Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A ti macskatok is 'szereti' a...

A ti macskatok is 'szereti' a citromot?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem, hogy miutan citromot csavartam a teaba, majd simogattam a cicam, nyalogatni kezdte az ujjamon maradt citromlevet. Azota szoktam keves citromot kenni a farkara vagy labara,( arra vigyazok nehogy a szemebe menjen) amit o elvezettel es sokaig nyalogat. A masik cicammal is kiprobaltam, o ugyanugy. Szerintem jot tesz neki a C-vitamin es a nyalkepzodeset is serkenti.

2014. máj. 8. 02:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a mennyiségű C-vitamin egy vicc. Egyébként én inkább gondolnék arra, hogy zavarja, hogy idegen anyag van rajta és csak tisztálkodik. Egyébiránt pedig elég érdeklődőek, elég sok mindent lenyalnak az ember kezéről is, ha szeretik, ha nem, egyszerűen csak mert érdekli őket.

De nem zárható ki, hogy egyes macskák szeretik a citromot, sok alapvetően nem ragadozó állatnak való ennivalót is imádnak. Plusz sok esetről hallani, amikor citrom sprayt vagy olajat is ajánlanak, mert egyes macskákat távol tart, vagy esetleg nem rágja miatta a vezetékeket, de sokan beszámoltak már róla, hogy az ő macskájukat kifejezetten vonzza.

2014. máj. 8. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Az enyem mar kezd valogatos lenni,sztem nem enne meg. Regen meg fott kukoricat is megette. :) Most tyukbelet eszik,es szep fenyes töle a szöre! meg täpot.
2014. máj. 8. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
9%
nem túl higénikus ezt tenni szegény cicával
2014. máj. 8. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
37%

Az én cicám is szereti a citromot, szoktam adni neki egy keveset. Sőt még a nyers zőldségek közül is majdnem mindet megeszi. A gyümölcsöket sem veti meg.

Eleinte furcsáltam, de ha szereti had egye. :)

2014. máj. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az enyém utálja a citrusféléket. A narancshéj szagától is visszahőköl.
2014. máj. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
3-as! Mi nem higiénikus? A tyúkbél? De a macskák imádjak,meg a szomszéd macskák is idejárnak enni,pedig otthon is el vannak kényeztetve.Ők szeretik.. Mamámtól tanultam,régiek így csináljak.
2014. máj. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az ejém no
2014. jún. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!