Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehetne megértetni...

Hogyan lehetne megértetni cicánkkal, hogy a balkonláda nem macska WC?

Figyelt kérdés

Itt a tavasz, kiültettük a balkonnövényeket. 1 éves cicusunk azóta nagy örömmel használja a balkonládák földjét toalettnek, ami a benne lévő növényeknek semmilyen formában nem tesz jót. Dolga végeztével el is kaparja a "produktumot" , a ládában lévő növendékmuskátlival együtt. Egyébként kinti cicáról van szó (korlátozott lakáshasználattal), családi házas környezetben, tehát rengeteg hely állna rendelkezésére, és van saját macska WC-je is, amit kb kéthetente egyszer használ.

A balkonládák egyébként az ablakpárkányokonn, illetve az erkély korláton vannak, oda a macsnak még fel is kell ugrania. Amit eddig próbáltunk:

- észérvekkel meggyőzni a macskát (Sajnos túl makacs)

- siccet mondani, amikor meglátjuk a balkonláda tetején (Lejött ugyan, de kis idő múlva visszamászott)

- korlátozni a párkányon rendelkezésre álló helyet, hátha akkor nem ugrik fel. De felugrik!

- Tüskés akác és rózsagallyal lefedni a balkonládákat (A macskának lehetnek fakírok a rokonságában, mert nem zavarja. Egyszerűen odébbrúgta a szúrós ágakat, de olyat is láttunk, amikor rajta ült...)


Bármilyen ötletet szívesen vennénk, mert nekünk nem nagyon van már. (A muskátlik pedig egyre fogyatkoznak)


2014. máj. 13. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Amíg föld van benne, számára az alommal egyenértékű a virágosláda. Tegyetek nagy, nehéz köveket szorosan a virágok köré, hogy egyáltalán ne tudjon kaparni. Lehet, hogy játszani fog a növényekkel, de ha nem tudja elkaparni a terméket, wc-zni nem fog.
2014. máj. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

lehet kapni (szerintem állatkereskedésekben) ilyen macskariasztó sprét (nekünk is volt, de nem tudom már a nevét de bevált)

fújd le a balkonládát körbe nehogy a növényben kárt tegyen :) hátha elriasztja a macsekodat :)

2014. máj. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A mi cicáink a fást találta megfelelőnek a wc használatnak. Mivel nem vagyunk ott 24 órába, így hiába sicceltünk, hiába dobáltuk pisilés közbe a macskát, nem sok siker volt. Minden héten többször is próbáltuk tisztítani a helységet, de napi szinten többször is olyan helyeken volt a végtermék, amit megközelíteni nem tudtunk, vagy ép a fa ráborult.

Minálunk úgy hagyták abba, hogy az udvaron össze lett húzva a faforgács, hogy majd össze szedem. Sajnos nem voltam elég gyors, hiszen gyorsan elvégezték benne a dolgukat, szinte mosolyogtak a művelet közbe.

Annak idején egy benti macskával próbáltam ki a macska űző t, de a flakon gyorsan fogyott, a macsekra semmi hatással sem volt, nyilván az enyém mazoista volt, nem tudom.

Amúgy szegény macskáim eléggé érdekes lények, már már attól tartok, hogy önkínzó macskáim lehetnek, mert jobb dolgukba nem tudtak mást kitalálni hobbi tevékenységnek, mint sem a kaktuszomat harapgálták. Azt nem tudom, hogy a nyelvükbe is bele ment e vagy sem, de hogy élvezték, az is biztos.

2014. máj. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, amint kiültettek valami hasonlóan értékes növényt a kertbe, átszokik oda ;) Na jó, most komolyan: próbáljatok meg neki valami alternatívát felajánlani, ássatok fel, gondosan gereblyézzetek el egy részt a kertben, hátha az vonzóbb lesz neki.

Nevezzetek ki egy macskás ládát, ültessetek bele macskamentát, rakjátok a legkirályibb helyre és reménykedjetek.

A többi ládára ne fektessétek a gallyakat, hanem vegyétek vele körbe a növényt, úgy, hogy picit befelé hajoljanak az ágak. Ha megnőnek a növények, akkor szedjétek ki a botokat. Nem valami dekoratív, de nálunk leginkább ez vált be az érzékenyebb növények védelmében, igaz mi csak kertben alkalmaztuk eddig.

#3 A mi kandúrkánk is szerette a citrusos macska-távoltartó spray-t :D A szomszédok ivaros kandúrjait hypo-s szappanos vízzel tudtuk leszoktatni a teraszunk jelöléséről. Egy alapos felmosás után kb. egy hétig tartotta őket távol.

2014. máj. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és tanácsokat. A kő egészen jó ötletnek tűnik. Kipróbáljuk. A földbe dugott ágak kertben tényleg hatásosak, de a balkonládában sajnos nem működnek. Túl kevés és túl laza a talaj, a cicának elég elsétálnia közöttük, és már ki is dőlnek.

A macskariasztót korábban már próbáltuk, az akkori tapasztalatok alapján (a cica dezodornak gondolta) most nem került bevetésre.

2014. máj. 14. 11:59
 6/7 anonim ***** válasza:

Mozgásérzékelő ami bekapcsol a macska felugrásakor, és elindítja a balkonládák esőztető öntözését?

Pár lelocsolás után szerintem elszokna onnan.

2014. máj. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyobb méretű szép folyami kavicsokkal borítsd a balkonláda földjét. Nagyon mutatós és a növénynek is jót tesz, mert így kevesebb víz párolog el a láda földjéből.
2014. máj. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!