Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet szeretni egy macskát?

Hogy lehet szeretni egy macskát?

Figyelt kérdés

Szerintem csak a szolgalelkű emberek szeretik. Én eddig akármelyik ismerősömnél voltam, aki macskabolond, mindig ezt gondoltam.


Imádják a macskáikat, de szenvednek, de ezt ők maguk em látnák be.


Az egész ház tiszta szőr, alomszag, a macskák oda menek ahová akarnak. Vannak tiltott helyek, de mivel a macska nagyot tud ugrani, és nem lehet neki parancsolni, így oda is felmegy. Persze ekkor rászólnak, de az szärik rá, így mindig fel kell állni, és le kell venni, de néha elszalad, és jön a bújócska.


Most komolyan, mit lehet ebben szeretni, ha csicskáztat egy állat? Végülis lehet pont ezt, mert végülis ezt szokták mondani, hogy azt szeretem hogy önörvényű, meg van személyisége stb. hülyeségeket, amik egyébként nem igazak.


Én egyszer voltam hosszabbideig macskákkal, hát nagyon rossz volt. Igazából akkor utáltam meg őket. Már csak azét is mert én is úgy néztem már ki mint egy állat, annyi szőr volt mindenhol. Mondjuk egy kis élvezet is akadt, mert amit a gazdival meg lehetett csinálni, azt velem nem :). A kedvence az volt amikor felmásztak a hűtő tetejére, ahonnan a gazdi mindig felállt, hogy lekergesse, beszaladtak a kis búvóhelyükre a beépített szekrény mögé, ahol nem lehetett őket elérni. Amikor ott voltam, egyik nap lecsavaroztam, hogy bármikor ki lehesse kapni az alját. Amikor beszaladt, lekaptam, hát látnátok kellett volna a fejét, hogy összeszärta magát.



#macska #utálat #macskagyűlölet
2014. máj. 10. 11:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem tetszenek a macskák, akkor nem kell velük foglalkozni. Akinek tetszik, az meg az ő saját döntése. Nem kell mindenkivel egyetérteni. Magadban rakj rendet, és csépelj több szót erre a kérdésre.
2014. máj. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén ,miért érdekel TE nem szereted őket...
2014. máj. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
Elég primitív hozzáállás ez a részedről. A legkevésbé sem szolgalelkűség, ha valaki őszintén szeret egy kisállatot!
2014. máj. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
91%

Hogy lehet szeretni egy kutyát?


A kutyatartóknak ennyire lényeges hogy legyen körülöttük 2-3 tányérnyaló, mégcsak nem is házőrző vagy ilyesmi hanem kis sámli méretű pinanyalogató szobacirkáló korcs. Összehugyozza a szőnyeget, hullajtja a szőrét (bizony, a kutyák is szőrösek ám), odaszarik mindenhová mert szobatisztaságra nem lehet nevelni (a macskát lehet), ha meg kint tartod az előkerted tele lesz kutyaszarral mert egyik se kaparja el maga után, amit a legigénytelenebb macska is megtesz.

Főleg Budapesten aranyos ez ahol mindenütt beton beton beton, és az ember kénytelen matrózlépésben járni me' terítve a járda kutyaszarral. Egyes falvakban és helyeken kóborkutyák csordákba verődnek, megtámadják az embereket, és tuti hogy van köztük bőven veszett is. A hab a tortán amikor egész álló éjszaka vonyítanak, az idióta nyomorék gazdája nem neveli meg, úgyhogy egyetlen kutya miatt nem alszik az egész környék.


Ketten is játszhatjuk ezt a játékot, csak hogy hadd lássa mindenki, a kutya mennyivel is jobb mint a macska...tudod,kettősmérce.

2014. máj. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

Az alapvető ember által szocializált társállatok úgymint kutya-macska intelligenciája és személyiségének fejlettsége egy 3-4 éves gyermekének felel meg, az összes pozitívummal és problémákkal együtt.

A gondoskodási szükségletük kielégíti a gazdájuk gondoskodás utáni vágyát, szeretetükkel gazdagítják az ember érzelmi életét.

Van ismerősöm aki mosolyfakasztó készüléknek hívja őket.

Persze ki hogy szocializálódott.

Magam is ismerek olyan embereket akiknek annyira elsődleges a saját környezetük elvágólagos tisztasága, hogy a képbe nem férne bele egy kutya-macska, mert fontosabb az élőlények szereteténél a külsőségek és halott tárgyaik tisztelete.

A tipikus én vagyok a lakásomért, nem a lakásom értem típus.

Ez még önmagában nem is baj, mert van aki jól elvan a társállatok nélküli világában.

Más tészták azonban a hozzád hasonlók, aki gyerekkorában szeretett volna állatot tartani, de a szülők nem engedték meg és bele magyarázták, hogy ez rossz, mert macskaszőr, meg a macska álnok, stb. hülyeségek.

Ilyen esetben mint nálad is visszamaradhatott egy elfojtott igény a társállat tartásra, azonban nem vagy képes felülkerekedni mentális gondjaidon, ezért inkább azokra vetíted ki dühöd, akik nem szenvednek hozzád hasonlóan.

Összességében szerintem nem jó helyen keresed a megoldást mentális problémáidra, szerintem szakember segítene helyrerakni a fejedben a dolgokat.

