom őket hazahívni meg már odaszoktatta a szomszéd azzal, hogy mindig megkínálta őket). Olyan is van, hogy 10 perce hívom, mire szólnak az emberek, hogy ott alszik valahol, de meg se mozdul, nem érdekli. Szóval sokszor lehet csak nincs kedve akkor odamenni, amikor hívod.

Sajnos az esetek többségében nem kerül elő a hosszabb időre elveszett cica, de sok sikertörténetet is olvasni, é is szolgálhatok egy ilyennel, egyszer kb. fél évre eltűnt a macskám, azóta sem tudjuk, hol volt. Sima házimacska, számomra szép volt, de amúgy semmi különleges, átlagos kinézetű macska. Soványan tért haza, úgyhogy szerintem az erdőben élt, ott vadászott, de, hogy miért ment el ennyi időre vagy hogyan, azt sosem tudtuk meg. Utána még sokáig velünk élt.

Tehát az, hogy 1-2 napig néha nem megy haza nem jelent semmit, viszont az ivartalanítás mindenképpen ajánlott, mert akkor kisebb az esélye sérülésnek másik macskától és a kóborlásnak is (és sok betegség is megelőzhető vele, sokkal tovább élhet a cica).

Ha viszont tényleg sorra tűnnek el a cicák, akár heteken belül, akkor gondolni kell rosszakaróra, vagy valami ragadozó állatra vagy hasonlóra. Ilyenkor szerintem csak az a megoldás, ha benti cica lesz. Ha szerencséd van, akkor ez megoldható, hogy mindig bent legyen, ha pedig nem tudjátok megoldani, akkor marad a kennel, ha az sem lehetséges, akkor még azt is érdemes megfontolni, hogy odaadja az ember ismerősnek, akinél benti cica lehetne. Én sem szívesen válnék meg az enyémektől, de annál, hogy bajuk essen még az is jobb, ha ismerősnél van. Sajnos nehéz az ilyen ügyeknek a végére járni, hogy hol van a macska, ki vagy mi kaphatta esetleg el, hiszen nem mehetsz be minden kertbe, nem nézhetsz be minden egyes dolog alá, nem kaphatod szét a szomszédok kertjét, garázsait stb. több kilométeres körben.

Ha több napig nem kerül elő, akkor kirakhatsz róla hirdetést fényképpel és elérhetőséggel, hogy keresed és nagyon szeretnéd visszakapni, esetleg jutalmat is felajánlhatsz, ha szép, különlegesebb cica, akkor nagyobb valószínűséggel adják vissza. De annak sem árt utánanézni, hogy hová szabad kiplakátolni, mert megbüntethetnek érte, ha tiltott helyre ragasztod fel.

2014. máj. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

nekem is eltűnt már három hete az ivartalanított lány cicám.

nem hinném hogy lopkodnák( kivéve rossz okból) mert cicája az embernek akkor is van ha például nem is nagyon akart volna. igen, sok esély van még arra hogy visszajön hiszen kandúr és ők ugye a "kóborlósabbak".de valamikor az emberek mérgezéssel vagy bármivel próbálják a cicákat elűzni.de sokszor van olyan hogy a kis buták esetleg nem ettek volna meg patkánymérget vagy ilyesmit. szerintem ha nincs semmi baja mindenképpen visszajön.

2014. máj. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! #3-as, neked külön köszönet hogy ennyi minden hasznos dolgot írtál! :)


Sajnos még mindig nem került elő. Már nagyon sok helyen kerestük, de elképzelésem sincs arról hogy hol lehet. Ha elütötte volna autó azt láttuk volna. Szerencsére nem történt ilyen! Még azért reménykedem hogy előkerül.. :/:)

#3! Sok esetben volt hogy ellopták a macskákat.. De nem tudom elképzelni hogy ilyenkor mi játszódik le az ember fejében.. -_- hisz nyakörv is volt rajta és nem kóbor macska!! Ráadásul nagyon szeretjük, családtagként él/élt nálunk.. A plakátot ma elkészítem, aztán ha holnapra sem lesz itt akkor mehet az oszlopokra, boltokba.. :/

2014. máj. 4. 16:43
 7/14 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen helyen laksz.

Ha kinti macska, kertes házban akkor érdemes körülnézni a kertben, padláson, hogy nem záródott be valahová, nem esett bele használaton kívüli üres aknába.

Éjszaka amikor csend van ciccegni neki, mert messziről meghallani a nyávogását.

Sétálni a környéken nem nyávog-e valahonnan.

2014. máj. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Kinti cica, nagy kert állt rendelkezésre. Mindent bejártunk, padlást is atfésültük, de egyenlőre sehol semmi.. :/


Viszont egy dolog szemet szúrt.. A szomszéd kandúrja sincs meg azóta hogy az enyém eltűnt.. Elég jóban voltak ahogy én láttam. Nem lehetséges hogy együtt császkálnak valahol??

2014. máj. 4. 18:29
 9/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is sok macska eltűnt, amit nem értek, hogy tucatjával tűnnek el a macskák és senki soha macskatetemet nem talál. Hát hova tűnik a holttestük?
2014. máj. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én sem értem.. :/ ezért is mert senki nem talál semmi jelet hogy bántották volna, elütötték volna vagy hasonlók, emiatt csak a lopásra tudok gondolni.. Mindenesetre nagyon szánalmas. Mi etetjük kiskorától kezdve, foglalkozunk vele nem keveset erre valaki lenyúlja... Nem mellesleg ezt a cicát én segítettem világra. :') Nagyon sokat jelent nekem! Remélem hogy előkerül !! :(
2014. máj. 4. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!