Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan szoktassam le 4évesemet...

Hogyan szoktassam le 4évesemet a tv melletti alvásról?

Figyelt kérdés
kb 2éves kora óta alszik tőlünk külön a kislányom és az elején csak úgy tudott csak elaludni,h.ment a mese,sajna a mai napig ez így van.Most szeretném leszoktatni,mert sokszor ha pisilés után visszafekszik,sokáig mesét néz,reggelre fáradt.Vettünk neki pár napja éjjeli fényt,de egyszerűen,ha nincs bekapcsolva a tv,sír,hisztizik,h.kapcsoljam be,mert ő fél,nem tud aludni.
2014. jan. 20. 14:09
 1/10 anonim ***** válasza:

ha halk, kellemes zene menne?

Amúgy igyis-úgyis csak sírás árán tudod leszoktatni szerintem...

Esetleg ha mese helyett mellé fekszel míg elalszik?

2014. jan. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nagyon nehezen alszik el esténként,ez is gond,dr.nő annó azt javasolta,h.semmiféleképp ne feküdjünk mellé,mert akkor ezt szokja meg,az sem jó...
2014. jan. 20. 14:12
 3/10 anonim ***** válasza:
És ha tv helyett olvasol neki mesét?
2014. jan. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én kivinném a tévét a szobájából. Próbáljátok megbeszélni, hogy mivel helyettesítitek, pl. az enyémek egy időben úgy aludtak, hogy beraktam nekik egy CD-t. Vagy ülj egy kicsit az ágya szélén, az én középsőmmel (most 2,5) ha nem akar elaludni, megbeszélem, hogy megsimogatom, aztán kicsit később visszajövök. 5 percenként visszamegyek egy simogatásra, amíg el nem alszik. Néhány nap alatt vissza szokott állni az egyedül elalvásra. Vagy hagyd nyitva az ajtót a szobája és a Ti szobátok között, hogy érzékelje, hogy ott vagytok a közelben. Persze kitalálhattok mást is, a lényeg, hogy ha kigondoltál egy módszert, legalább egy hétig próbáld betartani, körülbelül annyi idő alatt már látszik, hogy be fog-e válni. Nem érdemes naponta mással próbálkozni.
2014. jan. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
mesélni is szoktunk neki esténként.Hú elképzelni sem merem,h.mi lenne,ha kivinném a tv-t.Az sem megoldás,h.mellettem alszik mert már nagy...Nem tudom.Lehet elképesztő sírások árán oldjuk meg:(
2014. jan. 20. 14:23
 6/10 anonim ***** válasza:
Állítsd be a tv-t automata kikapcsolásra, és beszéljétek meg, hogy már ilyen későn nincs mese, a tv is alszik.
2014. jan. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
kedves 6-os válaszoló.Ezt sajna nem tudom megtenni,mert elég okos már ahhoz,amint írtam 4éves múlott,h.ezt nem hiszi el.Ha mondom,h.nincs tv,kikapcsolom,ő visszakapcsolja.
2014. jan. 20. 14:27
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem rögtön a hangoskönyv jutott eszembe- pl. a kedvenc meséjéből (Thomas vagy Pompom- nem iy olyan nagy összegek a lemezek).

Nálunk a 3,5 éves kisfiamnál nagy sláger a nappal tanulójátékként is használt Leapfrog béka vagy Scout kutya vagy Vtech maci éjjeli üzemmódba állítása, ilyenkor valamilyen nyugtató zenét vagy klasszikus zenét játszanak (a Scout kutyára még a kisfiam nevét és kedvenc dalait is rá lehet tölteni szabadon).

A plafonon nálunk foszforeszkálós hold és csillagok vannak, az ágyában pedig újabban egy nagy lapos (párnaszerű) plüss vonat, az vigyáz rá (az alvósállaton kívül persze:)


A tévére elalvást én nem tartom túl jó ötletnek felnőttnél sem hosszú távon, kicsinél méginkább. Én kivinném azt a tévét- pár este hiszti lenne, de aztán megszokná, ha tudsz helyette más érdekes alternatívát (zene, fény, őrző állat, párna stb.) adni.

Minél hamarabb próbáld meg, mert egyre nehezebb lesz a leszokás.

2014. jan. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A doktornő azt mondta, hogy ne maradj mellette amíg elalszik, hanem inkább a tv-n aludjon? Ez komoly??? Hűűű...


Amúgy nehéz helyzetben vagytok, és nem akarlak leszúrni, de egyre csak az kattog a fejemben, hogy egyáltalán hogy engedhetted, hogy rászokjon erre? Nekem anyósom kritizál mindig amiatt, hogy miért nem hagyom, hogy a tv előtt aludjon a gyerek, hisz ő is mindig engedte a gyermekeinek. Hát eredményképpen a férjem a mai napig (36 éves) sem képes elaludni anélkül, hogy menne mellette a tv.


Biztos, hogy nehéz lesz,és tuti hiszti lesz belőle (nem is kevés, nem is finom), de szerintem minél hamarabb, annál jobb. Így is mélyen beleivódott már a dolog, később még inkább így lesz. Ha fél, akkor maradj ott vele, legyen éjjeli fény, mesélj neki még fejből mesét a sötétben. Ha nem akarsz mellette maradni, amíg elalszik, akkor meg ott a hangos könyv, amit mondtak, de az is ugyanúgy egy rossz szokáshoz vezet, ha csak azon fog tudni elaludni.


Még ami jónak tűnhet az az, hogy kapcsold be a tv-t és váltsd AV-re, hogy egy egyszínű kép világítson neki. Ez még bejöhet talán, de biztos nem fog érte ujjongani.


Csak eltökélten, keményen, de rengeted szeretettel, és hajrá!!!!!

2014. jan. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
kedves 9-es,nem azt mondta a dr.nő,h.tv előtt aludjon,félre érted,hanem azt,h.ne úgy aludjon el,h.nézi a tv-t és mellette fekszik apa v.anya mert azt sem jó megoldás,mivel akkor majd ettől a helyzettől nem szabadulunk.Ma sikeresen végig aludta az éjszakát az éjjeli fény mellett :)úgy örülök,és azt mondta nem is félt :)elemlámpával megy pisilni mert eddig ez is gondot okozott,mivel félt a sötétben,nem éri el a villanyt,de ez is megoldódott:)
2014. jan. 21. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!