Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi az a félsziámi? Ez a...

Mi az a félsziámi? Ez a keverék macska elegánsabb elnevezése?

Figyelt kérdés
2010. jan. 2. 20:25
 1/10 anonim ***** válasza:
9%
A félsziámi is sziámi csak nem pontosan úgy néz ki mint a sima sziámi cica!
2010. jan. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A félsziámi egy házimacska és egy fajtatiszta sziámi frigyéből született kölyök.
2010. jan. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A félsziámi az a házimacska, aki külsőre kicsikét hasonlít egy thai cicára. Ezért nem gazdit keresnek neki, hanem keresni próbálnak rajta.
2010. jan. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem volt félsziámim. Nem kicsit hasonlított. Az anyja sziámi, az apja házicica volt. Az enyém, meg két testvére kiköpött sziámi, ránézésre nem mondta volna meg senki, h nem az, a másik négy testvére viszont távolról sem hasonlított sziámira...

Jah, és az utolsónak: ingyen volt, lévén, h nem fajtiszta

2010. jan. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor jól gondoltam, hogy keverék macs, aki jól néz ki (szerintem minden keverék jól néz ki, ezért nem értettem az egész dolgot). Viszont aki ilyen macskáért pénzt kér, ahelyett, hogy ivartalanítva (vagy ivartalanítási kötelezettséggel) jó gazdit keresne neki ingyen, az biztos nem az állatok barátja...
2010. jan. 3. 09:46
 6/10 anonim ***** válasza:
Sziámi vér (is) folyik az ereiben. Tudod ez olyan, mint az embernél a félvér elnevezés.
2010. jan. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A félsziámi az mikor az egyik szülője a macskának sziámi a másik házimacska.Ezért nevezik őket félsziáminak..Pl: aki félig magyar félig svéd azt meglehet félmagyarnak hívni..:)
2010. jan. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, akkor jól gondoltam és csak szépelgés az egész.:-)))) Minél inkább változik valami, annál inkább ugyanaz marad. Azért nyugtassatok meg lécci: Ugye senki nem gondolja úgy, hogy születniük kell még félperzsáknak vagy miknek? Hisz ez is csak keverék állatok gyártása, magyarul szaporítás.
2010. jan. 20. 18:55
 9/10 anonim válasza:
nekem is szerelmes lett a sziámim egy házikandúrba....:-) néha megesik, akkor is, ha nem akarsz szaporulatot, és ivartalanítani sem. azért egy fajmacskát ivartalanítani nem mindig kell szerintem, mert akkor hogyan születne a többi sziámi????? és a félsziámikat azért adom pénzért, mert aki pénzt adott egy állatért, jobban vigyáz rá, mintha ingyen lett volna....ezzel nem lehet vitatkozni. Megjegyzem, jelképes összegről van szó, ami még azt sem fedezi, amíg nálam voltak a kiscicák, és etettem őket, megjegyzem, minőségi cicatáppal.
2012. júl. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem elegánsabb név meg nem szépítés hanem úgy kell hogy félsziámi. A keverék az olyan mint a sima házi macska vagy vörös vagy fekete fehér vagy mit tudom én. A félsziámi meg úgy néz ki mint a sziámi a színe a szeme cask nem olyan vékony meg nem annyira kancsal :D Azért van különbség egy keverés és egy félsziámi közt.

Félsziámi:

[link]

Keverék:

[link]

2012. szept. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!