Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás után?

Ivartalanítás után?

Figyelt kérdés
Ivartalanítás után milyen tápot adjak az ivarosan is hízékony sziámi kandúrnak?

2014. máj. 14. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Ami nálunk bevált, a magas hústartalmú, gabonamentes tápok, nem tartalmaznak sok felesleges szénhidrátot pl:acana, orijen, taste of the wild... Vagy még jó minőségű ivartalanított cicáknak készült tápot, ezek is kevesebb kalóriát tartalmaznakm mint a normál tápok. Ha extrém hízékony a cica, én biztos megnézetném a pajzsmirigy működését, hátha azzal van probléma és az okozza a hízást.
2014. máj. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem vészes, de sziámihoz képest van pocakja. Az állatorvosnak is mondtam, hogy nekem furcsa, de azt mondta nem vészes, határon belül van. Csak attól félek, hogy ivartalanítás után szed fel magára még inkább. Aki ismeri ezt a fajtát, tudja, hogy elvenni előle nem lehet, mert akkor az asztalról lopja el a kaját vagy ahol éppen talál.. :/ Amennyit evett ott ahonnan hoztuk, annyit evett itt is kicsinek, ha kevesebbet kapott már ment is a konyhába nézelődni.

Vicces, de igyekszek most is a lehető legmagasabb hústartalmú tápot venni neki.

Legutóbb a purina gold-ot hoztam neki, kölyöknek valót. Bár nem ezt szokta kapni, de sajnos amit kapott eddig az valamiért nem volt.

2014. máj. 14. 14:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Acana, Orijen, Totw vagy Applaws. Én utóbbival etettem a műtét után is + nyers hús és nem hízott el. Igaz nem volt még sziámi macskám, de szerintem nem fajtafüggő és nevelés kérdése is, hogy ne kuncsorogjon és ne faljon fel mindent ami a szeme elé kerül. De ez más téma... A fentebb említett tápok prémium minőségűek és megfelelő mozgás/lefárasztás mellett szerintem nem lesz probléma a cicóval, nem kell méregdrága játékokat venni, az én macsekom egy alufólia golyóval is órákig el tud lenni.
2014. máj. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem megyek bele, hogy a macskám eléggé kivételes a fajtán belül. Akárki akármit mondd, ez a macska mindennek az ellenkezője.
2014. máj. 14. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!