Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért pisilt le a macskám?

Miért pisilt le a macskám?

Figyelt kérdés
tegnap nyugodtan ülök kint az udvarban, egyszercsak jön a macskám, a hátam mögé áll, és hátbapisil. Még nem csinált eddig ilyet, amúgy 2 éves kandúr. most jelenleg azzal büntetem, hogy nem foglalkozom vele, csak kaját kap, meg vizet. Nem tudom, hogy tudja-e vajon, hogy miért vagyok rá mérges, lehet nem lesz hatásos, és megint lepisil.
2014. máj. 25. 14:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
76%

Azért az ivartalanításnak több előnye is van azon kívül hogy nem fog utána se téged, se az ágyadat stb lepisilni.


- meghosszabíthatod a macskád életét

- amikor még nem volt ivartalanítva a kandúrom jött haza 3 nap után elég csúnya állapotba, és nem ember bántotta, hanem a többi kandúrral verekedett össze egy nőstény kegyeiért

- kevésbé csatangol el, és függetlenül attól hogy cica barátok lakják a környéket, egy részt nem biztos hogy akkor is cica barátok lesznek ha az ő hinta ágyukat jelöli meg, másrészt az autó és a motor sosem cica barát


Legutolsó sorban pedig így is rengeteg cica van, nagy százalékuk kóbor.A kandúrosok hajlamosak azért megfeledkezni az ivartalanításról mert nekik úgy sincs gond az esetleges kölykökkel. Csak hogy felcsinál egy kóbor cicát, amiről ugyan te nem tudsz de az évente ellik 10-20 kölyköt, és csak még több kóbor cica lesz.


Tehát ha neked nem szándékod az hogy hordod a cicádat tenyésztőhöz fedeztetni, akkor semmi értelme annak hogy nem ivartalaníttatod. Hidd el hogy neki is jobb.

2014. máj. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
54%
Az egészsége miatt nagyon fontos az ivartalanítás. Több olyan halálos, gyógyíthatatlan vírus van, ami verekedéssel, nemi úton terjed (FIV,Felv), főleg ivaros állatok körében.
2014. máj. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem pedig az ivartalanítás természetellenes és kegyetlen dolog, mit szólna néhány gazdi, ha őt is ivartalanítanák?
2014. máj. 26. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Az ivartalanítástól csak azért élhet tovább a macska,mert kevesebb veszélynek van kitéve kóborlásai során.Ugyanis ivartalanítás után nagyon sok kandúr ellustul,nem mozog eleget,meghízik.(persze ez az etetéstől is függ)Nekünk ahány kandúrunk ivartalanítva lett,mind ilyenné vált.Persze ez attól is függ,hogy mennyi idősen lesz ivartalanítva.Szóval én sem pártolok az ivartalanítás mellett.
2014. máj. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
36%

Semmi probléma, ha nem ivartalaníttatod, csak a házadban kell tartanod. Persze lepisil, mert jelölni muszáj. Mégis kiengeded? Akkor kutya foga közt, kerék alatt, vagy szívlapát mögött végzi. Bizony én ma is csaptam nagyot egy szürke hátára partvissal, mikor leh*gyozta az ajtómat.

Ha holnap is jön (ha nem törött el semmije), akkor holnap is kap, vagy kiengedem a tacskót.

Annak ellenére, hogy van macskám. Ivartalanított, nem kövér.

Mélyen megvetem azokat az embernek nevezett véglényeket,

akik a saját preferenciájuk, szenvedélyük miatt bosszúságot, vagy kárt okoznak a másik embernek.

Annak sincs semmivel se több esze, ha ezért elítél.

És itt jön a lepontozó. Olvasni, állatot tartani, felelősen, nem tud, piros kezet kattintani, azt igen.

2014. máj. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

13.

Tenyleg, termeszetellenes dolog (mint ahogy az is, hogy egyutt el egy nalanal lenyegesen nagyobb, hust is fogyaszto elolennyel, ami nem eszi meg, hanem eteti.

Es kegyetlennek is csak addig lehet mondani, amig nem lattal kikarmolt szemu, letepett fulu, mi tobb, egy tul jol sikerult hasra mert karmolas-rugastol termeszetes modon letepett hereju kandurt.

Ami a teljesen termeszetes szaporodasi harcok velejaroja.

Ugyhogy en teljesen megertem azt az allaspontot, hogy az ivartalanitas csonkolas, de ha szeretjuk az allatot, akkor ez egy szukseges rossz, amivel jot teszunk neki.

Tehat, ha szereti az ember a macskajat, akkor ivartalanittatja.

Ha nem fiatalon, (mert megiscsak ertheto allaspont a "macho hozzallas") akkor legkesobb 3-4 eves koraban, amikor mar folyamatosan alulmarad a harcokban, tehat szaporodasra igazi eselye nincs, csak fajdalmas serulesekre.

2014. máj. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!