Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskatartás a 4. emeleten?

Macskatartás a 4. emeleten?

Figyelt kérdés
A párom ragaszkodik hozzá, hogy legyen egy kiscicánk a 4.emeleti lakásban. Én reggeltől késő délutánig egyetemen vagyok. Ő általában 3 napot dolgozik 12 órában, és utána 1,néha 2 szabadnapja van. Ha családi házban laknánk nem mondanék nemet, de szerintem felelőtlenség lenne ennyit egyedül hagyni a macskát. Meg a macskaalom sem helyettesíti a kinti létet. Szerintetek vessük el a cicaötletet vagy lakásban is ellenne?

2014. máj. 15. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Elvan. Én ajánlom, hogy macskamentőktől szerezzetek be felnőtt cicát, az nem lesz zsákbamacska. A hozzátok, feltételekhez legjobban illő cicát fogják odaadni.
2014. máj. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Néha 20 órát is alszanak egy nap, simán elvan egyedül hosszú órákig. :) Ha szobamacskának van nevelve akkor meg nem is fog kifelé vágyni soha.
2014. máj. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lakásba szokott idősebb macskát keressetek, például az Illatos úton vagy a Rex Kutyaotthon macska részlegénél. Ne gyerekcicát fogadjatok be.
2014. máj. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Vegyétek számításba, hogy a kölyök cicák igen aktívak és fiatal felnőttként is azok jó pár évig. Ha nem volt még cicátok, lehet hogy zavarna a kölyök randalírozása bohóckodása a pihenésben, tanulásban. Ezért lehet, hogy érdemesebb lenne felnőtt 6-8 év körüli nyugodt ivartalanított macskát befogadni, azok egy nap 16-20 órát is alszanak.

Ha van erkély akkor meg lehet oldani, hogy oda kijárhasson és nézelődhessen, meg növényeket is lehet oda rakni, de úgy, hogy védőháló legyen, ne tudjon kiesni.

2014. máj. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nektek pont macska való.nem ugat nem zavarja a lakókat és sétűltatni sem kell amihez szerintem nem igazán lenne kedvetek a sok munka után. Öregebbet választjatok menhelyről ami ivartalanitatva van(ha nincs akkor össze pisál mindent).A fiatal cicák nagyon pörgősek.Karófűt mindenképp szerezetek be ,mert ha nem akkor a bútorokat fogja gyilkolni.
2014. máj. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*kaparófát bocs a hibákért.
2014. máj. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Medvi ***** válasza:
Ha már volt macskátok, és nem vagytok kezdő macskások, akkor az is jó lenne, ha egyszerre két cicát fogadnátok be, lehetőleg testvéreket. Így sosem lenne egyedül a cicus. És persze, ha majd kisbabátok születik, akkor sem kell elűzni őket a házból.
2014. máj. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!