Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 8 hetesen hoztunk el egy...

8 hetesen hoztunk el egy kandúr cicát.3 napig kis tündérke volt. Azóta, most 14 hetes, nagyon kis agresszív lett. Ez természetes kandúroknál? Ivartalanítással, korral majd csökken?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves nőstény cicánk, amikor ő bejön a kertből folyamatosan bántja a kicsi. Szegény nagyot úgy sajnálom, fúj rá néha oda is csap. Kicsi keményen bánik vele, látom , hogy szőrcsomókat tép ki belőle.. Lehet valahogy "szelídíteni"? Vagy majd idővel benő a fej lágya?
2014. jún. 4. 09:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A süldő cicák elég vadak, féktelenek tudnak lenni, és puszta játékból is sérüléseket okoznak. nekik már az is játék, ha pl feléje nyúlsz, úgyhogy a kezed bánhatja!

Normál esetben a felnőtt macskának tudnia kell meghúzni a határokat a kicsi számára. A te cicád ezt nem teszi meg, a néha odacsapás simán játék-kategória a kicsinek.

Ezért nem áll le.

Idővel, pár hét alatt a süldő cica lenyugszik, a vergődés leáll. Addig igyekezz, ha megoldható, elkülönítve tartani a nagytól, hogy ne legyen konfliktus.

2014. jún. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én kezem úgy nézett ki mikir a cicàm pici volt mintha vagdosnàm magam, szòval ez vele jàt.

Hozzàszokott az új helyhez és mer kibontakozni.

2014. jún. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtatásokat! Sajnos elég fura helyről hoztam el és megijedtem, hátha valami született vadság. Amúgy nagyon cuki: minden reggel és este egy órát lóg a nyakamon és dagaszt, bújik. Igen az én kezem is olyan mintha megtámadott volna egy rózsabokor :D
2014. jún. 4. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!