Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elhagyott, nagyon fiatal...

Elhagyott, nagyon fiatal kiscica gondozása? Nagyon fontos!

Figyelt kérdés

Az alaptörténet: A kertünkbe szült egy macska pár hete 5 kismacskát. Többször is átköltöztette őket (tőlünk nem vitte el őket, csak az udvaron belül), összesen 3 helyen "laktak". Ma reggelre az anyamacska és a 4 kis csöppség eltűnt, egy cicus maradt, magányosan sírdogált.

Körülbelül három hetes lehet, a szeme már kinyílt, inkább csak mászik, bizonytalanul közlekedik, nem jár még rendesen. Egész nap vártuk haza az anyukáját, de színét sem láttuk, próbáltuk kajával előcsalogatni, de semmi. Most kibéleltünk neki egy cipősdobozt, a szobámban van, sokat aludt, de biztos éhes.

Ekkora csöppség mit ehet, egyáltalán, mit kezdjünk vele? Nem igazán volt még benti macskánk, ilyen fiatal meg pláne nem.

Tanácstalan vagyok.


2013. aug. 2. 13:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Van macskakaja kiscicáknak, azt ehet.
2013. aug. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem hiszem,hogy tud magától enni.

Tegyél elé tejet,ha nem tudja meginni magától (és ezt tartom valószínűnek),vegyél neki 1 cumisüveget(nem kisbabáknak valót,hanem kiscicáknak való) vagy 1 fecskendőt (persze tű nélkül) és abból etesd tejjel.Majd ha megerősödött,akkor tanítsd meg tálból inni.A kis fenekét kajálás után mindig dörzsölgesd meg 1 nedves törölközővel(mivel ilyen korban még maguktól nem megy a kaksi és az anyamacska nyalogatással ingerli erre a kicsiket). :)

Ha bármi kérdésed van,szólj.Én már 2x jártam így és mind2x felneveltem a cicusokat(rengeteget olvasgattam ebben a témában) és makk egészségesek lettek. :)

2013. aug. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Jaj nehogy tejet adj neki, lehet venni külön kiscicáknak tejpótló készítményt és azt kell vízben feloldani.
2013. aug. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Fecskendővel juttass a szájába felturbózott tehéntejet, gondolom az van otthon. Olvassz bele egy kis zsírt, ès melegítsd fel egy picit, ne legyen túl meleg, kellemesen langyosan add neki. Fecskendezz a szàjába egy picit, és várd meg, míg lenyeli. Evés utàn nedves, vagy paraffin olajos ronggyal körkörös mozdulatokkal masszírozd a végbelét, mert még nem képes magàtól üríteni. Tartsd árnyékos, légymentes és szobahőmérsékletű helyen. Tegyél alá olyan rongyot, amit nem baj, ha összepiszkol, és cseréld ki ha nagyon bekoszolódik. Mindenképp vidd állatorvoshoz, kellenek neki oltások, élősködők ellenicsepp vagy nyakörv, és féreghajtó. Ha le van gyengülve, infúziót is kaphat. Az orvos majd segít neked, kérdezd nyugodtan. Sok szerencsèt a cicushoz :-)
2013. aug. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 norzsu ***** válasza:
Kiscicáknak való tápszert lehet venni állatpatikában, vagy nagyobb boltokban. Tejet ne adj neki, mert hasmenést okozhat és egy ilyen kicsi cica nagyon hamar kiszáradhat amiatt.
2013. aug. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aranyosak vagytok és sokat segítettetek!

Sajnos elég kicsi faluban lakok, és nem lehet kapni cicáknak való tápszert, ezért megkockáztattam, hogy kevés tejet vízzel higítva adtam neki, mert még régebben olvastam, hogy az jó. Remélem, nem csináltam hülyeséget. Időközben hazajött az anyja és megszoptatta, de azóta megint nyomaveszett, magára hagyva szegény cicust:(

Egyelőre egészségesnek néz ki, de majd felkeresem vele az állatorvost.

Mancsnak kereszteltük el:)

2013. aug. 2. 17:14
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha falunn laksz kérdez körbe hátha van valakinél kecsketej. Azt nyugodtan adhatod neki, higítás forralás nélkűl. Az a gond ha a bolti tejet hígitod még kevesebb lesz a tápértéke, pedig így se sok. Ha nincs kecsketej, akkor ad neki a boltit forralva, hígitás nélkűl. Próbáld minnél lőbb tányérra szoktatni, 3 hetesen kicsit korai de meg lehet próbálni. Macskatápot áztas forró tejbe akkor könnyebben megpuhúl. Hígísd tejbegríz sűrűségüre, és ezzel próbáld kínálni.
2013. aug. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Akkor ez nem jött be, pedig azt hittem, jó lesz:( Szerencsére nem adtam neki sokat.

A kecsketejnek majd utánanézek, köszi az ötletet!

2013. aug. 2. 18:44
 9/14 anonim ***** válasza:

Baja nem lesz a hígítot bolti tejtől nyugi ;-)

Csak nincs tápértéke.

2013. aug. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
a tehéntejbe se sok macska halt még bele, tegyél bele egy kis cukrot, ha nem találsz kecsketejet, átmeneti megoldásnak tökéletes.
2013. aug. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!