Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan értessem meg velük,...

Hogyan értessem meg velük, hogy ilyen hozzáállással nem lehet állatot tartani?

Figyelt kérdés
A szüleim nagy macskaimádók, kiskoromban volt macskánk, de már jó pár éve nem tartottunk. Anyáék pár hete hazahoztak két kiscicát, ment az örömködés, hogy jaj de jó, vannak cicáink. Egészen addig tartott, amíg az egyik kiscicának nem kezdett el gennyesedni a szeme. Már akkor mondtam, hogy el kéne vinni állatorvoshoz. Én elvittem volna szívesen, de egyrészt vizsgaidőszakom van és tanulnom kell, mellette itthon dolgozom, nem érek rá oda-vissza 3 órát buszozni, másrészt csak nyárra költöztem haza a szüleimhez és nem nagyon járok sehova tömegközlekedéssel, nincs buszbérletem, nekik viszont van. Egyikük se akarta elvinni, azzal voltak, hogy nincs idejük (apám nyugdíjas, anyám munkanélküli, szóval tényleg marhára elfoglaltak), se pénzük állatorvosra, és úgyis majd helyrejön magától a macska szeme. Addig halogatták, amíg a másik kiscica is elkapta, mindkettőnek összeragadt meg be volt dagadva a szeme, tüsszögtek, fuldokoltak. Mondtam anyáéknak, hogy adok pénzt állatorvosra, csak vigye el valamelyikük a cicákat, hogy legalább buszjegyekre ne kelljen még plusz 1500Ft-ot kifizetnem, ha már nekik van bérletük. Erre apám kijelentette, hogy ő nem érti, miért baj az, ha megdöglenek a macskák, lehet hozni helyettük másikat. Nálam itt telt be a pohár, szó nélkül felpakoltam a két kismacskát, és bőgve elbuszoztam az állatorvoshoz. Szerencsére már jobban vannak, meg fognak gyógyulni. Több napig kellett visszajárni velük, persze mindig nekem kellett vinni őket, amíg anyáék itthon ültek. Pár napja mondtam anyáéknak, hogy szeretném, ha elajándékoznánk a cicákat olyan embereknek, akik megengedhetik maguknak, hogy elvigyék állatorvoshoz, amikor szükséges. Erre még én voltam lehordva, hogy mit szólok bele abba, hogy ők tartanak-e macskát vagy nem. Egyszerűen nem bírják felfogni, hogy ezek élő állatok, nem pedig játékok. Most nyáron még oké, mert itthon leszek, de ha kezdődik a suli, akkor elköltözök és nem leszek itt, hogy helyettük elvigyem a cicát orvoshoz és kifizessem a kezelést, és akkor felőlük meg is halhatnak a cicák. Mit tehetnék, hogy ezt képesek legyenek megérteni?
2014. jún. 14. 15:10
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt még hozzá kell tennem, hogy apámnak napi 1 doboz cigire van pénze, de állatorvosra már nem telik...
2014. jún. 14. 15:16
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom. :(

Sajnos nehéz mit kezdeni az ilyen mentalitással, az ilyesmi emberek ha dugiban elajándékozod a cicákat, akkor tényleg szereznek másikat, van egy ilyen típus.


Olvastatni kéne velük cikkeket, hogy megértsék jobban ezeket az állatokat, amikben ki van hangsúlyozva, hogy érző, értelmes lények. Vagy marad a sokkterápia... állatkínzós, petás, stb videók, ezt biztos nem bírják fapofával. Utána lehet közölni, hogy betegen szenvedni hagyni egy állatot puszta közönyből és kifogásokból is egyfajta kínzás, kb. pont olyan, mintha egy gyerekkel csinálnák ugyanezt.

2014. jún. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én csak azt nem értem, hogy ha eddig kb. 10 évig megvoltak macska nélkül, akkor honnan jött most nekik, hogy kell macska. Lehet azért, mert tesóm tavaly költözött külön a barátnőjével, és már én is csak nyaranként lakom a szüleimmel, és kettesben magányosak, vagy nem tudom.
2014. jún. 14. 15:24
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem tehetsz, vannak emberek akik kifejlesztetik magukban azt a sajátos képességet, hogy csak azt hiszik el két érv közül, ami éppen kényelmes számukra, a tényektől teljesen függetlenül.

Annyit tehetsz, hogy amíg otthon vagy beoltatod a cicákat a leggyakoribb macskabetegségek elleni védőoltásokkal, és amikor otthon vagy vigyázol rájuk.

Ezen túlmenően mivel az ő macskáik, a felelősség is az övéké, hogy amikor nem vagy otthon elvigyék dokihoz ha szükséges.

2014. jún. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Sebok ***** válasza:
100%
Esetleg elmondhatod nekik a házi praktikákat kamillával törölgetni,mindig tiszta vattával.minden szemet.Ez nem költség. pár nap alatt ha nem komoly a baj elmúlik de az időseket már nem lehet meggyőzni semmiről
2014. jún. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!