Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyit egyen és mikor? 11...

Mennyit egyen és mikor? 11 hetes cica Több helyen néztem de az nem nagyon van leírva, hogy mikor és mennyit egyen a cic.

Figyelt kérdés

8 hetesen, amikor elhoztam, azt mondták napi 5x-re egy alutasakosnyi mennyiséget adjak neki.

Most 12 hetes így jó neki? Reggel, du. 5kor és este alutasakos, nap közbenre pedig rakok ki neki szárazat.

Ő túl tudja enni magát? Mert eddig, amit kiraktam neki, azt mind befalta. Szörnyű kis zabagép (volt rendesen féreghajtva).


2014. máj. 15. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez így teljesen jó, száraz legyen előtte bőven, akkor abból tud annyit enni, amire szüksége van. A cicákra a túlevés annyira nem jellemző, mint a kutyákra. Ha már nagyobb lesz,nem kell neki ennyi nedves kaja, akkor érdemes figyelni a száraztáp zacskójára írt ajánlott mennyiséget a kora/súlya függvényében.
2014. máj. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Itt azt írja:

[link]


"Az alábbi etetési útmutató segíthet nekünk az etetések kalkulálásánál:


kora Kiscica súlya Napi tápszer kb. Napi etetések száma

1 hetes 100 g 25-30 ml 10

2 hetes 200 g 45-57 ml 8

3 hetes 300 g 70-85 ml 6

4 hetes 370 g 90-110 ml 4

5 hetes 450 g 110-125 ml 3

A fenti táblázat útmutató csupán, természetesen ennél ehetnek többet-kevesebbet a kiscicák. A lényeg az, hogy a tendencia a növekedés irányába mutasson. Ne essünk kétségbe azonban, ha a kiscica 1-2 napot kihagy a gyarapodásban sőt esetleg elkezd fogyni, csak akkor jelent ez problémát, ha ez több napig fennáll. Ebben az esetben mindenképpen forduljunk állatorvoshoz.

Az egyszerre megevett mennyiség miatt ne aggódjunk, ameddig éhes nyugodtan kapjon enni. "


Vagyis a te cicádnak elvileg napi 3x-i etetés már elég lenne. vigyázz el ne hizlald. :)


Oltásokat megkapta már?


Itt meg azt írja:

[link]

hogy 12 hetesen jár a legkisebb kockázattal az ivartalanítás.

2014. máj. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja és fontos a kaja minősége is!
2014. máj. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az első oltását kapta meg múlt héten. Nagyon rosszul viselte. Bár lehet, hogy csak sajnáltatta magát, de bejött neki :) Utána napokig sírt ha hozzáértem a szúrás helyéhez. Még benti. Befejezi az oltásokat és utána megnézheti a világat is.

Ez az ivartalanítás érdekes kérdés. Kandúroknál nekem a fél évet ajánlották megvárni, hogy a húgycsövek ki tudjanak fejlődni. Gondoltam ezt megvárom. De mindenféleképpen ivartalanítjuk max ősszel.

2014. máj. 16. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!