Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Javasolnátok egy fekete lány...

Javasolnátok egy fekete lány cicának valami jó kis frappáns nevet?

Figyelt kérdés

Nem az ilyen nagyon szokványos nevekre gondolok elsősorban, mint amilyen a Kormi meg a Lukrécia, mert kb minden 2. fekete cicát így hívnak. :)


Valami ötletes nevet szeretnék.

A barátnőm fekete kandúrja pl a Merlin névre hallgat (abból indult ki barátnőm, hogy régen a hiedelem szerint a fekete macska a boszorkányok és varázslók "társa" volt, ezért a kandúr cicája is varázsló nevet kapott) és szerintem ez nagyon ötletes. :)


De nem szeretném lenyúlni az ő ötletét, hogy én meg akkor boszorkány nevet adok az én lány cicámnak. Ezt csak egy példának írtam, hogy ő ez alapján nevezte el a cicáját és én is valami hasonlóan frappáns nevet szeretnénk választani az én kiscicámnak. :)


Előre is köszi a tippeket!!! :) :D



2014. máj. 10. 12:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

nekem is van fekete, Démonnak hívják.

volt másik is, ő Schwarz volt (A Macskafogóból Nero von Schwarz)

2014. máj. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Batcat (Batmanből átalakítva)
2014. máj. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Öcsém azt tanácsolta, legyen Lidérc. :D De szerintem az nem valami kislányos. (Csak arról a válaszolóról jutott eszembe, akinek a cicáját Démonnak hívják.) :)


A Vicca eddig nagyon tetszik, az tényleg ötletes, pont ilyesmire gondoltam. :) De azért még picit filózok, mert annak a válaszolónak is igaza van, hogy majd ha már látom a cicám személyiségét, könnyebb lesz neki nevet is találni. :)

2014. máj. 10. 12:36
 14/22 anonim ***** válasza:

- Bastet (egyiptomi macskaistennő, mellesleg fekete)

- Hekaté (görög boszorkány-istennő)

- Belladonna ("szép hölgy", a nadragulya hatóanyaga, ami bűvös növény volt a folklórban)

- Freya (a viking mitológia istennője, szent állata a macska)

- Morgana (Morgan Le Fey, a boszorkány egyik neve, ha a Merlin-mítosz tetszett ez is találó)

- Strega vagy Striga (előbbi boszorkány olaszul, utóbbi abból származtatott szó)

- Hex (boszorkány varázslat)


A Wicca se rossz de w-vel írják. :)

2014. máj. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Davy ( ejtsd: dévi )
2014. máj. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
Lehetne sátán, mert annak több neve is vam. Például Lucifer ami latinról fordítva magyarra Fényhozó. Ez azért különleges, mert nem használják a mindennapokban(legalábbis én nem).
2014. máj. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Cleopatra:) Röviden Cleó (Kleó) így hívták a mi feka cicánlat.. :)
2014. máj. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Balerion, esetleg Rhaenys /trónok harca/
2014. máj. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Coraline? A Neil Gaiman könyvből, ahol a Coraline nevű lány segítője egy fekete macska.

Vagy mondjuk Una, szintén egy Neil Gaiman regényből. Ő egy király lánya, akit egy boszorkány elrabol és szolgaként tart. Amúgy macska fülei vannak. :D

2014. máj. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Piszok :D
2014. máj. 11. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!