Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Víz alá nyomni a macskát?

Víz alá nyomni a macskát?

Figyelt kérdés
Egyik kérdés alatt azt írta valaki kommentbe, hogy az a tuti bolhátlanító módszer ha a cicust egy vödör meleg vízbe nyomunk teljesen, mert akkor a fulladozó bolhák feljönnek a víz felszínére. Nem tűnik valami kegyes módszernek, elég durva. Lehet megharagszik rád a macskusz/nem fog benned megbízni. Meg mi van, ha félrenyeli hirtelen a vizet, miközben küzd?
2014. máj. 21. 12:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Fürdesd meg mint a kutyát szokták langyos vízbe bolhasamponnal utána alaposan töröld meg és hajszárítóval szárítsd meg lehet hogy meg a hajszárítótól de tűrni fogja ha közbe nyugtatgatod, meg lehet kapni ilyen cseppeket is, a bolhanyakörvvel annyi gond lehet hogy ha kinti cica akkor lehet hogy fen akad vele valahol, amúgy a ez előttem említett rókás dolgot nekem is mesélték a nagyszüleim de az teljesen más mert saját akaratból csinálja
2014. máj. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
50%
Valóban van ez a módszer, de azért pontosítsunk. A kiscicát nyakig szokták vízbe meríteni és a fejre menekülő bolhákat leszedegetni. Pár hetes cicáknál szokták alkalmazni ugyanis mivel a mami lenyalogatja se spot on se por alaku bolhaírtó nem alkalmazható a kicsiken. Nyakörvet meg eleve 6 hónapos korig nem lehet a cicára rakni. Kinti cicáknak amúgy sem biztonságos...
2014. máj. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Gyémántlány ***** válasza:

BOLHANYAKÖRV!!!

Soha de soha nem szabad a macskát erőszakkal vízbe kényszeríteni. SOHA! NEVER! Eszedbe ne jusson!

2014. máj. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Fatime 005 válasza:
Igen, én is hallottam ilyen módszert, de tényleg ne tedd. Nem csak azért mert megfulladhat, vagy a szájába megy a víz, hanem azért se, mert szegény cica félelmében sokkba kerülhet. Inkább vegyél neki egy drágább rovarölő szert, amit a nyakára, vagy a gerincére kell elcsöpögtetni.
2014. máj. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Elmentem állatboltba, ott adtak bolhaport, Panzi Pet Piret Mix-et, azt mondták, hogy az jó a cicusomnak, mivel csak 9 hetes, nem lehet nyakörvet használni. Ráhintettem és egy pár órán át tényleg nem vakarózott. Utánaolvastam az összetevőinek a neten és kiderült, hogy az egyik mérgező a macskára, ha sokat nyal le a szőréről, ha keveset, akkor egészségkárosító. Így inkább kidobtam a kukába és az egyik válaszoló javasolt kamillás hintőport, na azt rászórtam a bundájára, gyönyörű szép lett tőle, valamint levendula illóolajat csepegtettem a nyakára és már egy fél napja nem harapdálja a testét, csak a pofáját vakargatja ugye ott nem poroztam be, nehogy irritálja a szemét vagy sokat benyeljen, felszippantson. Kimostam továbbá a kedvenc plédecskéjét, hátha arra is ráugrottak a bolhák, lerakták lárváikat. Tegnap amúgy játék közben beleesett a cicc a felmosóvödörbe, hát nem nagyon tetszett neki. :)
2014. máj. 23. 01:42
 16/17 A kérdező kommentje:
Most tervezem, hogy a Frontline-t alkalmazom a kandúrkámon, az teljesen kiírtja állítólag a bolhaállományt és két hónapig védettséget nyújt. Vélemények, tapasztalatok?
2014. máj. 23. 01:45
 17/17 anonim ***** válasza:
Igen jó a frontline,már nem emlékszem hány hónapos használható,azért azt kérdezd meg.Igen jól tetted hogy a fekvőhelyét is fertőtleníted,mert onnan is visszamehetnek rá a bolhák.Ne aggódj,ahogy el kezdenek fogyni a bolhák,már sokkal könnyebb lesz,csak a lényeg hogy néha kezeld le valamivel,hogy ne ismétlődjön meg a túlszaporodásuk,mert az nem jó a ciccnek.
2014. máj. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!