Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikortól tegyek áztatott...

Mikortól tegyek áztatott tápot a kiscicáknak?

Figyelt kérdés
3-4 hetesek lehetnek, nem tudom pontosan mert csak befogadtam őket mamival együtt. Ma kezdték el felfedezni a "világot". Eddig egy szivaccsal bélelt kosárba voltak, de már folyton kiakartak mászni, így kivettem őket, már csak a szivacs van így járhatnak kedvükre. Mami száraz junior tápot kap, ezt fogják a picik is. Már legyen ott nekik? A maminak áztassam és majd abból esznek vagy legyen szárazon is külön?
2014. máj. 20. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:

A kicsiknek 5-6 hetes kortól simán lehet már adni junior kaját. Érdemes vízzel áztatni a száraz tápot, mert könnyebben elrágják, és a felszabaduló illatanyagok miatt valószínűleg hamarabb rákapnak. Ha gondolod, lassan majd konzervvel is lehet próbálkozni, bár az elsődleges még az anyatej nekik.

Viszont az anyamacska, mivel felnőtt, szerintem nem junior eledelt kellene kapnia, de ez csak egy magánvélemény. (Mivel a kölyök és a felnőtt macskák igényei eltérőek, a felnőttek könnyen elhízhatnak a junior kajáktól)

2014. máj. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Konzervet nem szeretnék nekik adni, a mami pedig még szoptat azért kapja a juniort. Kifejezetten ajánlott vemhes és szoptatós cicáknak. Ráadásul szegényre rá is fér a hízás. Kóbor, férges (már féreghajtott) cicáról van szó, eléggé sovány. :/
2014. máj. 20. 21:40
 3/3 anonim ***** válasza:
Amíg szoptat a mami, nyugodtan mehet neki is a junior kaja, ilyenkor több kalóriára van szüksége.
2014. máj. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!