Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 4 hetes cicák gondozása, etetése?

4 hetes cicák gondozása, etetése?

Figyelt kérdés
Sajnos az anyukájuk meghalt és a 2 cica egyedül maradt. Nem lesz bajuk hogy nem szophatnak már? Tejet nem igazán akarják elfogadni (se vizet) próbáltam tálból, cumisüvegből de csak picit nyalják. Viszont a sonkás felvágottat és a macska konzervet imádják, mást még nem próbáltam. Mennyi időközönként kell etetni és mennyit miből? Egész nap alszanak. Nagyon játékosak mindig birkóznak egymással. Az egyik kiscica néha belemászik a ládába ahol forgács és homok van kapar és volt mikor sikerült a pisi és a kaki is már tudja hogy hova kell, de viszont a másikat nem láttam még sem pisilni sem kakilni egyáltalán sehova se. Simogattam a hasát, fenekét langyos vizes vattával mert azt hallottam, hogy ez beindítja az emésztést. Én és a párom lettünk szinte a pót anyjuk mert szeretnek felmászni ránk főleg aludni rajtunk, ha leülünk a földre hozzájuk, páromat meg követi az egyik :) Rengeteget foglalkozzunk velük, szinte egész nap simogatnánk de kell is :)
2014. máj. 19. 18:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Tehén tejet semmikép ne is adj nekik, boltit se.Lehet kapni kimondottan macska tápszert, azt kellene nekik még 3-4 hétig adni. Talán fecskendőböl könnyebb mint cumiból. Én azt javaslom állatorvost keress fel.
2014. máj. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Itt találsz tápszer adagolást, életkorra lebontva:

[link]


A tehéntej dogmatikus tiltása nem helyes, mert van amelyik szereti és baja nem lesz tőle, viszont a tejben sok a kalcium és a vitaminok. A bolti zacskós 2.8%-os pasztőrözött tej elég gyenge, +15% vízzel hígítva próbát lehet tenni. Ha megy a hasa tőle akkor nem szabad neki adni.

Ha nem megy a hasuk tőle, akkor lehet nekik adni.

2014. máj. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Medvi ***** válasza:
Mitől halt meg az anyukacica? Vehetsz nekik tápszert az állatorvosnál, de szerintem nem létfontosságú. Teljesen jó nekik a konzerv. Víz mindig legyen előttük egy tálban, mert a sonkás felvágott kissé sós nekik. Hamarosan meg fognak tanulni lefetyelni. Tehéntejet ne adj nekik, inkább cicáknak való tejet a FRESSNAPFból. Naponta legalább 5-ször kapjanak enni, mindig annyit, hogy jóllakjanak. Később lehet csökkenteni az etetések számát, észre fogod venni, ha már nem igénylik olyan gyakran. 2 hónaposan megkaphatják az első védőoltásukat az állatorvostól, és az ivartalaníttatásukról se felejtkezzetek majd el, ha hosszú életet akartok nekik.
2014. máj. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!