Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le az ágyon...

Hogy szoktassam le az ágyon alvásról?

Figyelt kérdés
11 hónapos Angol bulldogról lenne szó.
2011. okt. 18. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedd fel.
2011. okt. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tedd le, és szólj rá, hogy marad:) Ez bizony csak a Te akaraterődön múlik.

Én 2 évig terveztem, hogy leszoktatom a kutyámat az ágyon alvásról, de végül mindig rájöttem, hogy nem is akarom én ezt igazán :D

2011. okt. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
tedd a fekhelyét az ágyad mellé, akkor jobban elviseli hogy nem mehet fel, mert a közeledben van
2011. okt. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amikor felmegy, keményen határozottan leparancsolod, ha a szó nem elég akkor nyakörvénél fogva határozott vezényszó kimondásával("nem" "le" "helyedre" "fujj"...) lerángatod a helyére ilyenkor újra vezényszó ("marad" "helyedre") és dicséret (gügyögő hang, simi, jutifali)

Fontos hogy az első időszakba SOHA nem mehessen fel.

De nekem pl van amikor kedvem van összebújni vele és akkor feljöhet, de pontosan tudja hogy csak akkor ha hívom. Tehát a hívásra te is szeretnéd hogy felmenjen akkor mikor már feladta a próbálkozást, és eszébe sem jut a felugrás, akkor megtaníthatod neki hogy alkalmanként felmehet ha a gazdi engedélyt ad rá vezényszóval ("fel" "hopp" "gyere")

2011. okt. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne engedd, hogy az ágyon aludjon. Minimális józan paraszti ésszel azért erre rá lehet jönni.
2011. okt. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Próbáld megszerettetni vele a kosarát/fekhelyét úgy, hogy mikor helyére küldöd, nagyon-nagyon megdicséred, hogy ne büntetés jellege legyen a dolognak. Én még azt is csináltam, hogy eldugtam a kosárban kis meglepetés-jutalomfalatokat, aztán a kutyám örült, mikor megtalálta. :)

Küldd a helyére, dicsérd meg, aztán feküdj le, és ha kimászik hogy csatlakozzon hozzád, azonnal küldd vissza. Újabb dicséret, stb. El fog tartani egy darabig, de fő a következetesség. Meg fogja szokni.

Lehetőleg akkor kezdd gyakorolni, ha másnap nem kell korán kelned. :)

2011. okt. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!