Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam le a talált...

Hogy szoktassam le a talált cicát a velem alvásról?

Figyelt kérdés
TEgnap találtam 3 cicát abból 2-t más vitt haza egyet pedig én és aranyos mert esténként bújik hozzám meg ilyenek , de nem akarom hogy hozzá szokjon pedig már sajnos hozzá szokott . Hogy szoktassam le róla?
2014. máj. 19. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Ha már otthont adtál neki, akkor szeretet is adj. Különben minek vitted haza.
2014. máj. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Vettem neki cicakosarat és minden mást . Szeretem én , de nem az ágyban a helye .
2014. máj. 19. 17:19
 3/9 acelsziv ***** válasza:
100%
Egyenlőre hagyd. Idővel, ha megszokta az új otthonát majd leszoktathatod. Most még fél és biztonságot keres.
2014. máj. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne engedd be a szobába. Én is próbáltam leszoktatni a macskám. De ha beengedem a szobába, akkor mellém fekszik, hiába van saját fekhelye. Próbáltam, hogy ahányzsor mellém jön, visszapakolom, de nem volt tartós megoldás. Így csak akkor engedem be éjszaka ha kifejezetten együtt akarok aludni vele.
2014. máj. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy macskát mindenre rá tudsz venni, amit ő szeretne csinálni. :-) Szerintem is hagyd még, szegény fél. Később meg zárd ki a szobából ha ennyire zavar, egy macskának nem lehet megmagyarázni, hogy valamit nem szabad. Legfeljebb akkor nem csinálja, ha ott vagy.
2014. máj. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom kizárni ez a gond . Azért engedtem be a házba mert féltem hogy a kutyám bántaná, de kilett kötve hogy csakis az én szobámba lehet ( apa utálja a macskákat ) . Akkor patthelyzet :D
2014. máj. 19. 17:31
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is a szobában aludt a macskám, de bizonyos szabályokat kialakítottunk, mert nem szeretek macskaszőrös párnán aludni.

Feltettem egy sötét színű kimustrált párnahuzatot az ágy végére a lábamhoz, és azon alhatott.

A sötét színt meg tudta különböztetni a világos ágyneműtől így rá lehetett szoktatni.

Persze előfordult így is, hogy arra ébredtem, hogy bökdös az orrával és dorombol, de azért többnyire betartotta, hogy a helyén aludt.

2014. máj. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, és a kosarat hiába rakod le a földre, a macskák ösztönösen magasabb helyeken érzik magukat biztonságban, a földre tett kosárban nem érzik jól magukat. Könyvespolc tetejével is kiegyezhettek. :)
2014. máj. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amúgy mennyi idős a cica? Egy ideig, amíg meg nem szokja az új helyet és fél, addig hagyd ott aludni, ahol szeret. Tényleg nem szeretnék morbid lenni, de nem félsz, hogy egyszer ráfekszel?:)
2014. máj. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!