Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskanátha egy 5 hetes...

A macskanátha egy 5 hetes kiscica esetében mennyire veszélyes? Lehet akár halálos végkimenetelű is?

Figyelt kérdés

Szerdán este felé elmentem a kutyámmal sétálni és az erdőben találtam egy kiscicát. Keservesen sírt, de hagytam, hazavittem a kutyát, utána visszamentem, hogy megfigyeljem, van-e valaki a közelében (akár gazdi, akár anya cica), de fél óra múlva sem volt semmi mocorgás, viszont kezdett besötétedni, ezért megfogtam a kis árvát és hazahoztam. Már neveltem fel cicát kézből, volt is itthon tápszer porom, gyorsan azzal megetettem. De a szeme baromi csúnya. Kentem neki kamillával, de az egyiket egyáltalán ki sem tudta nyitni, a másik is nagyon be van dagadva és vörös. Egész este mosogattam neki, másnap reggel meg első útunk a dokihoz vezetett, aki megállapította, hogy macskanátha, de nagyon rossz állapotban van a cica, a gyulladás a szaruhártyát is érinti. Kapott szurit, meg kenőcsöt, hétfőn kell újra oltásra vinnem. Kenegetem a kis szemét, de nem sok javulást látok. Alvás után mindig mosogatnom kell a szemét, nem tudja egyiket sem kinyitni, miután langyos vízzel sikerül kitisztítanom, bekenem, amíg játszik, rosszalkodik, addig a résnyire nyitott szemén nézelődik, de amint elalszik, kezdődik előről az egész procedúra, amit egyébként gyűlöl. Normális, hogy második nap kezelés után is még itt tartunk? Lehet még beleőle egészséges cica valaha? Nagyon megszerettem, nem szeretnék róla lemondani. Esetleg van rá lehetőség, hogy megvakul? És vak macska mennyire életképes (természetesen lakásban tartva)?

Nagyon aggódok érte, mire számíthatok?



2014. jún. 6. 14:20
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Én egy Alfasan eye ointment nevű kenőcsöt kaptam, azt mondta a doki, hogy legalább napi 3-4 alkalommal kellkenni, de ha sikerülne többször is, az lenne az igazi. Párommal felváltva kezeljük, éjszaka is felkelünk hozzá, így napi 8 alkalommal kenegetjük és mosogatjuk. Most reggel a jobbik szemét már magától "ki tudta nyitni", a másik még mindig le van ragadva, de így is tiszta vörös szegénynek. Látni lát, tegnap a kezem árnyékát vagy fél órán keresztül kergette, úgyhogy egyelőre a vakság még elkerülte, remélem így is marad!


Enni eszik, rengeteget játszik, rohangál, sokszor alig bírom utól érni, akkor persze megfordul és kiscicásan támad és megkerget, vagyis nagyon jó kedve van, már az ágyra is fel tud mászni. 2 alkalommal bepisilt, de a ruhát, amivel feltöröltem, betettem az alomtálcába, azóta az almot is használja pisilésre. Még ügyetlenke, mindent mellékapar, de tudja, hogy miért van ott, nagyon okos cica. Csak kaki nincs...

2014. jún. 7. 08:24
 12/18 A kérdező kommentje:

Kaki dolog medoldódott, csak várni kellett rá :)


Lefényképeztem a szemét, sajnos jobb képet nem tudtam csinálni, mert egy percre nem áll meg a drága...

[link]

[link]

[link]

2014. jún. 7. 09:59
 13/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha már ennyire nyitva van a cicád szeme és lát is, akkor remélhetőleg már nem lesz nagy baj, főleg h orvos is kezeli, de megvakulni már semmi esetre se fog.

Az akkor fordul elő, ha a szemét nem tudja kinyitni, alatta felgyűlik a genny, nem tud kifolyni és az az egész szemet begyullasztja, az pedig utána hatalmasra dagad, a többit inkább nem részletezném, sajnos láttam már ilyet. (És bocs a nem túl guszta leírásért, de ez tényleg ilyen, és nem árt tudni. Normál körülmények közt az anyjuk takarítja a szemüket, így kissebb a gyulladás kockázata. Egyébként kiskorában lényegében minden kismacska csipás és gyakran ragad be a szeme is.)

Tehát a lényeg, h ha beragadt a szeme (ami minden alvás után várható), akkor utána addig kell nedves ruhával v zsepivel puhitani, törölgetni, míg kinyílik neki. Olyankor a genny is ki tud folyni (ami, ha minden jól megy, egyre kevesebb lesz, aztán elmúlik).

Házilag a kamilla, a körömvirág és a cickafark "teája" nagyon jó ilyen törölgetésre, akár külön-külön, akár együtt is, mind erős gyulladáscsökkentő és fertőtlenítő.

Arra viszont szintén érdemes gondolni, h a macskanátha rendkívül fertőző és a te macskáid is elkaphatják, ez sajnos nem életkorhoz kötött, kikúrálni pedig nagyon hosszadalmas és nehézkes.

És sok sikert a cicához! :)

2014. jún. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Megjöttünk a dokitól, (igaz, hétfőről volt szó, de mindketten elfelejtettük, hogy az ünnep, így ma lett belőle) aki nagyon meg volt elégedve a változásokkal. A szemén kívül minden tünet elmúlt, nincs láza, nem tüsszög, olyan eleven, amilyen eleven cicával még sohasem találkoztam. A szeme is javul, csak lassan.

Magyarul minden rendben van, a pici jól érzi már magát, úgy fest, teljesen meg fog gyógyulni. :) Büszke vagyok rá, hogy ennyit küzdött, és arra is, hogy milyen okos cicus. Már szobatiszta, a nevére is hallgat, úgyhogy szuper minden :)

2014. jún. 10. 08:47
 15/18 A kérdező kommentje:
Ja és nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2014. jún. 10. 08:48
 16/18 anonim ***** válasza:

Mi meg rád vagyunk büszkék! :)

Minden jót a cicához! :)

2014. jún. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Megmaradt a kiscica? Mi is pont igy jártunk tegnap egy 5 hetes kóbor cicával, igaz az ő szeme majdhogynem ki is pukkan. De ha a ti cicàtok megmaradt, hátha a miénknek is van remény
2014. júl. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Na, mi van a cicával? :)
2014. júl. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!