Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, ha a cicám nem...

Mit tegyek, ha a cicám nem hajlandó megenni az új macskakonzervet?

Figyelt kérdés

Olyan márkát sikerült venni, amit még nem evett. Az állaga is kicsit más (darabosabb), de igazán nem tudom, miért nem tetszik neki. :(

Most hagyjam előtte, hogy ha majd eléggé megéhezik, akkor megeszi ... vagy menjek és vegyek olyan fajtát, amit tudom, hogy szeret?


2008. júl. 29. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát.. ha csak kevés kaja van ilyen akkor vehetsz újat de sok kaja van még hagyd elötte. Esetleg megpóbálhatod hogy villával kicsit összezúzod neki , lehet az a baja hogy darabos. Rakj a tányérjába egy kis száraztápod de csak egypár szemet. Esetleg egy kis szalámit . Általában az én cicáim ha elkezdenek enni pl.szalámit akkor utána tovább eszik ami még a tányérjába van. Próbáld meg így.
2008. júl. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Nem fogja megenni, a macskák finnyásak. Mi is próbáltuk egyszer otthagyni előtte hátha, de inkább átment a szomszédhoz és ellopta a kétszer nagyobb perzsamacsek kajáját, minthogy azt egye amit kapott...
2008. júl. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
A cicák bizony válogatósak, és nem szeretik a változást a menűjükben. Azzal lehet esetleg kicselezni, hogy kevered a régi kaját az újjal, egyre csökkenő arányban, amíg a végén csak az új marad. Ha ez sem válik be, marad a megszokott!
2008. júl. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, attól nem kell félnem, hogy máshol akar jóllakni. "Szobacica" - nem kóborol.


A kapott ötleteket kipróbálom - ha estig nem jutok dűlőre, akkor marad az, hogy mászhatok el a megszokottért. :)

Köszönöm szépen. :)

2008. júl. 29. 12:19
 5/7 anonim válasza:
100%
Ha egy kis tejet raksz hozzá, az lehet, hogy segít.
2008. júl. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm. :)

Még az jött be, hogy raktam hozzá egy kis kenőmájast, úgy azért belenyalt, de nem erőlködöm. Csak végtelen harccá és bosszankodássa fajulna az etetés.

Tipikus macska. XD

Beadtam a drekam és kapott egy olyan márkát, amit tudom, hogy megeszik. :)))


A maradék "nemszeretemet" majd megpróbálom elsózni anyu cicáinak, azok talán nem ennyire válogatósak.

2008. júl. 29. 20:31
 7/7 anonim ***** válasza:

A cicát legkönnyebben úgy szoktathatod át egy új kajára, hogy a régibe mindig többet raksz az újból. Így észrevétlenül megszokja az ismeretlen ízvilágot. Egyébként - bocs a gyártóktól - de az állatorvosok szerint a legjobb kaja a ccáknak amit te is eszel otthon (na persze nem a csilis bab :) )

A száraz tápot kifejezetten nem javasolják, mert hosszú távon könnyen vesebeteg lehet a cica. Az pedig nagy szívás neki is és neked is. Szenvedni látod a szőrmókodat és nem kevés pénzt fogsz a gyógyítására költeni.

2008. aug. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!