Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskanátha ellen mit lehet...

Macskanátha ellen mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Van egy perzsacicám itthon, akinek pont most születtek kölykei. A velem együttlakók persze hogy most hoznak ide egy kiscicát a házba, mikor a legkevésbé sem hiányzik. Idehozták ezt a macskát , a szeme gennyedzik állandóan, prüszköl és folyik az orra. Az én cicám be van oltva, a nagy, de a kicsik még csak olyan idősek hogy most nyílt ki a szemük. Az anyacica hiába van beoltva szerintem attól még hordozhatja a vírust, és átadhatta a kicsiknek. Tegnap lestem meg őket hosszabb ideig, mert nagyon aggasztott hogy egy ilyen macskával érintkezik a nagy cicus. Prüszkölnek! Ők is prüszkölnek! Nem érintkeztek a kiscicával, jó messze vannak tőle az emeleten.. elkaphatták? Pesti vagyok és most nincs egy havi fizetésem állatorvosra. Mi a fenét csináljak? Egyáltalán így elkaphatták? Szörnyen aggódom, és megöl az ideg.

2014. máj. 27. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kerül egy havi fizetésbe az állatorvos, pláne nem ha felhívod és elmondod neki mi a helyzet, csak mond rá valamit.
2014. máj. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Viszem őket oltatni mindig, a kutyámat több mint 100 ezerért műtötték... itt Budapesten az állatorvosok olyan árakat mondanak amitől a szád tátva marad. Sajnos..
2014. máj. 27. 20:17
 3/4 Medvi ***** válasza:
Elsőként kezeltesd ki a beteg új cicát, ezzel megelőzöd a fertőzést. A piciket még védi az anyatej, nem valószínű, hogy elkapják, ha még ma elviszed állatorvoshoz a kis beteget, és megkapja az antibiotikum injekcióját. Vidd el azzal a lakótárssal, aki befogadta. Magyarázd el neki, hogy a cicusnak gyógyszerre van szüksége. Ha már hazahozta, biztos ő sem akarja, hogy beteg legyen és megfertőzze később a tieidet.
2014. máj. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Látom már régebben írtad a kérdést, de én elmondom mit szoktam ilyenkor csinálni amikor meg van fázva a macsekom. Először is főzni kell egy csészényi kamillateát, kb 1 dl forróvízbe szoktam egy evőkanálnyi virágot tenni. Aztán kettéöntöm, az egyik részével minden nap, ahányszor csak tudom finoman törölgetni az orrát, szemét. A másik részéhez keverek egy kicsi tejet hogy ne legyen annyira borzasztó íze, és c vitamin tablettából egy nagyon picikét kaparok bele a kés hegyével, és ezt a kevezéket itatom vele kis méretű fecskendőből reggel és este. És ha nagyon muszály akkor szemcseppezem is. Ezzel általában rendbe szokott jönni a cica..mondjuk ezt nem tudom hogy ilyen fiatal cicáknál mennyire lehet, inkább akkor amikor már azért 4 hetesek elmúltak. És szerintem nem igaz hogy egy egyszerűbb cicanáthát ne lehetne otthon kezelni :) persze ha rosszabbodik a helyzet tényleg el kell vinni orvoshoz. remélem segítettem
2014. aug. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!