2014. máj. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 ecsemecse ***** válasza:
81%

Mért kell a macskákat bántani? Ilyenek és kész. Nem tetszik, kerüld el. Én mentem a macskákat, befogadok macskákat, mégsem vagyok szolgalelkű, se egyéb. Imádom a macskáimat és nem szenvedek egy kicsit sem. Kutyám is van mellette. A lakásban éppen annyi kutyaszőr van szanaszét, mint macskaszőr, pedig csak egy kutya van és mellette 6 macska. Rendszeres takarítással viszont nem is látható a szőr, heti 3 alkalommal porszívóval végigrohanok a lakás azon részein, ahol az állatok járkálnak és csillog-villog minden. A macskáimat éppen úgy meg tudtam tanítani, hogy hova mehetnek fel és hova nem, mint a kutyát (igaz, időigényesebb, többszörös megerősítést igényel), úgyhogy a macskát is lehet szoktatni.


A macskákat meg az emberek azért szeretik, mert olyanok, amilyenek. Őszinték, nem pedig talpnyalóak, mint a kutyák. A kutya állandóan meg akar felelni az embernek, a macska önmagát adja. Össze sem lehet őket hasonlítani. Alapvetően már az őseikben különböznek. A kutya falkában él, míg a macska alapvetően magányos vadász. Ehhez képest a macska természete az évszázadok, évezredek alatt sokkal nagyobb változáson ment keresztül, önmagához viszonyítva sokkal többet háziasodott, mint a kutya.


Úgyhogy ha nem tetszenek a macskák, kerüld el őket, az a te dolgod, más meg azt szeret, amit akar, nem kell ezért még szolgalelkűzni vagy akármi...

2014. máj. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

Van a kutya.Meg van a macska.Két teljesen különböző dolog.Ha neked nem szipatikusak a macskák,senki nem kötelez rá hogy szeresd ezt az állatot,vagy tarts egyet.Ha valaki megkér hogy vigyázz az övére,utasítsd vissza.Én se vagyok macska fan,de nem szólok bele ki mit enged meg a macskájának,vagy hogy mennyire szereti.Szeresse.Én egy óriás újfundlandi macival élek együtt,és imádom.Semmi bajom nincs vele,ápolva van,egyszerre önfejű és szófogadó is.Jókat lehet vele játszani,és rendesen gondoskodunk róla.Lehet itt napesteket vitatkozni melyik a jobb,nem lehet egy kategóriába rakni őket.

A kutyákat se lehet általánosítani,a macskákat se.Mind között van sok egyéni.

Aki szereti a macskáját: szeresse,legyen boldog. Aki szereti a kutyáját: szeresse,legyen vele boldog.

Ennyi.

Minden állatfajnak van előnye,és hátránya is.Nem ölni kell egymást mert nincs mindenki egy véleményen.

2014. máj. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

Az előzőből kihagytam:

Van talpnyaló kutya,és a gazdája fejére magasról sz@ró macska is.De két más műfaj.

Nekem mint mondtam van egy önfejű-szófogadó egyszerre maci kutyusom.Nem nyalja a talpamat egyfolytában,és nem is mindig fogad szót.

Nem a két állatot kell lenézni,hanem elfogadni hogy mindenkinek más az ízlése,nézőpontja.

2014. máj. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%

Te nem érted a macskákat (és valószínűleg egy állatot sem) és ilyen hozzáállással nem is fogod soha.

Hajlok rá, hogy te vagy a "szolgalelkű" típus, már csak azért is, mert úgy látod, hogy a macskák "csicskáztatnak" vagyis mihelyt látol egyet, alá rendeled magad mert félsz attól, hogy nem lehet kontrollálni őket és "nem lehet nekik parancsolni” vagyis a fejedre nőnek.

Engem nem csicskáztat a macskám. Én elég teret adok neki és ő is ad teret nekem. Persze, én nem vagyok tisztaságmániás és nem izgat, hogy vedlik és "tiltott helyek" sincsenek, ezért nincsenek problémáink. A macska nem mindenkinek való. A jó kapcsolat a kölcsönös tiszteleten és szereteten alapul.

Amúgy a macskák megérzik azokat, akik ellenszenvvel viseltetnek irántuk és azért is az illető közelében maradnak és bosszantják. Mert méltóságuk és büszkeségük van (ami sok emberből hiányzik).

Te maradj háziállat nélkül, kérlek.

2014. máj. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%

Oké, én értem kérdező, nem szereted a macskákat, jogod van nem szeretni, de gondold végig: bármilyen, ismétlem bármilyen háziállattal kapcsolatban összeszedhetnéd a hátrányait vagy a negatív tapasztalataidat (amik nem minden egyedre jellemzőek!). Kutya, vadászgörény, tengericoca, patkány, papagáj, kígyó, madárpók... bármelyikről össze lehetne szedni miben problémás/idegesítő/hasztalan/stb.


A kérdésem: miért, mi értelme?


És mi értelme az adott állatot kedvelőket ilyen ostoba sztereotípiákkal illetni? A szaporított "mini yorkie babás" kutyapelusozó gazdákról jobb a véleményed? Vagy az óriás ezerlábút, skorpiót, madárpókot tartókról? A nagypapagájosokról (igen hangos állatok és nincs rajtuk halkító gomb), vagy a vadászgörisekről?


Ha szeretsz egy állatot, szeresd, tartsd jól, gondozd. Ha nem szereted valamelyiket, nem kell tartani. De utálni gazdástól, egy kalap alá venni az összes állatot és ilyen provokatív kérdéseket kiírni a te szegénységi bizonyítékod, nem az állaté amit szidsz és nem a gazdáié.


És igen, akkor is ez lenne a véleményem, ha az összes kutyát és kutyatartót vennéd egy kalap alá és pocskondiáznád, vagy az összes díszmadarat és madártartót. Hülyeség.

2014. máj. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!